15 лютого, день свята Стрітення Господнього, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після заамвонної молитви владика  звершив чин малого освячення води та освятив свічки.

Цікаво знати: Звичай освячувати свічки у день Стрітення прийшов у Православну церкву в XVII столітті, коли митрополит Петро Могила правив «Требник для малороських єпархій».
Для правки було зокрема використано римський требник, у якому детально описувався чин ходу із запаленими свічками у день свята Стрітення Господнього. Цю традицію було засновано папою Сергієм на противагу язичницькому святу, яке святкували цього дня із запаленими факелами на честь Феба, Прозерпіни та інших богів.
У православному требнику є спеціальний «Чин благословення свічок на Стрітення Господнє». Хтось може запитати: чим же відрізняється звичайна церковна свічка від «стрітенської»? Лише чином освячення, адже прості церковні свічки, які продаються у церковних лавках, теж освячені. Для кращого розуміння можна провести аналогію з освяченням води. Так, наприклад, у храмах служать водосвятні молебні: вода освячується малим чином, можна сказати – «звичайним». Але є і таке поняття, як освячення води великим чином, і робиться це лише один раз на рік – на свято Хрещення Господнього.
Так само і «стрітенські» свічки освячують тільки раз на рік особливим чином. Проте це не означає, що їм слід надати якогось магічного або чудодійного значення – це крайнощі, звичайно. Адже будь-яка свічка, якщо гаряче молитися, зігріває молитву. «Стрітенські» свічки православні християни запалюють під час домашньої молитви, як і інші церковні свічки; можна їх засвічувати і в особливих випадках – наприклад, під час молитви за хворих, у моменти душевних тривог і хвилювань. Також є звичай запалювати ці свічки у Великий піст за богослужінням: на каноні Андрія Критського, страсних Євангеліях та ін.

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"