Суббота, Мая 25, 2019

   
Размер

Свято Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

 

Про подію Богоявлення у III столітті говорять у богослужіннях святий Іпполит Римський (+ к. 235) і святий Григорій, Неокесарійський Чудотворець (+ 270), а в IV ст. в дні цього празника святий Григорій Богослов, святий Йоан Золотоустий, святий Григорій Ниський, святий Августин та інші Отці Церкви.

19 січня, в день свята Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель протоієрей Вячеслав Лазорик співслужили клірики храму протоієрея Анатолія Кузьмича та протодиякона Вадима Бурдейного.

Після заамвонної молитви був звершений чин великого освячення води.

Від найдавніших часів Церква вказує на освячену Йорданську воду як на велику святиню та описує їй чудодійну силу для душі і тіла. У проповіді на свято богоявлення св. Іван Золотоустий пише: «У цей празник опівночі всі, зачерпнувши води, приносять її додому та зберігають увесь рік… І діється дивне явище: та вода у своїй істоті не псується від довготи часу…»

ФОТО>>>

Напередодні ввечері в храмі було звершене велике повечір’я та утреня.

Велике або Йорданське Водосвяття відбувається два рази в році: в навечір’я і в день празника Богоявлення. Історики вважають, що перші подібні чини були пов’язані з хрещенням оглашених. У першому тисячолітті в практиці Східної Церкви було тільки одне Йорданське Водосвяття, а саме в Навечір’я празника. Про це говорять Типікони і старовинні бібліотеки Єрусалима та Константинополя. А від ХІ століття приходить звичай освячення води два рази.

Типік руського Андріївського Скиту на Афоні з ХV століття говорить про два освячення – напередодні і в день свята. Пояснено практику тим, що в Навечір’я водосвяття вважається символом колишнього хрещення оглашених, а водосвяття в день свята уже відбувається в пам’ять про Христове хрещення в ріці Йордані.

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Святы́й Архистрати́же Бо́жий Михаи́ле, моли́ Бо́га о нас!

По благословению Блаженнейшего Владимира, Митрополита Киевского и Всея Украины
Ключевые слова: Храм Святого Архистратига Михаила, Белогородка, Архиепископ Николай

Регистрация