18 лютого, паломницька група Свято-Введенської обителі, яку з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира очолили архієпископ Білогородський Николай і намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, прибула на острів Кіпр.
У місті Ларнака група відвідала церкву святого Лазаря Чотириденного, єпископа Китійського. Приклавшись до мощей святого, група відвідала і його гробницю, яка знаходиться під храмом.
Паломники піднесли сугубі молитви святому про умиротворення протистояння в нашій рідній державі.

19 - 23 лютого, в ході перебування на "острові святих" (так іноді називають Кіпр, оскільки він освячений подвигами безлічі угодників Божих), Преосвященні владики відвідали монастирі та храми Кіпрської православної церкви.
У ході паломництва архіпастирі здійснювали молебні перед святинями, під час яких підносили молитви про мир у вітчизні нашій.
Всечесні ігумени і ігумені відвіданих обителей Кіпру висловили стурбованість ситуацією, що склалася в Україні, а також обіцяли підносити молитви про братський народ.

Християнство на Кіпрі було проповідувана Святими Апостолами Павлом, Варнавою та Марком. Але ще до прибуття на Кіпр апостолів тут були окремі християни. Згідно Книзі Діянь Апостольських, святі апостоли Павло і Варнава пройшли весь Кіпр від Саламіна до Пáфа. Єпископом на Кіпрі був святий Лазар Чотириденного , відроджений Господом Ісусом Христом. На Кіпрі народився святитель Спиридон Триміфунтський , а також святий Іоанн Милостивий. На Третьому Вселенському Соборі було затверджено Автокефалія Кіпрської Церкви. Греки -кіпріоти - народ дуже благочестивий. Тут безліч храмів , які по недільних і святкових днях наповнені людьми, що молилися . Багато монастирів. В одній невеликій селі може бути кілька храмів. Одним з найбільш шанованих святих є на Кіпрі святий великомученик Георгій Побідоносець . Дуже шанують тут праведного Лазаря Чотириденного , мученика Маманта, великомученика Харалампія , мучеників Тимофія і Мавру .У 1974 році північна частина острова була окупована турецькими військами. Безліч храмів було сплюндровано і зруйновано , частина з них преврещено в мечеті і розважальні центри. Церковне майно було розграбоване . Багато християн прийняли мученицьку кончину від рук турецьких окупантів.

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"