×


День пам'яті нашого святителя Луки епископа Білогородського

28 липня, у день свята Хрещення Русі, блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира, день Собору Київських святих згадується пам'ять нашого святителя Луки епископа Білогородського.

У цей день у нашому храмі була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик.

Святитель Лука, епископ Білгородський у 1089 році був хіротонісаний на єпископа Білгородського. 14 серпня 1089 року брав участь в освяченні Великої церкви Києво-Печерської обителі. Будучи з пострижеників Печерських, він був рукоположений у 90-ті роки ХІ століття. Про нього як печерянина пише єпископ Симон у посланні до Полікарпа.

Лука вперше згадується в літописі під 1088 роком. Він співслужив митрополиту Київському Іоанну ІІ і єпископу Ростовському Ісайї під час освячення Свято-Михайлівської церкви Києво-Видубицького монастиря. Смерть завадила йому бути присутнім у 1091 році на святі перенесення мощей преподобного Феодосія.

У Софійському соборі знайдено фрагменти, написи про його преставлення: «Месяца августа в 22 день умре раб божий Лука, епископ блаженный Белгородский». З цього ми можемо зробити висновок, що святитель спочив у 1090 році, бо, як відомо, перенесення мощей преподобного Феодосія відбулося на престольне свято Успіння (14 серпня за ст.ст) 1091 року, тобто раніше від 22 серпня (за ст.ст.). Слово «блаженний» вказує на шанування святителя як угодника Божого.

Ще одним доказом є те, що в 1092 році на Білгородській кафедрі згадується вже його спадкоємець святитель Миколай. На жаль, більше нічого про єпископа Луку невідомо. На стінах Софійського собору в різних місцях збереглися середньовічні написи і малюнки — графіті, залишені священиками та відвідувачами Софійського собору. Найцікавіші з графіті у Софії Київській, які розповідають про політичні події минулого, згадують імена історичних осіб, відомих з літописів. З останніх — князь Ярослав Мудрий, його сини Всеволод і Святослав, онуки Святополк і Володимир Мономах, єпископ Лука Білгородський, воєвода Ставр Городятініч та інші.

Архієпископ Николай, духовенство та прихожани нашого храму прийняли участь у хресному ході з Володимирської гірки

27 липня, напередодні свята Хрещення Русі та дня блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій після завершення святкового молебню на Володимирській гірці очолив хресний хід, в якому взяв участь архієпископ Білогородський Николай, священнослужителі та прихожани нашого храму.

У ході взяли участь також єпископат, духовенство всіх єпархій УПЦ і більше 80 тисяч віруючих України.

Всеукраїнський хресний хід супроводжували чудотворні ікони: головною святинею східного крила стала Святогріська ікона Богородиці, західного — Почаївський образ Божої Матері. Ці, а також інші шановані ікони зі Сходу, Заходу, Півдня і Півночі України були принесені на Володимирську гірку. А також святі ікони «Благословення Святої Гори Афон» і преподобного Антонія Печерського, які доставила в Україну офіційна делегація УПЦ на чолі з Предстоятелем та братія Святої Гори спеціально до святкування 1000-літнього ювілею древньоруського чернецтва на Афоні.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

church.ua

 

 

Духовенство та парафіяни нашого храму взяли участь у Великому хресному ході миру, любові та молитви за Україну

26 липня настоятель протоієрей В’ячеслав Лазорик, духовенство та парафіяни нашого храму взяли участь у Великому хресному ході миру, любові та молитви за Україну.

Після Божественної літургії яку соборно звершило духовенство Білогородського та Ірпінського благочинь у Свято-Покровському храмі села Дмитрівка, перед чудотворним образом Почаївської ікони Божої Матері був звершений молебень після якого учасники хресної ходи вирушили до Києва.

Хресний хід йшов з Димитрівки по Житомирській трасі в бік столиці, підійшовши до Капітанівки Києво-Святошинського району, паломники були зупинені представниками поліції.

За повідомленням правоохоронців, вони отримали інформацію про мінування маршруту. Про це, зокрема, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Після перевірки траси на наявність вибухівки, вірян пропустили.

Колона орієнтовно з п’яти тисяч учасників продовжила рух Житомирською трасою в напрямку столиці.

Близько десятої вечора Всеукраїнський хресний хід дійшовши до храму святителя Феодосія Чернігівського в Святошинському районі Києва.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Щорічний хресний хід - урочиста хода з іконою Божої Матері «Призри на смирення»

13 липня, в день пам'яті Собору святих славних і всехвальних 12-ти апостолів, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбувся традиційний щорічний хресний хід - урочиста хода з іконою Божої Матері «Призри на смирення» з села Білогородка в село Томашівка, до престольного свята Ризоположенческої обителі.

Ході передувала Божественна літургія у нашому храмі, у співслужінні численного духовенства богослужіння звершили: вікарії Київської єпархії архієпископ Білогородський Николай, єпископ Макарівський Іларій та намісник нашої обителі єпископ Фастівський Даміан.

За Богослужінням підносилися молитви про благополучну подорож.

Після закінчення Божественної літургії почався один з найбільш багатолюдних хресних ходів Київщини.

Православні паломники з Києва та багатьох областей України подолали пішки понад 50 кілометрів. Ходу очолив намісник Київського Свято-Введенського монастиря єпископ Даміан.

Цього ж дня архієпископ Білогородський Николай та єпископ Макарівський Іларій очолили хрестний хід до місця, де в селі Білогородка знаходився храм на честь Дванадцяти апостолів, збудований у княжу добу. По прибутті на місце колишнього храму було відслужено молебень святим апостолам, після чого владика Николай розповів про історію храму, подякував владиці Іларію за спільну молитву та привітав вірян зі святом.

БІЛЬШЕ ФОТО >>>

Фото матушка Людмила Лазорик

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"