Архієпископ Білогородський Николай молитовно відзначив День ангела (Відео)

19 грудня, в день пам’яті святителя Николая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

 

Його Високопреосвященству за богослужінням співслужили настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

 

По завершенні Божественної літургії був звершений чин славлення перед іконою святителя Николая.

 

Потім зі словом привітання до владики Николая звернувся настоятель храму протоіерей Вячеслав Лазорик.

 

На завершення відбувся святковий концерт, який приготували для владики вихованці недільної школи.

Більше фото>>>

Святитель Миколай — це один з небагатьох святих Церкви Христової, котрого вшановують не тільки всі православні люди, але і всі християни і навіть нехристияни. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святителя Миколая на теренах нашої землі. Житіє святителя Миколая розповідає про багато прикладів допомоги святого людям. Але один з них особливо втішає наше серце. В місті Патри один чоловік, який мав трьох дочок, збанкрутів повністю і вирішив, щоби не померти з голоду, торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це святитель Миколай вночі, таємно, подав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння і надав можливість щасливо вийти заміж. Подібні приклади, що ми зустрічаємо у житії, переконують нас в тому, що життя святителя Миколая було переповнено справами любові і милосердя. Не дивлячись на велику лагідність духу, чистоту серця, наповненого любов’ю до людей, святитель Миколай був ревносним у питаннях віри та Церкви Христової. У 325 році святитель був учасником Першого Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ Віри. Святитель Миколай являється для нас правилом віри, образом лагідності, вчителем помірності. Своїм смиренням він досяг висоти, убогістю — багатства. Досягнувши глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа в другій половині IV століття. Святі його мощи почивають сьогодні в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть являються джерелом цільбоносного мира, від якого і сьогодні багато хто отримує зцілення.

Неділя 27-ма після П'ятидесятниці, день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського

6 грудня, у неділю 27-му після П'ятидесятниці, день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського Божественну літургію, а напередодні всеношну у нашому храмі очолив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик у співслужінні протоієрея Анатолія Кузьмича та протодиякона Вадима Бурдейного.

 

Святий благовірний великий князь Олександр Невський народився 30 травня 1220 в місті Переславлі- Заліському (день пам’яті 6 грудня за новим стилем). Батько його, Ярослав, в хрещенні Феодор, був молодшим сином Всеволода III Велике Гніздо. Мати св. Олександра, Феодосія Ігорівна, рязанська княжна. У 1227 р. князь Ярослав, на прохання новгородців, став княжити в Новгороді Великому. Він узяв з собою синів – Федора і Олександра. Починався найважчий час в історії Русі: зі сходу йшли монгольські орди, із заходу насувалися лицарські полчища. У цей грізний час Промисел Божий відрядив на порятунок Русі святого князя Олександра – великого воїна-молитовника, подвижника і будівельника землі Руської.

Більше фото>>>

Владика Николай привітав намісник Свято-Введенського монастиря з днем народження

1 грудня, в день пам'яті мученика Платона, в нашій обителі відбулися урочистості з нагоди дня народження Свято-Введенського монастиря єпископа Фастівського Даміана.

З благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, святкову Божественну літургію у Свято-Введенському храмі обителі очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Його Високопреосвященству співслужили: архієпископи Білогородський Миколай, Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, Городницький Олександр, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, Бородянський Варсонофій і намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальником обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Єразм, духовенство та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Іларій звернувся до парафіян з проповіддю на Євангельську тему.

По завершенні богослужіння Преосвященні владики звершили читання канону перед чудотворною іконою «Призри на смирення».

Потім владика Павел привітав владику намісника з Днем народження: "У нинішній день ми зібралися тут з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, що б привітати з Днем народження, дорогого духовного отця нашого, вашого владику і намісника Преосвященного Даміана. І я, в першу чергу хочу передати вітання від Його Блаженства Митрополита Володимира, який завжди особливо відзначав Ваші труди не тільки по відродженню цієї обителі, але багатьох монастирів і храмів Української та Руської Православних Церков.

Від себе і співбратів архієреїв, від священнослужителів і всіх тут присутніх, хочу також побажати Вам міцності сил духовних і тілесних, що б ще багато і багато років Ви служили Матері Церкви ".

У свою чергу владика Даміан подякував владиці Павлу і Преосвященним владикам, отцям, матушкам игуменням і всім хто прийшов молитовно відзначити цей день, за теплі слова привітання, побажавши всім довгих і благословенних років життя.

Після владиці наміснику було проголошено многоліття.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ>>>

Неділя 28-ма після П'ятидесятниці

11 грудня, у неділю 28-му після П'ятидесятниці, день пам'яті святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського, чудотворця,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

Цікаво знати: Святитель Спиридон Триміфунтський народився в кінці ІІІ століття на острові Кіпр. Про його життя збереглося дуже мало відомостей. Відомо, що він був пастухом, мав дружину та дітей. Всі свої прибутки він віддавав на потреби ближніх та чужинців, за що Господь нагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих та виганяв бісів. Після смерті дружини, в царювання імператора Констянтина Великого (306 - 337), його висвятили на єпископа Кіпрського міста Триміфунта. В сані єпископа святитель не змінив свого образу життя, поєднавши пастирське служіння з ділами милосердя. За свідченням церковних істориків, святитель Спиридон в 325 році брав участь у діяннях I Вселенського Собору.

Святитель з великою любов'ю піклувався про свою паству. За його молитвою засуха змінювалась рясним животворящим дощем, а безперервні дощі - вітром, зцілювались хворі, виганялися демони. Одного разу до нього прийшла жінка з мертвою дитиною на руках, просячи заступницттва святого. По своїй молитві, він вернув малятко до життя.

Господь відкрив святителю наближення його кончини. Останні слова святого були про любов до Бога та ближніх. Близько 348 року під час молитви святитель Спиридон представився до Господа. Тіло було віднайденне нетлінним. Поховали його в храмі на честь святих апостолів в м. Тримифунті. В середині VII століття нетлінні мощі святителя перенесли в Константинополь, а в 1453 році — на острів Керкіра в Іонічному морі (грецька назва острова — Корфу). Тут, в однойменному місті Керкіра (головне місто острова) і донині зберігаються святі мощі святителя Спиридона в храмі його ймення. П'ять раз на рік на острові здійснюється урочисте святкування пам'яті святого Спиридона. На одному з таких святкувань був присутній український письменник Микола Гоголь, що справило на нього велике враження, оскільки він сам став свідком одного з чудес (один англієць не вірив, що мощі Св. Спирпдона є правдиво нетлінні, а вважав, що в його спині є проріз і тіло - забальзамоване, на що самі мощі обернулися до нього спиною) - про це Гоголь сам оповідав при відвідинах Оптиної пустині, про що пише в своїх листах Святий Амвросій Оптинський.

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

 

Молебень на Володимирській гірці столиці

23 грудня, архієпископ Білогородський Николай взяв участь у традиційному подячному молебні на Володимирській гірці столиці. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, його очолив старійший постійний член Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський та Ізмаїльский Агафангел, якому співслужили архієреї Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії.

За богослужінням молилися Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк, голова КМДА Олександр Попов та інші високопосадовці.

Цікаво знати: Пам’ятник святому рівноапостольному князю Володимиру  — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Над пам’ятником працювали скульптори Петро Клодт, Володимир Демут-Малиновський, інженер Олександр Тон. Варіант пам’ятника вибрав і схвалив цар Микола I. Скульптурні деталі постаменту було відлито на Дугненському заводі біля Калуги , статую — у Санкт-Петербурзі, особисто Петром Клодтом у його майстерні.

Літургія у день пам'яті святителя Миколая

18 грудня , напередодні святкування дня пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, святкову всеношну у храмі с. Білогородка очолив архієпископ Білогородський Николай.  Наступного дня владика звершив Божественну літургію. Йому співслужили клірики храму.

По завершенні богослужіння владика привітав присутніх зі святом, а тих хто, носить ім’я цього святого - з Днем Ангела.

Зі словом привітання до владики Николая  звернувся настоятель храму протоіерей Василій Мотуз.

На завершення відбувся святковий концерт, який приготували для владики учні Білогородської школи.

Цікаво знати: Святитель Миколай — це один з небагатьох святих Церкви Христової, котрого вшановують не тільки всі православні люди, але і всі християни і навіть нехристияни. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святителя Миколая на теренах нашої землі.  Житіє святителя Миколая розповідає про багато прикладів допомоги святого людям. Але один з них особливо втішає наше серце. В місті Патри один чоловік, який мав трьох дочок, збанкрутів повністю і вирішив, щоби не померти з голоду, торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це святитель Миколай вночі, таємно, подав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння і надав можливість щасливо вийти заміж. Подібні приклади, що ми зустрічаємо у житії, переконують нас в тому, що життя святителя Миколая було переповнено справами любові і милосердя.  Не дивлячись на велику лагідність духу, чистоту серця, наповненого любов’ю до людей, святитель Миколай був ревносним у питаннях віри та Церкви Христової. У 325 році святитель був учасником Першого Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ Віри. Святитель Миколай являється для нас правилом віри, образом лагідності, вчителем помірності. Своїм смиренням він досяг висоти, убогістю — багатства.  Досягнувши глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа в другій половині IV століття. Святі його мощи почивають сьогодні в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть являються джерелом цільбоносного мира, від якого і сьогодні багато хто отримує зцілення.

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

Неділя 27-ма після П'ятидесятниц

18 грудня, у неділю 27-му після П'ятидесятниці, день пам'яті преподобногоСаввиОсвященного, Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка очолив настоятель храму протоіерей Василій Мотуз. Йому співслужили іерей Володимир Боєчко та протодиякон Вадим Бурдейний.

По завершенні богослужіння вихованці молодшої групи недільної школи виступили зі святковою програмою до дня святого Миколая чудотворця.

Напередодні ввечері в храмі була звершена Всеношна.

Цікаво знати:Преподобний Сава Освященний став монахом у сімнадцять років. Усамітнившись у пустелі поблизу Єрусалима, праведник заснував обитель, відому нині як Лавра Сави Освяченого. Будучи намісником монастиря, він написав перший Статут послідовності церковних служб, відомий під назвою "Єрусалимський". Преподобний досяг таких висот в пості та молитві, що удостоївся від Господа дару чудотворіння. За молитвами праведника під час засухи йшов дощ, а хворі отримували зцілення. Чимало чудес звершив святий і після своєї смерті. Паломники, які відвідують Лавру святого Сави, не упускають можливості помолитися біля його святих мощей.

Сайту Свято-Михайлівського храму с. Білогородка виповнилося 1 рік!

Сьогодні, 13 грудня, інтернет-порталу Свято-Михайлівського храму с. Білогородка виповнюється 1 рік!


З моменту запуску сайта, котрий висвітлює архіпастирське служіння та духовно-просвітницьку діяльність вікарія Київської Митрополії УПЦ архієпископа Білогородського Николая, було опубліковано близько двох сотень новин, 65 фоторепортажів з богослужінь, освячень, візитів та ін., які переглянули понад 100 000 осіб.

Кожен день ми працюємо над тим, щоб зробити наш проект кращим і зручнішим у користуванні. Найближчим часом готуються до запуску багато оновлень і поліпшень. І ще багато-багато нового і цікавого...

Також ми хочемо подякувати вам за ідеї і побажання щодо роботи нашого сайту. Ми дякуємо всім користувачам, які допомагають нам, надають технічну або просто моральну підтримку.

Дякуємо вам за увагу і лояльність до нашого проекту!


Літургія у день пам'яті апостола Андрія Первозванного

1 грудня, у день пам'яті апостола Андрія Первозванного, архієпископ Білогородський Николай очолив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Цікаво знати: Апостол Андрій був родом з Віфсаїди галілейської, народився в сімї рибака, був братом Апостола Петра. Спочатку він був учнем Іоанна Хрестителя. Як тільки Предтеча, поглянувши на Ісуса, що проходив поблизу, сказав: «Ото Агнець Божий!», Андрій пішов за Ісусом і став Його першим учнем. Він тому і названий Первозванним. Коли Ісус проходив біля моря Галілейського, то Петро і Андрій ловили рибу. Господь їх покликав за Собою, сказавши: «Ідіть за Мною. Я зроблю вас ловцями людей» (Матв. IV, 18 — 19).

Зіславши на апостолів Духа Святого, Ісус Христос разом з іншими апостолами дав Андрію владу прощати гріхи (Іоанн. XX, 23). Слово Боже Андрій проповідував у багатьох країнах Азії та Європи. Для проповіді Євангелія він здійснив три подорожі. Перша подорож була в Антіохію Сирійську, в Тіану,в Синоп. З Синопа Первозванний прибув у Амасію, що на березі Понта; відвідав також Трапезонт, звідти попрямував до Іверії, а далі в землю Парфян і повернувся до Єрусалима на свято Пасхи.

Із Єрусалима Андрій Первозванний вирушив у третю і останню свою подорож для навернення в Христову віру язичників та іудеїв. Прибув в Едес, відвідав Сванетію, дійшов до Осетії, звідки рушив до Абхазії і зупинився в місті Севасті (Сухумі), потім морем дістався землі Джієстов. Далі відвідав приморське місто Воспор (Керч). Прямуючи вздовж південного берега Тавриди, відвідав Феодосію, а далі рушив до Херсонеса.

Припускають, що апостол Андрій поплив по Дніпру в Скіфію. З описів письменників III ст. Іполита і Оригена відомо, що Первозванний Апостол відвідав місця, де згодом виник Київ. Літописець Нестор оповідає: «Бачите гори ці, — сказав Апостол своїм учням, — на цих горах засяє благодать Божа і буде велике місто і багато церков буде споруджено Господом». На місці, де перебував Апостол, він поставив хрест, де зараз стоїть церква апостола Андрія Первозванного. Від гір київських апостол Андрій дійшов до озера Ільменя.

Повернувшись у Херсонес, святий Андрій знову відвідав Воспор, звідти переплив Понт і втретє побував у Синопі, де вже утвердилось християнство. Далі він відвідав Візантію. Там він рукоположив єпископа Стахія, одного з 70 учнів Христових. З Візантії Первозванний прибув у фракійське місто Іраклію і там багато язичників навернув до віри Христової. Потім апостол Андрій утвердив віру християнську в Пелопоівесі і в ахейському місті Патрах.

Тут начальник області злий язичник Егей, побачивши, що багато язичників стали вірити в Христа, в тому числі і його дружина, кинув апостола Андрія до в’язниці. Та в’язниця для нього стала храмом, куди сходились християни послухати рятівне слово Андрія. Тоді Егей засудив Андрія Первозванного до страти розп’яттям на хресті.Оскільки, на якому він був розп’ятий, мав форму літери X, він називається хрестом Апостола Андрія.

Два дні тривали страждання Андрія, він же до самої смерті продовжував навчати людей, що юрмились біля хреста. 30 листопада 70 р. після Р. X. апостол Андрій помер. Пресвітери і диякони ахайські поховали святе тіло Первозванного й описали історію його мук в невеликому посланні, яке збереглось до наших часів. Цар Константій, довідавшись від одного священика про мощі апостолів Андрія і Луки, організував їх перенесення в храм святих апостолів.

У 355 р. мощі Андрія Первозванного були перенесені в храм святих апостолів і покладені між гробницями святого Євангеліста Луки і святого Тимофія — учня апостола Петра. Від часу перенесення мощей святого апостола Андрія Первозванного пам’ять про нього почали святкувати 30 листопада ще урочистіше. В IV ст. святі отці Григорій Богослов, Іоанн Золотоуст, Прокл та інші прославляли Первозванного в своїх проповідях. У V ст. Анатолій Константинопольський, у VII - Андрій Єрусалимський, у VIII ст. Іоанн Дамаскін, Герман Константинопольський та інші написали багато хвалебних пісень, які й нині співають у Православній Церкві на честь святого Андрія Первозванного.

 

8 травня 1208 р. за часів хрестоносців мощі Первозванного були перенесені до Італії в місто Амальфи. Голова Андрія Первозванного за імператора Царгорода Константина перенесена до Риму, де вона і зараз знаходиться у Ватіканській базиліці святого Апостола Петра.


 

 

Літургія у день свята Введення у храм Пресвятої Богородиці

4 грудня, громада Свято-Архангело-Михайлівського храму с. Білогородка молитовно відзначила одне з дванадцяти найбільших православних свят, Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці й Приснодіви Марії. Божественну літургію в храмі цього дня очолив настоятель храму протоіерей Василій Мотуз. Йому співслужили іерей Володимир Боєчко та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після читання Євангелія отець настоятель виголосив проповідь, в якій розповів про історію та значення свята.

Напередодні ввечері в храмі була звершена святкова Всеношна.

Цікаво знати:Свято Введення є одним із найбільш шанованих у літургійному році, оскільки оповідає про дитячі і юні літа Пресвятої Богоматері, про її батьків та передчуття сповнення Господнього промислу – народження Спасителя. За своїм походженням це свято є апокрифічним і опирається на Протоєвангеліє Якова і Псевдо-Євангеліє Матвія, проте відсутність у канонічних Євангеліях згадки про Введення не применшувало значимості події.

З історичних джерел знаємо, що свято Ввведення почали святкувати ще в перших століттях християнства, оскільки є відомості про побудову св. царицею Еленою (IV ст.) храму на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці. В IV ст. згадка про празник з‘являється в творах Григорія Ніського, з кінця VII ст. збереглося передання про присутність на цьому святі св. Андрія Критського в Єрусалимі, в VIII ст. гомілії про цей день свята оголосили константинопольські патріархи Герман (715-730) і Тарасій (784-806). На Заході це свято було встановлене значно пізніше Папою Григорієм ХІ і вперше святкувалось в Авіньйоні в 1374 році.

Літургія з нагоди Дня народження намісника Введенського монастиря столиці

1 грудня, у день пам'яті мученика Платона Анкірського,  священномученика Романа, диякона Кесарійского, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай очолив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці (м. Київ, вул. Московська, 42).  Йому співслужили єпископ Городницький Олександр, намісник монастиря архімандрит Даміан, духовенство та гості обителі.

Цього дня отець Даміан відзначав свій 52-й День народження.

Після Божественної літургії владика Олександр прочитав канон перед чудотворною іконою Божої Матері "Призри на смирення", а потім владика Николай відслужив подячний молебень.
По завершенні богослужіння Високопреосвященніший владика привітав намісника монастиря архімандрита Даміана з Днем народження, та передав поздоровлення від Блаженнішого Митрополита Володимира. Також архіпастир привітав насельника монастиря ієродиякона Платона з Днем Ангела та другою річницею хіротонії.

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

Неділя 29-та після П'ятидесятниці

20 грудня, у неділю 29-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

Одного разу Христос проходив повз нещасних людей - десятьох прокажених, які через свою страшну недугу не мали права спілкуватися з людьми. Проказа - cтрашне захворювання, що вражає людину, поступово руйнуючи її плоть і кістки. Хворих на неї виганяли з суспільства куди-небудь у пустелю або на покинуті цвинтарі. Христос почув молитовний крик десятьох, уражених проказою, які, не маючи права наблизитися, на відстані просили Його: «Ісусе Наставниче! помилуй нас» (Лк.17,13). Одним всесильним Своїм словом Христос знімає з них хворобу й відчуженість, а потім говорить їм: «Ідіть у селище й покажіться священикові», адже зцілений від прокази, щоб знову повернутися до нормального життя в суспільстві, повинен був отримати свідчення від священика.

Усі десятеро зцілених з радістю побігли в селище, показалися священикові, зустрілися зі своїми рідними й близькими. Не було межі їхньому подиву та захвату. Але з десятьох, як говорить Євангеліє, лише один - самарянин - згадав про те, що потрібно повернутися й подякувати Винуватцеві свого зцілення. Він упав на коліна перед Ним і став Його голосно славити. Христос прийняв цю подяку, але з гіркотою сказав: «Чи не десятеро очистилися? де ж дев'ятеро?» (Лк.17,17). Чому ж з десятьох, які отримали благодіяння, прийшов дякувати лише один?

На прикладі одного з десятьох зцілених, котрий повернувся й почав дякувати Господові, повинні будувати своє життя й християни. Дякувати Богові потрібно не тільки за радість, але й за горе; не тільки за посмішки життя, але й за сльози; не тільки за своє здоров'я, але й за хвороби, тому що все, що нам дається, служить для нашої користі й повчання, служить справі нашого спасіння.

Неділя 25-та після П'ятидесятниці

30 листопада, у неділю 25-гу після П'ятидесятниці,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

На передодні ввечері владика звершив всеношну.

Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Свято-Введенська обитель молитовно відзначила престольне свято.

Божественну літургію цього дня з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира очолив архієпископ Білогородський Николай.Його Високопреосвященству співслужили намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, благочинний обителі архімандрит Еразм, браття і гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Николай звернувся до парафіян з проповіддю, в якій підкреслив особливе значення Пресвятої Богородиці в справі нашого спасіння.

По завершенні Богослужіння владика Николай звершив читання канону Божої Матері перед Її чудотворною іконою «Призри на смирення», по закінченні якого привітав намісника та братію зі святом.

Напередодні ввечері архіепископ Николай
у співслужінні настоятеляСвято-Арангело-Михайлівському храмаочолив святкове всенічне бдіння в селі Білогородка.


Фотограф Слава Ярушевич


Різдвяне послання архієпископа Білогородського Николая

 

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО НИКОЛАЯ


ВСЕЧЕСНІ ОТЦІ, ДОРОГІ БРАТТЯ І СЕРСТРИ

ПРИДЕРЖАЩА ВЛАДО БІЛОГОРОДКИ

 

«Днесь Христос в Вифлееме рождается от Девы:

днесь Безначальный начинается,

и Слово воплощается: силы небесныя радуются,

и земля с человека веселится:...»

(Хвалитная стихира на Утрени).

З Божої милості Отця Небесного, ми знову в цьому році сподобилися зустрічати безмежну любов Божу, явленну для спасіння роду людського.

Тайна великої любові, яку світ не освідомив в своїх помислах про прихід Сина Божого на землю для спасіння всього людства, явилася в Вифлеємській печері.

Святкуючи Народження в тілі Предвічного Сина Божого, в Якому являється ніким не впізнанна, але створена, явлена таїнственна невичерпна любов Божа, осяя-на світлом Божественної благодаті. Син Божий з любові до людини в безмежній благості до нас грішних, зійшов на землю і втілився ради нашого спасіння, щоб примирити людину з Богом Отцем і відкрити їй вхід в Царство Небесне для вічного блаженства в Його духовній радості. Ця радість і торжество не земна велич цього празника, бо навіть із сплином часу вона ніколи не померкне і не умалиться, а просвічуючи наші душі світлом свого торжества, вселяє в них вічну непереходящу ду-ховну радість, знову закликає всіх нас до радісного привітання друг з другом словами:

"ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!"

"СЛАВІМО ЙОГО!"

Розділяючи разом з Вами радість Різдва Христового від Новонародженного Богомладенця Господа нашого Іісуса Христа засилаю свої щирі молитовні побажання: миру, Христової любові і Його неоскудіваючої Божої помочі в ВАШІМ служінні Святій Православній Церкві і народу Божому на довгі й благословенні літа.

З любов’ю в Родившімся Господі

Різдво Христове 2011/2012 р.

Білогородка

+ Николай

Архієпископ Білогородський

вікарій Київської Митрополії

Свято-Введенська обитель урочисто відзначила престольне свято

4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Київська Свято-Введенська обитель молитовно відзначила престольне свято, з нагоди якого в монастирі були звершені святкові богослужіння.

Божественну літургію з благословення Його Блаженства очоливмитрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископи: Білогородський Николай, Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Городницький Олександр; єпископи: Діонісій (Костянтинов), Бородянський Варсонофій, Бердянський і Приморський Єфрем, намісник обителі Фастівський Даміан, благочинний Переяслав-Хмельницкого округу архімандрит Ніл (Семенць), скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Єразм (Правик), братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Антоній звернувся до прихожан з архіпастирським словом.

За Літургією владика Антоній рукоположив вихованця  4-го класу КДС Степана Ковальчука в сан диякона.

Після відпусту митрополит Антоній привітав намісника, братію та прихожан монастиря з престольним святом.

Свято Введення називають днем духовного народження Пресвятої Богородиці. Під склепінням старозавітного храму Вона зростала, оточена ангелами. Там же дала обітницю зберегти дівоцтво і присвятити все своє життя Богу. Свято введення в храм Пресвятої Богородиці - провіщали благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя. В образі Діви Марії ми бачимо особливе, ставлення до храму Божого, яке є прикладом для всіх християн. Храм - це, насамперед, дім Божий, в якому відбувається зустріч людини з Самим Богом в тих Таїнствах Церковних, в тих богослужіннях, які тут відбуваються. « З входженням в храм Пресвятої Богородиці сталося диво, - писав архімандрит Іоанн Крестьянкін. - Небо поєдналося з землею, і вічність увійшла в час, освячуючи його для вічності. Так великий цей день, так единственен і неповторний він - день початку Нового Завіту з Богом на землі.

Більше фото>>>

КДАіС

vvedenskiy.com.ua

 

 

Вихованці недільної школи привітали з Днем святого Миколая діток «Боярської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату»

21 грудня настоятель протоієрей В’ячеслав Лазорик та учні дитячої недільної школи нашого храму провели святковий концерт на честь святителя Миколая Мирлікійського Чудотворця в "Боярській спеціальній загальноосвітній школі - інтернат І-ІІ ст.".

Чисте, свіже повітря у лісі та на берегах річки Притварки, чарівний каскад озер, тихий легіт цілющих трав – не дивно, що саме тут знаходиться Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для слабозорих дітей.

Вихованці недільної школи у віршах і сценках розповіли про життя святого Миколая, його любов до Бога, милосердя, допомогу нужденним людям, заступництво за невинних.

На кінець виступу діти виконали відому святкову пісню « Ой, хто, хто Миколая любить», яку щиро підспівували всі присутні. На завершення цього свята отець В’ячеслав вручив дітям іконки святого Миколая та солодощі.

Директор школи – інтернату Маріогло Зінаїда Іванівна в свою чергу подякувала отцю В’ячеславу, матушці Людмилі, дітям за їх гарний виступ та благодійникам за подарунки.

***

Історія закладу розпочинається ще з 1926 року, коли у стареньких приміщеннях працювала семирічна трудова школа. Згодом тут розташувався будинок для безпритульних сиріт, який у 1965 році передали для облаштування Київської обласної спеціальної школи-інтернату для слабозорих дітей. Навчально-виховний процес у закладі здійснює колектив, який нараховує 32 педагоги. У школі навчаються 82 учні, переважно із Київської області.

Більше фото>>>

boyarka-shi.at.ua

Владика Николай привітав намісника Свято-Введенського монастиря столиці єпископа Фастівського Даміана з 55-річчям

1 грудня, у день пам'яті святого мученика Платона, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Свято-Введенському чоловічому монастирі.

Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, архієпископ Білогородський Николай; єпископи: Макарівський Іларій, Угольський Антоній, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Южненський Діодор, Арцизький Віктор, скотоначальник обителі архімандрит Вассиан (Кучерук), благочинний монастиря архімандрит Еразм (Правік), настоятель нашого храму протоієрей В'ячеслав Лазорик, духовенство і гості обителі.

На малому вході Блаженніший владика нагородив скотоначальника обителі архімандрита Вассиана (Кучерука) та благочинного монастиря архімандрита Еразма (Правіка) правом носіння другого хреста.

Після читання Євангельського зачала Його Блаженство звернувся до віруючих зі словом проповіді.

На завершення Літургії був звершений молебний канон перед іконою Божої Матері "Призри на смирення".

Після закінчення богослужіння Блаженніший привітав намісника монастиря єпископа Даміана з 55-річним ювілеєм.

Неділя 27-ма після П'ятидесятниці

18 грудня, у неділю 27-му після П'ятидесятниці, день пам'ятіпреподобного Аліпія столпника, Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка очолив архієпископ Білогородський Николай. Йому співслужили настоятель храму протоіерей Вячеслав Лазорик та протодиякон Вадим Бурдейний.

Напередодні ввечері в храмі була звершена Всеношна.

Цікаво знати:Преподобний Аліпій столпник народився в місті Адріанополі в Пафлагонії. Мати його, християнка, рано залишилася вдовою, віддала сина в послух і на навчання єпископу Феодору, а сама, роздавши маєток убогим, стала подвизатися при церкві і була удостоєна звання диякониси.

З юних років святий Аліпій бажав присвятити своє життя Богу і прагнув до відокремленого життя, проте єпископ Феодор не відпускав його від себе. Одного разу, коли преподобний Аліпій супроводжував свого Владику в Константинополь, йому було видіння святої мучениці Євфимії, яка закликала преподобного Аліпія повернутися до Адріанополя і заснувати церкву її імені. На кошти, пожертвувані віруючими Адріанополя, святий Аліпій побудував церкву в ім'я святої мучениці Євфимії на місці покинутого язичницького цвинтаря, осаждаемого легіонами бісів. Поруч з храмом, під відкритим небом, на верху язичницького надгробки святий спорудив собі стовп. П'ятдесят три роки преподобний Аліпій подвизався на стовпі, молячись Богу і повчаючи багатьох, що приходили до нього. Біси, що наповнювали язичницьке кладовище, нападали по ночах на подвижника, побиваючи його камінням. Святий Аліпій, ні в що ставлячи зусилля духів пітьми, розібрав навіть той легкий навіс над стовпом, який закривав його від дощу і вітру. Переможені стійкістю святого, біси назавжди покинули це місце, освячене подвигом добровільного мучеництва. Лише за 14 років до смерті святий Аліпій не зміг більше стояти і змушений був через хворобу ніг лежати на боці, переносячи тяжкі страждання зі смиренним подякою. Близько стовпи преподобного поступово виникли два монастирі: по один бік - чоловічий, по іншу - жіночий. Преподобний Аліпій ввів для обох монастирів строгі статути і до своєї кончини керував обителями. Помер преподобний у 640 році, у віці 118 років. Тіло покійного стовпника було поховано в заснованій ним церкви на честь святої мучениці Євфимії. Святі мощі угодника Божого зціляли багатьох приходили до них з вірою.

 

Різдвяне послання Митрополита Київського і всієї України Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

 

Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА

архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви

 

«Віфлеєме, готуйся! Нехай влаштовуються ясла! Печера, приймай: бо Істина прийшла... і Бог від Діви явився... щоби спасти рід наш». (Тропар 1го часу в навечір’я Різдва Христового)

Нині торжествує Свята Українська Православна Церква, зустрічаючи Різдво Христове, прославляючи і величаючи Богонемовля Христа, і з радістю бачить у цій священній події премудрість, любов і благовоління Отця Небесного до роду людського.

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов благовіствує, що любов Божа до нас відкрилась у тому, що Бог послав у світ Єдинородного Сина Свого, щоб ми жили через Нього (1 Ін. 4: 9).

Господь, побачивши, що люди гинуть у гріхах, і бажаючи спасти їх, прихиляє Небеса і сходить на землю, воплотившись від Духа Святого і Марії Діви — Божественної, Чистої, Сам приймає єство людське, оновлює його і повертає людям утрачене богосинівство і спілкування з Богом.

У Різдвяну ніч Ангел Господній сповістив усьому світові велику радість

навіки: нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь (Лк. 2: 11). Він — Неприступне Світло від Світла і Отче Сяйво, — прийнявши на Себе людську природу, став доступним для людей з плоті і крові й почав їх приводити «до світла живоносного... від воріт безсонячних» (4та пісня канону на утрені Різдва Христового). Благодатне єднання з Христом відновлює богоподібність людей, які відпали від Божественного життя, і через це єднання людського єства з благодаттю зміцнює їхню моральну силу. Тому «святкують Ангели всі на небесах, і радіють люди нині, звеселяється ж усе створіння заради народженого у Віфлеємі Спаса Господа...» (з літійної стихири свята).

Свято Різдва — священний, божественний день! Щоб гідно зустріти і провести його, ми повинні сповнитися благоговіння перед Богонемовлям Іісусом. Святкуючи Різдво Христове, молитимемося, щоб Дух Божественної

любові торкнувся нашого серця і відродив його до благодатного життя. Нехай у наших серцях знайдуться ясла, готові прийняти Богонемовля Христа, і дорогоцінні дари, які ми готові принести Йому. Дари ж Різдва — це мир і благовоління, це бажання добра всім і кожному, це жертовне служіння ближньому і любов, що охоплює все людство.

Будемо ж прагнути, щоб усім нам гідно, у правді та істині, принести дари Різдва Христового. Тоді знову здійсниться це невимовне чудо — Христос прийде до нас, і Дух Божий оселеться в кожному з нас, і ангельська пісня завжди звучатиме в наших серцях, сповнюючи їх нескінченної радості.

Подякуємо ж нині Господеві за всі Його благодіяння, даровані нашій Святій Церкві і кожному з нас у минулому році, й будемо просити Його милості до Української Церкви, держави й народу України у році наступному.

Возлюблені у Господі архіпастирі, пастирі, брати й сестри! На жаль, за станом здоров’я не можу фізично бути у цей святковий день серед вас, але молитовно, серцем, я з вами, і Христос посеред нас. Дякую вам у ці дні відвідання Господнього за щирість молитов і добрі слова підтримки. Вони надихають мене і додають сил перенести послане Господом випробування. Закликаю вас у цей непростий час особливо берегти заповідану Спасителем церковну єдність і возгрівати у серцях любов до Бога і ближнього!

Сердечно вітаючи всіх з Різдвом Христовим і Новоліттям, прикликаю на вас Боже благословення, бажаю вам, щоб Бог миру освятив вас у всій повноті, і ваш дух, і душа, і тіло у всій цілості нехай збережеться непорочно на пришестя Господа нашого Іісуса Христа! (1 Фес. 5: 23).

Христос рождається — славімо Його!

 

Різдво Христове 2011/2012 р.

м. Київ

+ Володимир

Митрополит Київський і всієї України,

Предстоятель Української Православної Церкви

Архієпископ Николай та настоятель нашого храму звершили заупокійну Божественну літургію в Ризоположенчеської обителі

15 грудня, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архієпископ Білогородський Николай у співслужінні архієпископа Городницького Олександра, єпископа Угольського Антонія і намісника обителі єпископа Фастівського Даміана звершив заупокійну Божественну літургію храмі Страстей Христових Ризоположенчеської обителі (село Томашівка Фастівського району Київської області).

Його Високопреосвященству співслужив настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик, братія та гості монастиря.

16 грудня 2014 відійшов до Господа насельник Різоположенческой обителі монах Іона (Давидов). Тіло було віддане землі на братському кладовищі монастиря.

Після закінчення Літургії архіпастирі очолили панахиду за приснопам'ятного брата нашого монаха Йону.

Більше фото>>>

Божественна літургія в Свято-Георгіївській Городницькій обителі

17 грудня, в день памяті великомучениці Варвари, Свято-Георгіївський ставропігійний чоловічий монастир смт Городниця Житомирської обл. відзначив престольне свято.
З благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира святкову Божественну літургію в храмі в ім'я святої великомучениці Варвари очолив архієпископ Білогородський Николай, якому співслужили єпископ Конотопський і Глуховський Роман, братія і гості у священному сані.
По завершенні Богослужіння владика Николай привітав братію з престольним святом і передав вітання і благословення від священноархімандрита обителі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.
Напередодні ввечері владика Николай звершили святкову всеношну.
***
Обитель стоїть на підвищеному березі річки Случ. За переказами, попередником села Городниці було велике місто, яке одного разу повністю розорили вороги, після чого це місце стали називати «Город-Ніц», тобто «Міста нема». Розповідають також, що разом із містом загинув чоловічий монастир св. вмч. Георгія Побідоносця що знаходився в ньому. У письмових джерелах Городниця згадується з XVII В.В 1744 тут побудували дерев'яну церкву св. Георгія. У 1891 р. при ній відкрилася жіноча чернеча громада. На початку ХХ ст. поруч з дерев'яним храмом спорудили кам'яний собор св. Георгія, внаслідок чого стара церква була перейменована на честь прп. Симеона Стовпника. У 1914 р. чернечу громаду перетворили в чоловічу. У 1923 р. обитель закрили, в 1930-х рр.. знищили храм прп. Симеона. З 1945 р. собор діяв як парафія. З 1979 р. при ньому неофіційно (в умовах державного атеїстичного режиму) організовується монастир, що включає чоловічу і жіночу громади. В кінці 1980-х рр.. на місці церкви прп. Симеона споруджується однойменна кам'яна каплиця-вівтар для богослужінь по великих святах в теплу пору року. У 1994 р. монастир отримав ставропігію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. У 1996-1997 рр.. в одному з корпусів обителі облаштовано теплий храм на честь ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі».
Докладніше про монастир читайте тут >>>

Свято-Введенська обитель урочисто відзначила престольне свято

4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Свято-Введенська обитель молитовно відзначила престольне свято, з нагоди якого в монастирі були звершені святкові богослужіння.

Святкову Божественну літургію з благословення Його Блаженства очолив
митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили
архієпископ Білогородський Николай,архієпископ Городницький Олександр,єпископ Шепетівський і Славутський Діонісій,епископ Бородянський Варсонофій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальником обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Єразм (Правик), братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Антоній звернувся до парафіян з архіпастирським словом.

По завершенні Богослужіння митрополит Антоній звершив читання канону Божої Матері перед чудотворною іконою «Призри на смирення», по закінченні якого тепло привітав братію та прихожан з цим світлим святом, а також передав благословення та привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Онуфрія.

***

Свято Введення називають днем ​​духовного народження Пресвятої Богородиці.Під склепінням старозавітного храму Вона зростала, оточена ангелами.Там же дала обітницю зберегти дівоцтво і присвятити все своє життя Богу.Свято введення в храм Пресвятої Богородиці - провіщали благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.В образі Діви Марії ми бачимо особливе, ставлення до храму Божого, яке є прикладом для всіх християн.Храм - це, насамперед, дім ​​Божий, в якому відбувається зустріч людини з Самим Богом в тих Таїнствах Церковних, в тих богослужіннях, які тут відбуваються.« З входженням в храм Пресвятої Богородиці сталося диво, - писав архімандрит Іоанн Крестьянкін.- Небо поєдналося з землею, і вічність увійшла в час, освячуючи його для вічності.Так великий цей день, так единственен і неповторний він - день початку Нового Завіту з Богом на землі.


Більше фото>>>

vvedenskiy.com.ua

День святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Божественну літургію у нашому храмі звершив настоятель парафії протоієрей В’ячеслав Лазорик у співслужінні протоієрея Анатолія Кузьміча.

Після завершення Божественної літургії отець настоятель привітав парафіян зі святом.

Празник Введення належить до дванадцяти великих празників. Про нього маємо згадки від V ст., але аж через кількасот років, поки він став загально поширеним по цілому Сході. З проповідей на цей день Константинопольських патріархів, Германа (715—730) і Тарасія (784—806), випливає, що празник Введення був установлений у VIII столітті. Синайське Євангеліє з VIII століття, котре подарував до синайського монастиря імператор Феодосій III (715—717), між дванадцятьма празниками згадує і празник Введення. Цей празник мають і грецькі богослужбові книги з IX століття. Із ІХ ст. його починає святкувати вся східна Церква. Синайський Канонар (збірник церковних законів) з IX-X ст. подає празник Введення під такою назвою: «Празник Пресвятої Богородиці, коли була приведена в храм Божий, маючи три роки». Типікон Великої Константинопольської Церкви (IX—X ст.), хоча не подає ані апостола, ані євангелія на цей празник, але день 4 грудня поданий як: «Собор Святої Богородиці, коли була передана своїми батьками і приведена у храм Господній від трьох літ». Евергетицький Типікон з XI ст. має службу Введення з перед- і посвяттям. Службу на цей празник склали Григорій Нікомидійський (IX ст.), Василій Паґаріот і Сергій Святогорець.

Більше фото>>>

Архієпископ Николай, настоятель та клірики нашого храму взяли участь у зібранні духовенства Київської єпархії

28 грудня архієпископ Білогородський Николай, настоятель протоієрей В'ячеслав Лазорик та клірики нашого храму взяли участь у зібранні духовенства Київської єпархії, яке провів у Трапезному храмі в ім’я преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

У роботі зборів також взяли участь намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; вікарні архієреї Київської єпархії: митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Обухівський Іона, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай, а також благочинні по місту Києву та Київської області.

Загалом на зібранні були присутні 698-м кліриків з 707-ох, що звершують своє служіння на 391-ій парафії Київської єпархії.

church.ua

Архієпископ Николай відвідав Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир

8 грудня, неділю 25-ту після П'ятидесятниці, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, архієпископ Білогородський Николай відвідав Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир (Рівненської обл., Здолбунівський р-н, с. Дермань).

Владика Николай співслужив архієпископу Рівненському і Островському Варфоломію за святковою Божественною літургією з нагоди 585-річчя заснування обителі.

За богослужінням молилися настоятельниця монастиря ігуменя Вероніка (Зощук) сестри та гості обителі.

По завершенні Богослужіння Преосвященні владики звершили подячний молебень.

Потім архієпископ Николай привітав матушку ігуменю, сестер та прихожан з ювілеєм обителі, та передав благословення та привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Володимира.

***

Історія Дерманського монастиря сягає глибокої давнини. В одному записі в древньому помяннику, який зберігався довгий час в монастирі й починався з роду князів Острозьких, сказано, що неприступна фортеця з глибокими підземеллями виникла в середині XV ст. (1453 р.).


Центром монастирського життя завжди був храм Святої Трійці. В 1575-76 роках керуючим Дерманського монастиря був першодрукар Іван Федоров. 5 липня 1602 року князь Костянтин Острозький, з благословення Патріарха Мелетія, повністю реформував монастир: возвів кіновію, заснував школу й типографію. Ігуменом монастиря став Ісаакій Борискович, а типографію очолив священик Даміан Наливайко. Протягом 1599-1605 років у монастирі велася інтенсивна перекладацька діяльність. За п'ять століть існування монастир пережив ряд суттєвих змін: політичних, воєнних, економічних та морально-духовних.


1949 року чоловічий монастир, з благословення єпископа Волинського і Ровенського Панкратія, був реформований у жіночий і сюди перевели сестер Зимненського монастиря. Наприкінці 50-х років XX ст. ігуменю Євлогію перевели в Корецький монастир, а в Дерманський призначено ігуменю Лукію з Овруцького монастиря.


У 1960 році радянська влада закрила монастир, а монахинь було переведено в Корецький монастир. 30 серпня 1991 року Здолбунівською районною Радою народних депутатів було прийнято рішення про відновлення монастиря. Турботами архієпископа Рівненського і Острозького Іринея (Середнього) Священний Синод УПЦ постановив благословити відкриття Дерманського жіночого Свято-Троїцького монастиря.


Після відродження обителі в 1991 році сестри разом з настоятельницею ігуменею Веронікою (Зощук) приклали багато зусиль для відновлення цієї святині. Трудами і молитвами архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, ігумені Вероніки і сестер монастиря, з допомогою місцевої влади і пожертв віруючих Дерманська обитель відновила свій первозданний вигляд.

 

Літургія у день пам'яті святителя Миколая

 

18 грудня , напередодні святкування дня пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, святкову всеношну у храмі с. Білогородка очолив архієпископ Білогородський Николай.  Наступного дня владика звершив Божественну літургію. Йому співслужили клірики храму.

По завершенні богослужіння владика привітав присутніх зі святом, а тих хто, носить ім’я цього святого - з Днем Ангела.

Зі словом привітання до владики Николая  звернувся настоятель храму протоіерей Вячеслав Лазорик.

Цікаво знати: Святитель Миколай — це один з небагатьох святих Церкви Христової, котрого вшановують не тільки всі православні люди, але і всі християни і навіть нехристияни. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святителя Миколая на теренах нашої землі.  Житіє святителя Миколая розповідає про багато прикладів допомоги святого людям. Але один з них особливо втішає наше серце. В місті Патри один чоловік, який мав трьох дочок, збанкрутів повністю і вирішив, щоби не померти з голоду, торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це святитель Миколай вночі, таємно, подав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння і надав можливість щасливо вийти заміж. Подібні приклади, що ми зустрічаємо у житії, переконують нас в тому, що життя святителя Миколая було переповнено справами любові і милосердя.  Не дивлячись на велику лагідність духу, чистоту серця, наповненого любов’ю до людей, святитель Миколай був ревносним у питаннях віри та Церкви Христової. У 325 році святитель був учасником Першого Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ Віри. Святитель Миколай являється для нас правилом віри, образом лагідності, вчителем помірності. Своїм смиренням він досяг висоти, убогістю — багатства.  Досягнувши глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа в другій половині IV століття. Святі його мощи почивають сьогодні в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть являються джерелом цільбоносного мира, від якого і сьогодні багато хто отримує зцілення.

 

Настоятель храму привітав новообраного голову Білогородської сільської ради

 

4 грудня в день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці з благословення Високопреосвященнішого Николая архієпископа Білогородського, настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик та протоієрей Анатолій Кузьмич привітали новообраного голову Білогородської сільської ради Максима Анатолійовича Зуєва з обранням.

 

Священнослужителі побажали Максиму Анатолійовичу Божого благословення та всесильної допомоги Божої у трудах на благо громади та нашої держави.

Архієпископ Николай, настоятель та клірики нашого храму взяли участь у зібранні духовенства Київської єпархії

11 листопада архієпископ Білогородський Николай, настоятель протоієрей В'ячеслав Лазорик та клірики нашого храму взяли участь у зібранні духовенства Київської єпархії, яке провів у Трапезному храмі в ім’я преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

На зібранні були присутні 633 представники духовенства, серед яких — Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, 9 вікарних архієреїв Київської Митрополії, 3 ігумені ставропігійних жіночих монастирів, 13 намісників чоловічих монастирів, 6 ігумень жіночих монастирів, 572 клірики і 30 мирян єпархії.

Його Блаженство розповів про життя єпархії за минулий рік, спорудження нових храмів, про участь духовенства та мирян єпархії у суспільно-політичному житті країни і, зокрема, моральну і матеріальну допомогу бійцям української армії, вимушеним переселенцям та постраждалим у зоні АТО. Після вирішення організаційних питань Блаженніший Владика відповів на численні запитання учасників єпархіального зібрання.

Архієпископ Николай та настоятель нашого храму співслужили Митрополиту Онуфрію за Божественною літургією у Введенському монастирі столиці (Фото)

6 грудня, у день пам’яті святого благовірного князя Олександр Невського, архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму співслужили Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у Введенському монастирі столиці.

6 грудня 1996 року постановою Священного Синоду УПЦ парафіяльний Свято-Введенський храм міста Києва був перетворений в монастир.

Його Блаженству також співслужили митрополит Білоцерківській і Богуславський Августин, архієпископ Білогородський Миколай, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Дионісій (Константинов), єпископ Бородянський Варсонофій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Золотоношський Іоанн, а також духовенство монастиря, Київської та інших єпархій УПЦ.

Під час малого входу Предстоятель удостоїв кліриків обителі богослужбових нагород.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Під час Літургії Блаженніший владика звершив священицьку хіротонію ієродиякона Агапіта (Клочкова), насельника Різдва Пресвятої Богородиці чоловічого монастиря в урочищі «Церковщина».

102832__MG_4777102721__MG_4770102645__MG_4768101909__MG_4763101526__MG_4754100827__MG_4747100531__MG_4742100524__MG_4741095452__MG_4720095407__MG_4714095404__MG_4712101537__MG_5945105349__MG_4857100820__MG_4746085951__MG_5773085750__MG_5771085739__MG_5766085510__MG_5761085156__MG_5752085140__MG_5745084926__MG_5743084656__MG_5742084653__MG_5740123225__MG_4879111050__MG_4872111038__MG_4869111030__MG_4865111022__MG_4862104402__MG_4833104111__MG_4823104029__MG_4811103847__MG_4809103521__MG_4805102854__MG_4783 100245__MG_5890095934__MG_5884094915__MG_5873093943__MG_5865093654__MG_5862093638__MG_5860093605__MG_5854092849__MG_5847092556__MG_5842092208__MG_5835091755__MG_5830091748__MG_5828091742__MG_5824091658__MG_5821091428__MG_5812091327__MG_5803090948__MG_5795090426__MG_5785090044__MG_5777090037__MG_5776111122__MG_4873104917__MG_4844104746__MG_4839103319__MG_4788102752__MG_4776100429__MG_4738100242__MG_4735100129__MG_4730111910__MG_5987110403__MG_5968105819__MG_5963102210__MG_5957102124__MG_5955101344__MG_5944101158__MG_5929101027__MG_5909100917__MG_5906100645__MG_5897100350__MG_5892100248__MG_5891

church.ua

Фото: Васильев Иоанн

Свято-Введенська обитель урочисто відзначила престольне свято

4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Київська Свято-Введенська обитель молитовно відзначила престольне свято, з нагоди якого в монастирі були звершені святкові богослужіння.

Святкову Божественну літургію з благословення Його Блаженства очолили архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Угольский Антоній, епископ Бородянський Варсонофій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан.

Преосвященним владикам співслужили намісник Київського Свято-Кирилівського монастиря архімандрит Варлаам (Озимок), благочинний Переяслав-Хмельницкого округу архімандрит Ніл (Семенць), скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Єразм (Правик), братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Николай звернувся до парафіян з архіпастирським словом.

По завершенні Богослужіння Преосвященні владики звершили читання канону Божої Матері перед чудотворною іконою «Призри на смирення» та хресний хід навколо обителі.

***

Свято Введення називають днем духовного народження Пресвятої Богородиці. Під склепінням старозавітного храму Вона зростала, оточена ангелами. Там же дала обітницю зберегти дівоцтво і присвятити все своє життя Богу. Свято введення в храм Пресвятої Богородиці - провіщали благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя. В образі Діви Марії ми бачимо особливе, ставлення до храму Божого, яке є прикладом для всіх християн. Храм - це, насамперед, дім Божий, в якому відбувається зустріч людини з Самим Богом в тих Таїнствах Церковних, в тих богослужіннях, які тут відбуваються. « З входженням в храм Пресвятої Богородиці сталося диво, - писав архімандрит Іоанн Крестьянкін. - Небо поєдналося з землею, і вічність увійшла в час, освячуючи його для вічності. Так великий цей день, так единственен і неповторний він - день початку Нового Завіту з Богом на землі.

Більше фото>>>

vvedenskiy.com.ua

Архієпископ Білогородський Николай молитовно відзначив День ангела

19 грудня, в день пам’яті святителя Николая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.
Його Вісокопреосвященству за богослужінням співслужили настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.
По завершенні Божественної літургії був звершений чин славлення перед іконою святителя Николая.

Потім владика привітав присутніх зі святом, а тих хто, носить ім’я цього святого - з Днем Ангела.

Зі словом привітання до владики Николая  звернувся настоятель храму протоіерей Вячеслав Лазорик.
Цікаво знати:Святитель Миколай — це один з небагатьох святих Церкви Христової, котрого вшановують не тільки всі православні люди, але і всі християни і навіть нехристияни. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святителя Миколая на теренах нашої землі.  Житіє святителя Миколая розповідає про багато прикладів допомоги святого людям. Але один з них особливо втішає наше серце. В місті Патри один чоловік, який мав трьох дочок, збанкрутів повністю і вирішив, щоби не померти з голоду, торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це святитель Миколай вночі, таємно, подав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння і надав можливість щасливо вийти заміж. Подібні приклади, що ми зустрічаємо у житії, переконують нас в тому, що життя святителя Миколая було переповнено справами любові і милосердя.  Не дивлячись на велику лагідність духу, чистоту серця, наповненого любов’ю до людей, святитель Миколай був ревносним у питаннях віри та Церкви Христової. У 325 році святитель був учасником Першого Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ Віри. Святитель Миколай являється для нас правилом віри, образом лагідності, вчителем помірності. Своїм смиренням він досяг висоти, убогістю — багатства.  Досягнувши глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа в другій половині IV століття. Святі його мощи почивають сьогодні в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть являються джерелом цільбоносного мира, від якого і сьогодні багато хто отримує зцілення.

Неділя 29-та після П'ятидесятниці

 

23грудня, у неділю 29-ту після П'ятидесятниці, день пам'яті святителя Іоасафа Белгородського,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

Перед початком Божественної літургіїї настоятель храму звершив читання акафісту святителю Спиридону Триміфунтському чудотворцю.

А по завершенні Владика звершив молебень перед початком навчання дітей у недільній школі, яка розпочала заняттня цього дня.

Цікаво знати: Святитель Спиридон Триміфунтський память якого церква згадує 25 грудня, народився в кінці ІІІ століття на острові Кіпр. Про його життя збереглося дуже мало відомостей. Відомо, що він був пастухом, мав дружину та дітей. Всі свої прибутки він віддавав на потреби ближніх та чужинців, за що Господь нагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих та виганяв бісів. Після смерті дружини, в царювання імператора Констянтина Великого (306 - 337), його висвятили на єпископа Кіпрського міста Триміфунта. В сані єпископа святитель не змінив свого образу життя, поєднавши пастирське служіння з ділами милосердя. За свідченням церковних істориків, святитель Спиридон в 325 році брав участь у діяннях I Вселенського Собору.

Святитель з великою любов'ю піклувався про свою паству. За його молитвою засуха змінювалась рясним животворящим дощем, а безперервні дощі - вітром, зцілювались хворі, виганялися демони. Одного разу до нього прийшла жінка з мертвою дитиною на руках, просячи заступницттва святого. По своїй молитві, він вернув малятко до життя.

Господь відкрив святителю наближення його кончини. Останні слова святого були про любов до Бога та ближніх. Близько 348 року під час молитви святитель Спиридон представився до Господа. Тіло було віднайденне нетлінним. Поховали його в храмі на честь святих апостолів в м. Тримифунті. В середині VII століття нетлінні мощі святителя перенесли в Константинополь, а в 1453 році — на острів Керкіра в Іонічному морі (грецька назва острова —Корфу). Тут, в однойменному місті Керкіра (головне місто острова) і донині зберігаються святі мощі святителя Спиридона в храмі його ймення. П'ять раз на рік на острові здійснюється урочисте святкування пам'яті святого Спиридона. На одному з таких святкувань був присутній український письменник Микола Гоголь, що справило на нього велике враження, оскільки він сам став свідком одного з чудес (один англієць не вірив, що мощі Св. Спирпдона є правдиво нетлінні, а вважав, що в його спині є проріз і тіло - забальзамоване, на що самі мощі обернулися до нього спиною) - про це Гоголь сам оповідав при відвідинах Оптиної пустині, про що пише в своїх листах Святий Амвросій Оптинський.

 

В день 26-річчя архіпастирського служіння Митрополита Онуфрія владика Николай співслужив Блаженнішому владиці за Божественною літургію

9 грудня в день26-річчя архіпастирського служіння Митрополита Київського і всієї України Онуфрія владика Николай співслужив Блаженнішому владиці за Божественною літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Цього дня відбулася хіротонія архімандрита Тихона (Софійчука), намісника чоловічого монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці в урочищі «Церковщина» в єпископа Гостомельського, вікарія Київської Митрополії.

Рішення (Журнали №43, 44, 45) про призначення вікарних архієреїв Київської Митрополії та Чернівецько-Буковинської єпархії Священний Синод УПЦ ухвалив 18 жовтня 2016 року.

 

На завершення Літургії Предстоятель звернувся до єпископа Гостомельського Тихона зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Більше фото>>>

Свято-Введенська обитель урочисто відзначила престольне свято

4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Свято-Введенська обитель молитовно відзначила престольне свято, з нагоди якого в монастирі були звершені святкові богослужіння.

Святкову Божественну літургію з благословення Його Блаженства очолив архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Городницький Олександр, єпископ Антоній (Боровик), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальником обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Єразм (Правик), братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Николай звернувся до парафіян з архіпастирським словом.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

По завершенні Богослужіння владика Николай звершив читання канону Божої Матері перед чудотворною іконою «Призри на смирення», по закінченні якого тепло привітав братію та прихожан з цим світлим святом, а також передав благословення та привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Володимира.

***

Свято Введення називають днем ​​духовного народження Пресвятої Богородиці.Під склепінням старозавітного храму Вона зростала, оточена ангелами.Там же дала обітницю зберегти дівоцтво і присвятити все своє життя Богу.Свято введення в храм Пресвятої Богородиці - провіщали благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.В образі Діви Марії ми бачимо особливе, ставлення до храму Божого, яке є прикладом для всіх християн.Храм - це, насамперед, дім ​​Божий, в якому відбувається зустріч людини з Самим Богом в тих Таїнствах Церковних, в тих богослужіннях, які тут відбуваються.« З входженням в храм Пресвятої Богородиці сталося диво, - писав архімандрит Іоанн Крестьянкін.- Небо поєдналося з землею, і вічність увійшла в час, освячуючи його для вічності.Так великий цей день, так единственен і неповторний він - день початку Нового Завіту з Богом на землі.


Владика Николай привітав намісника Київського Свято-Введенського монастиря єпископа Фастівського Даміана з 56-річчям

1 грудня, у день пам'яті святого мученика Платона, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архієпископ Білогородський Николай, настоятель та клірик нашого храму молилися за Божественною Літургією у Київському Свято-Введенському чоловічому монастирі.

Богослужіння очолив Високопреосвященніший Августин, митрополит Білоцерківський і Богуславський у співслужінні архієпископа Білогородського Николая, архієпископа Макарівського Іларія, архієпископа Городницького Олександра, єпископа Угольського Антонія, єпископа Бородянського Варсонофія, намісника монастиря єпископа Фастівського Даміана, скотоначальника обителі архімандрита Васіана (Кучерука), благочинного монастиря архімандрита Еразма (Правіка), настоятеля нашого храму протоієрея В'ячеслава Лазорика, духовенства та гостей обителі.

Після закінчення богослужіння владика Николай привітав намісника монастиря єпископа Даміана з 56-річчям.

Більше фото>>>

Владика Николай очолив чин відспівування нов. насельника Свято-Введенської обителі монаха Іони (Давидова)

У ніч з 17 на 18 грудня, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архієпископ Білогородський Николай у співслужінні архієпископа Городницького Олександра та намісника Свято-Введенської обителі єпископа Фастівського Даміана звершив заупокійну Божественну літургію Свято-Єлисаветинському храмі Ризоположенчеської обителі (село Томашівка Фастівського району Київської області).
Після закінчення Літургії архипастирі очолили чин відспівування новопреставленого насельника обителі монаха Іони (Давидова).

У день відспівування у
йогогроба зібралися рідні, парафіяни обителі щоб попрощатися з ним і дати останнє цілування.

Перед похованням владика Николай виголосив надгробне слово, в якому висловив співчуття владиці Даміану, рідним, близьким і закликав усіх присутніх молитися за упокій його душі.

Тіло було віддано землі на братському кладовищі Свято-Богородичної Різоположенческой обителі.

Молебень на Володимирській гірці столиці

25 грудня архієпископ Білогородський Николай взяв участь у традиційному подячному молебні на Володимирській гірці столиці, який відправив Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні єпископату Української Православної Церкви та духовенства Київської єпархії.

За богослужінням молилися Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр Микола Азаров та інші високопосадовці.

Цікаво знати: Пам’ятник святому рівноапостольному князю Володимиру  — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Над пам’ятником працювали скульптори Петро Клодт, Володимир Демут-Малиновський, інженер Олександр Тон. Варіант пам’ятника вибрав і схвалив цар Микола I. Скульптурні деталі постаменту було відлито на Дугненському заводі біля Калуги , статую — у Санкт-Петербурзі, особисто Петром Клодтом у його майстерні.

Неділя 31-ша після П’ятидесятниці, святих Праотців

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc04708.jpg" label="" title=""]

У Неділю 31-шу після П’ятидесятниці, святих Праотців, архієпископ Николай у співслужінні кліриків Свято-Архангело-Михайлівського храму звершив Божественну літургію.

По закінченні богослужіння зі словами проповіді до парафіян звернувся настоятель храму отець Василій: «Святий євангеліст Лука розповідає нам, як Господь Іісус Христос був на святкуванні в одного фарисейського начальника і дехто з присутніх сказав: “Блажен, кто вкусит хлеба в Царствии Божием” (Лк. 14: 15)! І Господь йому й усім присутнім на трапезі запропонував у відповідь наступну притчу: “Один человек сделал большой ужин и звал многих, и когда наступило время ужина, послал раба своего сказать званым: идите, ибо уже все готово. И начали все, как бы сговорившись, извиняться. Первый сказал ему: я купил землю и мне нужно пойти посмотреть ее; прошу тебя, извини меня. Другой сказал: я купил пять пар волов и иду испытать их; прошу тебя, извини меня. Третий сказал: я женился и потому не могу придти. И, возвратившись, раб тот донес о сем господину своему. Тогда, разгневавшись, хозяин дома сказал рабу своему: пойди скорее по улицам и переулкам города и приведи сюда нищих, увечных, хромых и слепых. И сказал раб: господин! исполнено, как приказал ты, и еще есть место. Господин сказал рабу: пойди по дорогам и изгородям и убеди придти, чтобы наполнился дом мой. Ибо сказываю вам, что никто из тех званых не вкусит моего ужина, ибо много званых, но мало избранных (Лк. 14: 16-24)”.

І серед нас, дорогі брати і сестри, є люди, наділені хорошими якостями та достоїнствами, котрі проводять свій час у різноманітних трудах заради своїх благ, зовсім забувши про Бога й обов’язки перед Ним. У надії на власні сили вони відмовляються від дарів та милостей Божих, так і залишаючись глухими до всякого поклику до спасіння.

Так само і ми є покликаними у Царство Боже, тож нехай, молитвами святих Праотців, пам'ять яких ми сьогодні святкуємо, Господь зарахує нас до числа обраних своїх. Амінь.»

Потім відбулися заняття недільної школи для дітей та дорослих.

Цікаво знати:Неділя святих праотців встановлена Православною Церквою на честь святих праведників Старого Завіту, в передостанню неділю перед Різдвом Христовим.

Цього дня Церква вшановує сонм святих праотців – праведників, які жили у старозавітну епоху і спасалися вірою в Месію-Спасителя. Спомин про святих праотців передує зустрічі великого свята Різдва Христового, коли здійснилося очікуване ними пришестя Христа.

Фоторепортаж

[/fpsub2]

Богослужіння в Голосіївському Свято-Покровському чоловічому монастирі (Фото)

13 грудня,в день пам'яті апостола Андрія Первозванного, владика Николай співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією в Голосіївському Свято-Покровському чоловічому монастирі міста Києва.

За богослужінням була звершена архієрейська хіротонія намісника монастиря архімандрита Ісаакія (Андроніка) в єпископа Ворзельського, вікарія Київської Митрополії.

Після Євангельського читання Блаженніший владика звернувся до чисельної пастви з архіпастирським словом.

За Літургією було вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Ворзельського Ісаакія зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх преподав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

105353__MG_6441101154__MG_6361101219__MG_6364101954__61A9068102046__MG_6367102056__MG_6368102109__MG_6374102120__MG_6377102652__MG_6381102710__MG_6388103044__MG_6391103045__MG_6392103105__MG_6393103708__MG_6400103941__MG_6403104325__MG_6416104500__MG_6421104825__MG_6427104926__MG_6431092314__MG_6251092407__MG_6252092411__MG_6255092441__MG_6261092630__MG_6273092644__MG_6280093151__MG_6281093209__MG_6292093559__MG_6296093604__MG_6297093915__MG_6302093942__MG_6306094043__MG_6309094109__MG_6313094404__MG_6317094451__61A9012100236__MG_6332100450__MG_6342100555__MG_6349101101__MG_6357084738__MG_6160085333__MG_6171085914__MG_6179085921__MG_6180090154__MG_6182090215__MG_6184090257__MG_6185090316__MG_6186090441__MG_6196090515__MG_6203090526__MG_6209090534__MG_6211090539__MG_6213090552__MG_6217090619__MG_6220090653__MG_6221090835__MG_6225090858__MG_6227091254__MG_6234092213__MG_6247_61A8850_61A9209080614__MG_6101080736__MG_6103081401__MG_6113081441__MG_6118083502__MG_6121083512__MG_6123083525__MG_6125084009__61A8871 копия084009__MG_6127084126__MG_6128084145__MG_6131084154__MG_6132084206__MG_6137084209__MG_6138084421__MG_6142084450__MG_6146084453__MG_6148084735__MG_6159

church.ua

Фото: Васильев Иоанн

Літургія в день пам'яті блаженної цариці Феофанії

29 грудня, в день пам'яті блаженної цариці Феофанії, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира святкову Божественну літургію у Свято-Введенській обителі очолив архієпископ Білогородський Николай.Його Високопреосвященству співслужили намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Еразм, браття і гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Николай звернувся до парафіян з проповіддю.

По завершенні Богослужіння архієпископ Николай звершив читання канону Божої Матері перед Її чудотворною іконою, іменованою «Призри на смирення», по закінченні якого привітав намісника та братії з святом та передав привітання і благословення від Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

***

День пам'яті блаженної цариці Феофанії був особливо шанованим святом у Свято-Введенській жіночої обителі до її закриття.У цей день святкувала день свого тезоіменитства остання настоятелька обителі, ігуменя Феофанія.

Цей день вважається особливо відзначаєтся і у відродженому Свято-Введенському чоловічому монастирі, браття щороку молитовно згадує пам'ять покійної ігумені монастиря.

29 грудня 2006 з благословення Блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всієї України, братія урочисто відзначала 10-ту річницю відродження обителі.Блаженніший владика очолив Божественну літургію, за якою рукоположив у сан ієромонаха насельника монастиря ієродиякона Никодима, в дияконський сан був рукоположений парафіянин монастиря Георгій Горбуля.

По завершенні богослужіння митрополит Володимир нагородив братію і благодійників монастиря церковними орденами та благословенними грамотами.

Фоторепортаж>>>

Литургія у Свято-Введенському монастирі столиці

[fpsub2 url="" img="images/stories/41066563_img_6211.jpg" label="" title=""]

29 грудня, у день пам’яті блаженної цариці Феофанії, архієпископ Білогородський Николай очолив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці. Його Високопреосвященству співслужили вікарії Київської Митрополії єпископ Марівський Іларій, намісник монастиря архімандрит Даміан (Давидов), а також духовенство обителі.

Перед початком богослужіння Владика молитовно вклонився найбільш відомій і шанованій святині обителі, іконі Пресвятої Богородиці «Призри на смирення».[/fpsub2]

 

Цікаво знати:лаженна цариця Феофанія (Феофано), перша дружина імператора Льва VI Мудрого (886 - 911). Через наклепи була разом із чоловіком, тоді ще спадкоємцем престолу, ув’язнена на три роки. Отримавши свободу, проводила життя в молитві і пості. Лагідність, милосердя і смирення прославили її ім'я серед людей. Феофанія померла в 893 або 894 року.












УВАГА!

На офіційному сайті Української Православної Церквивідкривається віртуальна громадська приймальня секретаря Предстоятеля УПЦ.

Відтепер про будь-яку проблему, суперечливу ситуацію або конфлікт, який виник у вас, можна написати на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Усі запити, що надійдуть на цю адресу, особисто розглядатиме секретар Предстоятеля Української Православної Церкви, головний редактор офіційного сайту УПЦ (www.orthodox.org.ua) архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко).

Питання парафіяльного, єпархіального та загальноцерковного рівня відправлятимуться на розгляд відповідних офіційних представників і структур Української Православної Церкви.

На запити особистого характеру відповіді надсилатимуться на електронні адреси дописувачів.

Громадська приймальня секретаря Предстоятеля УПЦ є єдиною офіційною формою звернення до Предстоятеля УПЦ через Інтернет.

При оформленні вашого запиту слід врахувати наступне:

Листи, підписані псевдонімами («анонім», «читач», «гість» тощо) відкидатимуться, як спам.

Просимо Вас представлятися, вказуючи прізвище, ім’я, по-батькові, сан, регіон, у якому ви мешкаєте та, по можливості, храм чи монастир, який Ви відвідуєте.

У день пам’яті святителя Миколая, архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму співслужили Митрополиту Онуфрію за Божественною літургією у Покровському жіночому монастирі столиці

19 грудня, у день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму співслужили Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у Свято-Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря столиці.

Цього дня владика Николай молитовно відзначив свій День Ангела, а отець В’ячеслав 15-ту річницю служінння у священному сані.

19 грудня 2002 року Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан,†2014) за богослужінням у Свято-Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря рукоположив у диякона випускника Київських Духовних В’ячеслава Лазорика.

Його Блаженству також співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Білогородський Миколай, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Ірпінський Климент, благочинний афонського монастиря Дохіар архімандрит Гавриїл (Ювріс) і духовенства Київської єпархії.

Після Євангельського читання Предстоятель звернувся до вірян із архіпастирським словом.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

За Літургією Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію аспіранта Київської духовної академії ієродиякона Силуана (Пасенка), а єпископ Ірпінський Климент висвятив у диякона вихованця 4-го класу Київської духовної семінарії Богдана Присяжнюка.

Наприкінці богослужіння Блаженніший владика звершив молебень перед іконою святителя Миколая, після чого привітав сестер обителі та усіх присутніх із престольним святом і благословив усіх.

082342__61A6819 копия083803__MG_6907083819__MG_6910083925__MG_6912083927__MG_6913083936__MG_6915084135__MG_6920084834__MG_6925084845__MG_6929084852__MG_6932084932__MG_6934085008__MG_6935085013__MG_6938085334__MG_6940085444__MG_6946085550__MG_6955085620__MG_6960085800__61A6890 копия085925__MG_6963090254__MG_6974090348__MG_6979090659__MG_6986090718__MG_6989090727__MG_6991090728__MG_6992090837__MG_6996091125__MG_7005091134__MG_7009091246__MG_7017091451__MG_7019091525__MG_7025091643__MG_7027091654__MG_7029091723__MG_7033091835__MG_7039091941__MG_7041092002__MG_7045092116__MG_7051092435__MG_7052092511__MG_7056092549__MG_7062092813__61A6943 копия092818__MG_7079093009__MG_7083093313__MG_7087093454__MG_7099093649__MG_7107095923__MG_7130100208__MG_7133100433__MG_7136100729__MG_7150100739__MG_7154100934__MG_7162101238__MG_7166101242__MG_7168101249__MG_7170101257__MG_7171101533__MG_7175101540__MG_7178101550__MG_7181101614__MG_7185101647__MG_7192101649__MG_7193101652__MG_7195101655__MG_7196101924__61A7032 копия102131__MG_7200102143__MG_7201103308__MG_7209103508__MG_7214103535__MG_7217103732__MG_7221103900__MG_7228104544__MG_7231104555__MG_7232104626__MG_7238 копия104706__MG_7241104944__MG_7245104948__MG_7247105052__MG_7257105148__MG_7258105524__MG_7260110156__MG_7263110302__MG_7269111703__MG_7273112451__MG_7279112529__MG_7284113138__MG_7290113346__MG_7295113358__MG_7298

church.ua

Фото: Васильев Иоанн

 

Молебень на Володимирській гірці


[fpsub2 url="" img="images/stories/img_9752.jpg" label="" title=""]

24 грудня архієпископ Білогородський Николай взяв участь у традиційному подячному молебні на Володимирській гірці столиці, який відправив Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні єпископату Української Православної Церкви та духовенства Київської єпархії

[/fpsub2]

В день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, настоятель нашого храму протоіерей В’ячеслав Лазорик відвідав місцевий дитячий садочок

День Святого Миколай – одне з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. В цей день кожен, і дорослий, і малий сподівається на якесь диво, здійснення заповітної мрії.

У цей день настоятель настоятель нашого храму протоіерей В’ячеслав Лазорик відвідав місцевий дитячий садочок ”Барвінок”. Він розповів дітям про життя святого Миколая та подарував їм солодкі гостинці.

У переддень свята архієпископ Білогородський Николай, настоятель та духовенство нашого храму привітали вихованців недільної школи нашого храму зі святом. Дітки отримали в подарунок іконку святителя та солодощі.

Більше фото>>>

Неділя 30-та по П'ятидесятниці

30 грудня 2012, в неділю 30-ту після П'ятидесятниці, святих праотців, день пам'яті святого пророка Даниїла і святих трьох отроків Ананія, Азарія і Мисаїла, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Божественну літургію у Свято-Введенській обителі очоливархієпископ Білогородський Николай, якому співслужили: архієпископ Городницький Олександр, єпископ Фастівський Даміан, а також насельники та гості обителі у священному сані.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до присутніх зі словом проповіді.

По завершенні богослужіння архієпископ Никола звершив читання канону Божої Матері.

***

За 600 років до Р. X.Єрусалим був завойований царем вавилонським; храм, споруджений Соломоном, був зруйнований, а безліч народу ізраїльського відведено в полон.Серед бранців перебували знатні юнаки Даниїл, Ананія, Азарія і Мисаїл.Цар Вавилону Навуходоносор розпорядився навчити їх халдейської премудрості, виховати в розкоші, при своєму дворі.Але вони, зберігаючи заповіді своєї віри, відмовлялися від надмірностей і вели строгий спосіб життя; харчувалися вони тільки овочами і водою.Господь дарував їм мудрість, а святому Даниїлу - дар прозорливості і тлумачення снів.Святий пророк Даниїл, свято зберігаючи віру в Єдиного Бога і сподіваючись на Його всесильну допомогу, мудрістю своєю перевершив усіх халдейських звіздарів і волхвів і був наближений до царя Навуходоносора.Одного разу Навуходоносор побачив дивний сон, який вразив його, але, прокинувшись, він забув бачене.Вавілонські мудреці виявилися безсилі дізнатися, що приснилося цареві.Тоді святий пророк Даниїл прославив перед усіма силу істинного Бога, який відкрив йому не тільки зміст сну, але і його пророче значення.Після цього Даниїл був зведений царем у сан начальника Вавилона.Незабаром цар Навуходоносор звелів спорудити своє зображення - величезну статую, якій належало віддавати божеські почесті.За відмову зробити це три отроки - Ананія, Азарія і Мисаїл - були вкинути в палаючу піч.Полум'я підіймалося над піччю на 49 ліктів, обпалюючи тих хто стояв поруч, а святі отроки ходили посеред полум'я, підносячи молитву Господу і оспівуючи Його (Дан. 3, 26 - 90).Ангел Господній, з'явившись, охолодив полум'я, і ​​отроки залишилися неушкоджені.Цар, побачивши це, наказав їм вийти і навернувся до Бога істинного.За царя Валтасара святий Даниїл витлумачив таємничий напис ("Мене, Такел, Фарес"), що з'явилася на стіні палацу під час бенкету, віщує падіння Вавилонського царства.При перському царі Дарії святий Даниїл, по наклепам своїх ворогів, був кинутий у рів з голодними левами, але вони не зачепили його, і він залишився неушкодженим.Цар Дарій зрадів про Данила і повелів у всьому своєму царстві поклонятися Богові Даниїловим, "тому що Він є Бог Живий і існує повіки, і царство Його не буде зруйноване, а панування Його нескінченно".Святий пророк Даниїл глибоко сумував про свій народ, зазнає справедливу кару за безліч гріхів і беззаконь, за злочин заповідей Божих - тяжкий полон вавілонський і розорення Єрусалима: "Нахили, Боже мій, вухо Своє та й послухай, відкрий Свої очі й побач наші спустошення тана місто, де кликалося Ім'я Твоє, бо ми кладемо свої благання перед Твоїм лицем не через свої справедливості, але через велику Твою милість "(Дан. 9, 18).Святому пророкові, праведним життям і молитвою викупатися беззаконня свого народу, була відкрита доля народу Ізраїлю і долі всього світу.


Поздравительные адреса ко дню тезоименитства владыки Николая

[fpsub2 url="" img="images/stories/s2170_1229369072_1.jpg" label="" title=""]

Поздравительные телеграммы и письма в День Ангела владыке Николаю были присланы епископатом Русской, Украинской, Белоруской, Молдавской и зарубежных Церквей, всечестными игуменами и игуменьями, клиром и мирянами.

 

Сердечно поздравляю Ваше Высокопреосвященство с Днем Ангела, желаю доброго здравия и помощи Божией в архипастырских трудах!
С любовью о Господе,


Владимир,
Митрополит Киевский и всея Украины,
Предстоятель Украинской Православной Церкви



Ваше Высокопреосвященство, дорогой владыка! Примите мои самые искренние и теплые поздравления с Днем Вашего тезоименитства. Сердечно желаю Вам благословенного мира души, крепости духа, доброго здоровья и помощи Божьей в Вашем архипастырском служении на благо Церкви Христовой!
С любовью о Господе,


Мефодий,
митрополит Пермский и Соликамский


Примите, дорогой Владыко, сердечные поздравления с Днем Вашего Ангела, молитвенно желаем доброго здравия, крепости и долгоденствия; да укрепит Господь ваши духовные и телесные силы и подаст свою обильную помощь в архипастырских трудах на благо Церкви Христовой.
С любовью о Господе,


Евлогий,
архиепископ Владимирский и Суздальский


Ваше Высокопреосвященство, дорогой владыка, сердечно поздравляю Вас с Днем Ангела, желаю Вам доброго здоровья, благословенного многолетия, помощи божией в служении Православию и народу Божию!
С любовью о Господе,


Александр,
архиепископ Переяслав-Хмельницкий,
викарий Киевской Митрополии,
секретарь Предстоятеля УПЦ,
и. о. главы Отдела внешних церковных связей УПЦ


Ваше Высокопреосвященство сердечно поздравляю Вас с Днем ангела молитвенно желаю крепости духовных и телесных сил, всесильной помощи Божией в Вашем служении на благо святой матери Церкви.
С любовью о Господе,


Митрофан,
архиепископ Белоцерковский и Богуславский,
Управляющий делами Украинской Православной Церкви



Примите мои искренние слова поздравления с Днем Ангела, благопожелания крепкого здоровья, духовной радости, помощи Божией в Ваших трудах!


протоиерей Виталий,
секретарь Киевской Митрополии



Ваше Высокопреосвященство, уважаемый владыка Николай. Примите сердечные поздравления с Днем Вашего тезоименитства. Искренне желаю крепкого здоровья, душевного мира и спокойствия, духовной радости и любви, приумножения плодов Ваших подвижнических трудов на благо Матери-Церкви Христовой и дорогого отечества. Низкий Вам земной поклон за неустанные молитвы о благоденствии народа Божия, за духовно-нравственное воспитание и образование сограждан, сохранение культурно-исторических ценностей. Развития православных традиций миролюбия, помощи ближнему, благотворительность и милосердие Вашими усердными трудами возрастает число храмов, часовен, духовных школ. Это неоценимый вклад в созидание  духовно сильного, нравственно здорового общества.
Пусть хранит Вас Господь в мире и благоденствии и пошлет свои великие, щедрые милости на мгогая-многая лета!
С уважением,

А. Г. Тулеев,
губернатор Кемеровской области




Владыка искренне благодарит всех за теплые слова, желает всем многих и благословенных лет жизни!


[/fpsub2]

Відбулося розширене засідання Священного Синоду Української Православної Церкви


[fpsub2 url="" img="images/stories/img_6213_5.jpg" label="" title=""]

23 грудня архієпископ Білогодський Николай взяв учать у розширеному засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви, яке відбулося в Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира.

На ньому були зачитані звіти про роботу Синодальних відділів і комісій УПЦ, що велася протягом 2010 року.

Ці документи читайте на офіційному сайті Української Православної Церкви.

[/fpsub2]

Литургія в день пам’яті святителя Николая


[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc04661.jpg" label="" title=""]

18 грудня , напередодні святкування дня пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, святкову всеношну у храмі с. Білогородка очолив архієпископ Білогородський Николай.  Наступного дня владика звершив Божественну літургію. Йому співслужили намісник Свято-Введенського чоловічого монастиря м. Києва архімандрит Даміан (Давидов) та клірики храму.

По завершенні богослужіння владика привітав присутніх зі святом, а тих хто, носить ім’я цього святого - з Днем Ангела. Зі словом привітання до владики Николая  звернулися отець Даміана та настоятель храму.  На завершення відбувся святковий концерт, який приготували для владики вихованці недільної школи.

До речі: Чернечий постриг з ім’ям Николай, над владикою завершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в 1992 році.

Цікаво знати: Святитель Миколай — це один з небагатьох святих Церкви Христової, котрого вшановують не тільки всі православні люди, але і всі християни і навіть нехристияни. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святителя Миколая на теренах нашої землі.  Житіє святителя Миколая розповідає про багато прикладів допомоги святого людям. Але один з них особливо втішає наше серце. В місті Патри один чоловік, який мав трьох дочок, збанкрутів повністю і вирішив, щоби не померти з голоду, торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це святитель Миколай вночі, таємно, подав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння і надав можливість щасливо вийти заміж. Подібні приклади, що ми зустрічаємо у житії, переконують нас в тому, що життя святителя Миколая було переповнено справами любові і милосердя.  Не дивлячись на велику лагідність духу, чистоту серця, наповненого любов’ю до людей, святитель Миколай був ревносним у питаннях віри та Церкви Христової. У 325 році святитель був учасником Першого Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ Віри. Святитель Миколай являється для нас правилом віри, образом лагідності, вчителем помірності. Своїм смиренням він досяг висоти, убогістю — багатства.  Досягнувши глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа в другій половині IV століття. Святі його мощи почивають сьогодні в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть являються джерелом цільбоносного мира, від якого і сьогодні багато хто отримує зцілення.

Фоторепортаж

[/fpsub2]

ИС ПОЛЛА ЭТИ, ДЭСПОТА!

Епископ Александр

 

19 декабря, отмечает 3-ю годовщину архиерейской хиротонии епископ Переяслав-Хмельницкий Александр, викарий Киевской Митрополии, секретарь Предстоятеля УПЦ.



Редакция нашего сайта поздравляет Его Высокопреосвященство с 3 годовщиной хиротонии и с возведением в сан архиепископа, желает ему долгоденствия, крепости духовных и телесных сил и помощи Божией в трудах на благо Святой Церкви!

Литургія в день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного.

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc04424.jpg" label="" title=""]

13 грудня, Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола Андрія Первозванного.

Цього дня архіепископ Николай звершив Божественну літургію у своему кафедральному храмі.

Владиці співслужили клірики храму

Після богослужіння Його Високопреосвященство привітав присутніх із Днем пам’яті апостола Андрія, а тих хто носить його імя із Днем Ангела.[/fpsub2]

ИС ПОЛЛА ЭТИ, ДЭСПОТА!

Архиепископ Николай

 

19 декабря, в день, когда Православная Церковь прославляет святителя Николая, архиепископа Мир Ликийских, чудотворца, архиепископ Белогородский Николай, викарий Киевской Митрополии празднует День Ангела.



Прихожани, клирики и редакция сайта Свято-Архангело-Михайловского храма с душевным теплом и любовью поздравляет владыку Николая с Днем тезоименитства.



Ваше Высокопреосвященство! От всего сердца желаем Вам пребывать в добром здравии и крепости духа. Пусть Господь укрепит Вас на многие лета святительского служения, чтобы Ваши слова назидания, как и прежде, были духовным руководством в деле спасения Богом вверенной Вам паствы!

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"