Про молебни
Молебнами називаються короткі служби, в яких віруючі за своїми приватними потребами та обставинами звертаються з молитвою до Господа Бога, Божої Матері та святих.

Звичайні молебни за своїм складом подібні до утреньої, але на практиці вони значно скорочуються і складаються: з початкових молитов, співу тропаря і приспівів ("Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі", "Пресвята Богородице, спаси нас" та інших), читання Євангелія, сугубої і малої ектенії, молитви до Господа Бога, або Божої Матері, або святого, якому звершується молебний спів. Іноді такі молебні поєднуються з малим освяченням води. Освячення води відбувається після прочитання Євангелія.

Крім загального молебню бувають особливі молебні, пристосовані до будь-яких випадків, наприклад: молебень подячний за отримані від Бога милості, молебень про зцілення хворого, молебні через якісь лиха: посухи, повені, війни. Особливий молебень слід служиться в день Нового року, перед навчанням.

Молебень із водоосвяченням.
Водоосвячення – церковне чинопослідування, на якому при триразовому зануренні хреста, з відповідними молитвами та піснеспівами, Божественним чином відбувається освячення води.

Водосвяття буває велике та мале. Велике водосвяття відбувається двічі на рік: 18 січня - напередодні свята Богоявлення (Хрещення) після Літургії або вечірні, і в день свята 19 січня після Літургії.

У нашому храмі водосвятний молебень можна замовити у свічній лавці 

 

Щонеділі у нашому храмі звершуються акафісти.

Ака́фіст—  хвалебна відправа з читанням і співами на честь Спасителя, Богородиці та святих. Під час акафісту вимагалось обов'язково стояти, звідси й назва акафіст від грец. α — не, καθιςω — сідаю.

Акафісти складаються з 25 пісень: 13 кондаків і 12 ікосів («кондак» — коротка хвалебна пісня. Ікоси закінчуються вигуком «Радуйся», а кондаки — «Алилуя». Акафіст побудований на Святому Письмі, перлинах віри і історичних подіях поетичними засобами, особистими переживаннями автора і тих, хто з вірою і любов’ю співають цей гімн радості, подяки і прослави. Акафісти служать не тільки в церкві, але і вдома – як особисту молитву.

Акафіст до Пресвятої Богородиці є найдавнішим, його було укладено у V-VII століттях, всі інші акафісти написані за його взірцем.

Надрукувати