Неділя 2-га після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землях Русі просіяли

22 червня, в неділю 2-гу після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землях Русі просіяли,Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка звершивархієпископ Білогородський Николай.

Йому співслужили:
протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

За богослужінням владика звершив молитву про мир і подолання міжусобної брані в нашій державі.

Також було зачитане звернення Священного Синоду до єпископату, духовенства, ченців та мирян у зв’язку з останніми подіями в Україні.

***

Свято з'явилося у середині XVI століття, при митрополиті Макарії. Після реформ патріарха Никона Церква перестала відзначати цей день. Рішення відродити свято було прийняте 26 серпня 1918 р. Помісним Собором Руської Православної Церкви 1917-1918 рр.  Ініціатором відновлення свята був професор Петроградського університету Борис Тураєв. Він же був співавтором (разом з ієромонахом Афанасієм (Сахаровим)) першої редакції служби свята (1918).
У 1946 р. вийшла друком служба Всім святим у землях Русі просіявшим, видана Московською Патріархією і відредагована єпископом Афанасієм (Сахаровим). Після цього було встановлено святкувати пам'ять Всіх святих у землях Русі просіявших у другу неділю після П'ятидесятниці всюди, де існувала Руська Православна Церква. 
Центральним моментом свята є прославляння Церквою святих, що просіяли своїми чеснотами в нашій Вітчизні, і молитовне звернення до них.

Випуск Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ"

21червня, на запрошення керівництва Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ", архієпископ Білогородський Николай прийняв участь в урочистих заходах з нагоди чергового випуску у навчальному закладі. Традиційно урочистості пройшли на території Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

На урочистостях також були присутні Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Звєрєв Володимир Павлович, представники Посольства Казахстану та державних органів влади.

Вітаючи молодих офіцерів, владика закликав їх із високою відповідальністю виконувати свій службовий обов’язок та окропив святою водою.

***

Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації (ІСЗЗІ) Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" є структурним підрозділом Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та входить до системи професійної підготовки кадрів ДССЗЗІ України. Інститут створено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 658-р та на підставі Закону України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України» на базі спеціального факультету СБ України ВІТІ НТУУ "КПІ", дислокується на площах НТУУ «КПІ» і користується його навчально-матеріальною базою.

Архієпископ Николай взяв участь у відкритті Міжнародного фестивалю єдності слов’янських народів

29 червня на стику кордонів трьох держав - Росії, України та Білорусі (с. Сеньківка, Чернігівської обл.), біля Монумента Дружби – розпочався міжнародний фестиваль «Слов'янська єдність-2013». У нинішньому році організатором міжнародного фестивалю виступає Українська сторона. А заходи фестивалю присвячені 1025-річчю хрещення Київської Русі.

Фестиваль розпочався Божественною літургією, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир під відкритим небом біля Монумента Дружби.

Його Блаженству співслужили: голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, митрополити Білгородський і Старооскольський Іоанн, Брянський і Севський Олександр, Овруцький і Коростенський Віссаріон, архієпископ Білогородський Николай, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан, архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, єпископ Гомельський і Жлобинський Стефан, ієрархи та духовенство з України, Росії та Білорусі.

За відправою молилися: радник Президента України - керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку України Ю. П. Богуцький, міністр Росії в Україні Михайло Зурабов, представники молоді та офіційних делегацій Брянської, Гомельської та Чернігівської областей, гості фестивалю.

Наприкінці богослужіння Первосвятитель звернувся зі словом настанови, у якому наголосив на важливості єдності між трьома братніми народами, в основі якої лежить православна віра.

Фоторепортаж

Прес-служба УПЦ

Неділя 6-та після Пасхи, про сліпого

9 червня, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію, а напередодні ввечері - всеношну, у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили клірики храму.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика привітав парафіян зі святом та закликав на всіх Боже благословення.

Цікаво знати: У 6-ту Неділю після Воскресіння Христового Свята Православна Церква згадує подію зцілення сліпородженого. Святе Євангеліє розповідає нам, що Господь Ісус Христос, проходячи з учнями коло храму, побачив при дорозі сліпого від народження чоловіка і серце Божественного Вчителя загорілося жалістю і любов’ю. Учні знали, що всяке нещастя яке спіткало людину це покарання Боже або за її гріхи, або за гріхи батьків тому запитали в Ісуса Христа: “Вчителю! Хто згрішив, він чи його батьки, чому він народився сліпим?”. І Господь, бачачи їх здивування, відповів, що ані він, ані його батьки не згрішили, а сліпий він тому, щоб на ньому явилися діла Божі. Потім він плюнув на землю, зробив болото і помазав ним очі сліпому, сказавши йому: “Піди і вмийся в Силоамській купелі”. Виконавши повеління Господнє, сліпий став зрячим.

Звершилося велике чудо, і все населення міста прийшло в розгублення. Адже чудо це було звершене Ісусом Христом у суботу, порушення котрої за фарисейськими законами було недопустимо. Вони мали намір відлучити від синагоги того, хто визнає в Ньому Христа. Тому книжники і фарисеї вигнали сліпородженого, відкинувши такий явний вияв на ньому сили Божої. Дізнавшись про це, Господь пожалів сліпородженого, знайшов його і запитав: “Чи ти віруєш в Сина Божого?” Він відповів: “А хто він, Господи, щоб я увірував у нього?”. Ісус Христос сказав йому: “Ти бачив Його і Він говорить з тобою”. Сліпець, що набув зір, вигукнув: “Вірую, Господи!”, і, вклонившись, подякував Йому. І сказав Христос: “На суд прийшов Я в світ цей, щоб ті, що не бачать бачили, а ті що бачать стали сліпими”. Ці слова мають глибокий зміст.

Багато чудес вчинив Господь перед юдеями, але вони залишилися сліпими, не прийняли цих чудес і не увірували в Нього. Сліпець же позбавлений зору, здобув можливість бачити не тільки матеріальний, але й духовний світ, який осінив душу його пізнанням Слова Божого. Він зрозумів слова життя вічного, котрі ми чуємо через Святе Євангеліє.

Літургія у Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc05622.jpg" label="" title="Літургія у Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань"]13 червня, у день Святого Животворящого Духа, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань (Черкаська область). Владиці співслужили правлячий архієрей єпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон та духовенство єпархії.

Цікаво знати: В Уманській єпархії за благословенням правлячого архієрея на цей день було перенесено святкування пам’яті всіх святих, котрі на Уманщині у подвигу просіяли. Фоторепортаж

[/fpsub2]

Божествення літургія в День Пресвятої Трійці

[fpsub2 url="index.php?view=category&catid=44&option=com_joomgallery&Itemid=144" img="images/stories/dsc0561660.jpg" label="Фоторепортаж" title="Божествення літургія в День Пресвятої Трійці"]12 червня,у День Пресвятої Трійці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Позавершенні літургії владика звершив вечірню з читаннямколіннопреклонних молитв.

 

[/fpsub2]

Неділя 7-ма після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc0660019.jpg" label="" title="Неділя 7-ма після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору"]5 червня,у неділю 7-му після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Цікаво знати:Отці І Нікейського Вселенського Собору (325 р.), осудили єресь Арія і його прихильників, які неправдиво вчили про Господа Ісуса Хрис­та та затвердили вчення про Бо­жество Сина Божого, про єдиносушність Сина Божого з Богом Отцем.[/fpsub2]

Воснесіння Господнє

[fpsub2 url="index.php?view=detail&id=379&option=com_joomgallery&Itemid=144#joomimg" img="images/stories/dsc05557.jpg" label="Фоторепортаж" title=""]2 червняз благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у храмі на честь Воснесіння Господнього в місті Вишневе. Владиці співслужили єпископи Макарівський Іларій та Васильківський Пантелеімон, настоятель храму протоієрей Василій Русінка, гості та духовенство Києво-Святошинського благочиння.[/fpsub2]

Освячення храму на честь преподобного Паїсія Великого в селі Ярошівка

24 червня, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, архієпископ Білогородський Николай спіслужив керуючому справами Української Православної Церкви митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію за чином освячення храму на честь преподобного Паїсія Великого, що знаходиться в селі Ярошівка Фастівського району Київської області.

Храм Паїсія Великого розташований на сільському кладовищі і відноситься до чоловічого монастиря  Положення ризи Божої Матері у Влахерні (с. Томашівка).

Його Високопреосвященству також співслужили архієпископ Городницький Олександр, єпископи: Макарівський Іларій, Антоній (Боровик), Фастівський Даміан, секретар Київської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук, намісник Ризоположенського монастиря архімандрит Вассіан (Кучерук) і духовенство храму.

Після освячення храму була звершена Божественна літургія, наприкінці якої митрополит Антоній звернувся до віруючих з архіпастирським словом і привітав усіх зі святом та освяченням храму.

Більше фото>>>

church.ua

Владика Николай взяв участь у перепохованні некрополю Печерського Вознесенського монастиря до Флорівського монастиря

10 червня до Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря м. Києва перенесено другу частину некрополя Вознесенського дівочого монастиря, виявленого під час археологічних розкопок на території Національного культурно-музейного комплексу "Мистецький Арсенал".

Церемонію перепоховання очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, який відправив Заупокійну літію на місці перепоховання, що поруч із соборним храмом Флорівського монастиря.

Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ, перший вікарій Київської Митрополії митрополит Бориспільський Антоній, намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Чорнобильський і Вишгородський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи Білогородський Николай, Городницький Олександр, єпископи: Макарівський Іларій, Броварський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, духовенство обителі.

За богослужінням також молилися: настоятелька монастиря ігуменя Антонія (Фількіна), насельниці монастиря, голова КМДА Олександр Попов, генеральний директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна, представники громадськості, віряни.

Після заупокійного богослужіння Блаженніший Владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Минулого року виповнилося 300 років з часу переселення чорниць Печерського Вознесенського жіночого монастиря до Флорівської обителі. 8 грудня 2012 р. Предстоятель УПЦ  очолив перше перепоховання.
Сайт УПЦ

Владика Николай привітав Місцеблюстителя з Днем Ангела

25 червня, в день пам'яті преподобного Онуфрія Великого, архієпископ Білогородський Николай спіслуживМісцеблюстителю Київської митрополичої кафедри митрополиту Чернівецькому і Буковинському Онуфрію за Божественною Літургією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Святкове Богослужіння було звершене з нагоди тезоіменитства митрополита Онуфрія та 26 річчя з дня відродження Лаври.

Його Високопреосвященству також співслужили митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній і митрополити: Тернопільський і Кременецький Сергій, Черкаський і Канівський Софроній, Овруцький і Коростенський Віссаріон, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Вінницький і Барський Симеон, Почаївський Володимир, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Луганський і Алчевський Митрофан, Кам'янець-Подільський і Городоцький Феодор, Херсонський і Таврійський Іоанн, Чернігівський і Новгород -Сіверський Амвросій, Могильов-Подільський та Шаргородський Агапіт, Уманський і Звенигородський Пантелеймон, Яготинський Серафим, Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, Хотинський Мелетій, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеймон, Ровеньківський і Свердловський Пантелеймон, Роменський і Буринський Йосип, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Боярський Феодосій, Шепетівський і Славутський Діонісій, Обухівський Іона, Банченський Лонгин, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Вознесенський та Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголеп, Васильківський Миколай та собор духовенства Української Православної Церкви.

На малому вході митрополит Онуфрій удостоїв церковних нагород братію обителі.

Після Євангельського читання владика Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

Після закінчення богослужіння владика Николай привітав Місцеблюстителя з Днем Ангела та передав поздоровлення від білогородської пастви.

Більше фото>>>

 

 

Неділя 7-ма після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору

1 червня, в неділю 7-у після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію, а напередодні ввечері - всеношну, у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященствуі співслужили клірики храму.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

***

Отці І Нікейського Вселенського Собору (325 р.), осудили єресь Арія і його прихильників, які неправдиво вчили про Господа Ісуса Хрис­та та затвердили вчення про Бо­жество Сина Божого, про єдиносушність Сина Божого з Богом Отцем.

 

Свято Вознесіння Господнього

13 червня, у день свята Вознесіння Господнього, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили клірики храму.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика привітав парафіян зі святом Вознесіння Господнього та закликав на всіх Боже благословення.

Цікаво знати: Назва свята відображає суть події - це Піднесення на Небо Господа нашого Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Це свято святкується завжди в 40-й день після Великодня, в четвер 6-го тижня після Пасхи.

Число 40 - не випадкове. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За Законом Мойсея в 40-й день діти повинні були приноситись батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.
Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, і давши тим самим можливість воскреснути в славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Тим самим Господь відкрив кожній людині можливість після загального Воскресіння піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього. Про подію Вознесіння розповідають нам євангелісти Марк і Лука, особливо докладно можна прочитати про це в книзі Діянь Святих Апостолів у 1 розділі.
Давши учням останні настанови, Господь "вивів їх геть із міста до Віфанії і, піднявши руки, благословив їх. І коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситися на небо. А вони поклонилися Йому, і повернулися до Єрусалиму з великою радістю..."
Свято Вознесіння - це свято Неба, відкриття людині Неба як нового і вічного дому, Неба як справжньої батьківщини. Гріх відділив землю від неба і нас зробив земними і тими, що однією землею живуть. Мова йде не про запланетний простір і не про космос. Мова йде про Небо, повернуте нам Христом, про небо, яке ми втратили в земних науках і ідеології і яке розкрив і повернув нам Христос. Небо - це Царство Боже, це царство вічного життя, царство істини, добра і краси. Все це розкрив, все це дарує нам Христос.

Неділя 2-га після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землях Русі просіяли

17 червня, в неділю 2-гу після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землях Русі просіяли, Божественну літургію у кафедральному Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка звершив благочинний Києво-Святошинського округу протоієрей Василій Русінка.

Йому співслужили: клірик Свято-Вознесенського храму м. Вишневе протоієрей Василій (секретар благочинного), настоятель храму протоієрей Василій Мотуз, ієрей Володимир Боєчко та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після читання Євангелія отець благочинний звернувся до вірян зі словам настанови.
По завершенні Божественної літургії отець настоятель подякував отцу Василію за візит, спільну молитву та привітав всіх учасників богослужіння зі святом.

Цікаво знати: Свято з'явилося у середині XVI століття, при митрополиті Макарії. Після реформ патріарха Никона Церква перестала відзначати цей день. Рішення відродити свято було прийняте 26 серпня 1918 р. Помісним Собором Руської Православної Церкви 1917-1918 рр.  Ініціатором відновлення свята був професор Петроградського університету Борис Тураєв. Він же був співавтором (разом з ієромонахом Афанасієм (Сахаровим)) першої редакції служби свята (1918).
У 1946 р. вийшла друком служба Всім святим у землях Русі просіявшим, видана Московською Патріархією і відредагована єпископом Афанасієм (Сахаровим). Після цього було встановлено святкувати пам'ять Всіх святих у землях Русі просіявших у другу неділю після П'ятидесятниці всюди, де існувала Руська Православна Церква. 
Центральним моментом свята є прославляння Церквою святих, що просіяли своїми чеснотами в нашій Вітчизні, і молитовне звернення до них.

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ Свято Дубовицької ікони Божої Матері

27 червня, в день свята Дубовицької ікони Божої Матері, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія та на запрошення  Преосвященнішого Романа, єпископа Конотопського і Глухівського, архієпископ Білогородський Николай відвідав с. Дубовичі Кролевецького району Сумської області.

Неподалік від с. Дубовичі, у лісі біля джерела, на місці явлення Дубовицького образа Пресвятої Богородиці, Високопреосвященніший владика очолив служіння Божественної літургії.

Йому співслужили: Преосвященніший Роман, єпископ Конотопський і Глухівський, благочинні та духовенство єпархії.

Перед початком Божественної літургії на святкування прибули братія Свято-Вознесенського монастиря з села Хорошеє Луганської єпархії з монастирською святинею – Дубовицькою іконою Божої Матері, яку передали в монастир виходці із села Дубовичі. 

Після читання святого Євангелія архієпископ Николай звернувся до вірних зі словами настанови.


Слухати проповідь після Євангельського читання>>>


По завершенні Божественної літургії  владика Николай освятив хрест, встановлений при в'їзді у с. Дубовичі.

Після освячення архіпастирі разом із духовенством та парафіянами звершили хресний хід до мозаїчної Дубовицької ікони Божої Матері, яка знаходиться в центрі села на стіні будівлі, що залишилася від церковної огорожі древнього храму.

Більше фото>>>

konotop-eparhiya.org.ua

Божественна літургія в День Пресвятої Трійці

8 червня, в день Святої Трійці (П'ятидесятниці), архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

 

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

 

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

 

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

 

Після закінчення Літургії владика Николай звершив велику вечірню свята П'ятидесятниці з читанням коліннопреклонних молитв.

Неділя 7-ма після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору

16 червня, в неділю 7-у після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію, а напередодні ввечері - всеношну, у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященствуі співслужили клірики храму.

Після Літургії владика звернувся до віруючих зі словами настанови.

Цікаво знати: Отці І Нікейського Вселенського Собору (325 р.), осудили єресь Арія і його прихильників, які неправдиво вчили про Господа Ісуса Хрис­та та затвердили вчення про Бо­жество Сина Божого, про єдиносушність Сина Божого з Богом Отцем.

Архиієпископ Білогородський Николай прийня участь у нараді вікаріїв Київської митрополії

17 червня,архиієпископ Білогородський Николай прийня участь у нараді яку з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося під головуванням Першого вікарія Київської Митрополії архієпископа Бориспільського Антонія, участь також взяли інші вікарії Київської митрополії та благочинні вікаріатств Київської єпархії.

Під час наради обговорювалися питання життя вікаріатств та парафій Київської єпархії, а також питання, пов'язані з святкуванням 20-річчя перебування Блаженнішого Митрополита Володимира на Київській кафедрі.

Фоторепортаж

Випуск Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ"

2червня, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та на запрошення керівництва Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ", архієпископ Білогородський Николай взяв участь в урочистих заходах з нагоди чергового випуску у навчальному закладі. Традиційно урочистості пройшли на території Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

На урочистостях також були присутні Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Геннадій Анатолійович Резніков, проректор з науково-педагогічної роботи Київського політехнічного інституту Геннадій Борисович Варламов, представники Посольства Казахстану та державних органів влади.

Вітаючи молодих офіцерів, владика закликав їх із високою відповідальністю виконувати свій службовий обов’язок та окропив святою водою.

Цікаво знати:Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації (ІСЗЗІ) Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" є структурним підрозділом Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та входить до системи професійної підготовки кадрів ДССЗЗІ України. Інститут створено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 658-р та на підставі Закону України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України» на базі спеціального факультету СБ України ВІТІ НТУУ "КПІ", дислокується на площах НТУУ «КПІ» і користується його навчально-матеріальною базою.

Неділя 3-тя після П'ятидесятниці

29 червня,у неділю 3-тю після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай  у співслужінні храмового духовенства, звершив Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Після читання Євангелія владика звернувся до вірян зі словам настанови, на тему евангельського читання.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

По завершенні Божественної літургії владика Николай привітав парафіян зі святомта закликав на них Боже благословення.

Божественна літургія в день Святого Духа

9 червня, в день Святого Духа,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

 

Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Анатолій Кузьміч тапротодиякон Вадим Бурдейний.

Після завершення Божественної літургії владика Николай привітав учасників богослужіння зі святом: Усіх вас, брати й сестри, сердечно вітаю з великим святом — днем Святого Духа!


***

Подія Зіслання Святого Духа мала дуже велике значення для апостолів і перших християн. Вона і зараз має те саме значення і для усієї Христової Церкви. Святий Йоан Золотоустий у проповіді на празник П'ятдесятниці каже: "Преласкавий Бог сьогодні наділив нас великими дарами, що їх тяжко словами висказати. Тому всі разом радіймо й, радіючи, славімо нашого Бога... Бо що з того, питаюся, що належить до нашого спасення, не було нам дане через Святого Духа? Він нас звільнив з неволі, покликав до свободи, нас всиновив. З цього джерела (тобто Святого Духа) випливають про­роцтва, благодать зцілення і все те від нього, чим Церква звикла прикрашуватися". На стихирах великої вечірні П'ятдесятниці чита­ємо: "Все подає Святий Дух. Він виливає пророцтва, вдосконалює священиків, невчених навчив мудрости, рибаків явив богословами, об'єднує увесь збір церковний. Утішителю, єдиносущний і спів­престольний Отцю і Синові, слава Тобі".

Випуск Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ"

21червня, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та на запрошення керівництва Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ", архієпископ Білогородський Николай взяв участь в урочистих заходах з нагоди чергового випуску у навчальному закладі. Традиційно урочистості пройшли на території Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

На урочистостях також були присутні Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Геннадій Анатолійович Резніков, проректор з науково-педагогічної роботи Київського політехнічного інституту Геннадій Борисович Варламов, представники Посольства Казахстану та державних органів влади.

Вітаючи молодих офіцерів, владика закликав їх із високою відповідальністю виконувати свій службовий обов’язок та окропив святою водою.

***

Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації (ІСЗЗІ) Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" є структурним підрозділом Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та входить до системи професійної підготовки кадрів ДССЗЗІ України. Інститут створено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 658-р та на підставі Закону України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України» на базі спеціального факультету СБ України ВІТІ НТУУ "КПІ", дислокується на площах НТУУ «КПІ» і користується його навчально-матеріальною базою.

Випуск Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ"

25червня, архієпископ Білогородський Николай взяв участь в урочистих заходах з нагоди чергового випуску Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ". Традиційно урочистості пройшли на території Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”. Владика закликав випускників високою відповідальністю виконувати свій службовий обов’язок та окропив їх святою водою.

Цікаво знати:Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації ІСЗЗІ Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" є структурним підрозділом Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та входить до системи професійної підготовки кадрів ДССЗЗІ України. Інститут створено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 658-р та на підставі Закону України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України» на базі спеціального факультету СБ України ВІТІ НТУУ "КПІ", дислокується на площах НТУУ «КПІ» і користується його навчально-матеріальною базою.

Літургія у неділю 1-шу після П'ятдесятниці, Всіх Святих

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc04708.jpg" label="" title=""]19 червня, у неділю 1-шу після П'ятидесятниці, Всіх святих, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Цікаво знати: Шанування святих і молитовне звернення до них є однією із найдревніших традицій Церкви і зберігається вона ще з апостольських часів. Першими святими Церкви Христової були численні сонми мучеників, які стали основою і фундаментом Церкви. Широковідомим є вислів Тертуліана, що кров мучеників — це насіння християнства. Сповідники, які постраждали за Христа, відразу після своєї смерті ставали об’єктом благоговійного вшанування з боку віруючих. До них зверталися у молитві, відчуваючи живий благодатний зв’язок, як з тими, хто уже досяг єднання з Христом. На їхніх гробницях звершували Літургії, а це показує нам віру перших християн у єдність Церкви земної, до якої входять живі, і Церкви небесної, до якої входять прославлені Богом святі.[/fpsub2]

Неділя 1-ша після П'ятидесятниці, Всіх святих

7 червня, у неділю 1-шу після П'ятидесятниці, Всіх святих, архієпископ Білогородський Николай у співслужінні храмового духовенства, звершив Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Після читання Євангелія владика звернувся до вірян зі словам настанови, розповівши зокрема про суть сьогоднішнього свята.

***

Шанування святих і молитовне звернення до них є однією із найдревніших традицій Церкви і зберігається вона ще з апостольських часів. Першими святими Церкви Христової були численні сонми мучеників, які стали основою і фундаментом Церкви. Широковідомим є вислів Тертуліана, що кров мучеників — це насіння християнства. Сповідники, які постраждали за Христа, відразу після своєї смерті ставали об’єктом благоговійного вшанування з боку віруючих. До них зверталися у молитві, відчуваючи живий благодатний зв’язок, як з тими, хто уже досяг єднання з Христом. На їхніх гробницях звершували Літургії, а це показує нам віру перших християн у єдність Церкви земної, до якої входять живі, і Церкви небесної, до якої входять прославлені Богом святі.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

22-га річниця відродження Введенської столичної обителі

15 червня, в день святкування Києво-Братської ікони Божої Матері, Свято-Введенський монастир столиці молитовно відзначив 22-гу річницю з дня третього відкриття монастиря та першої Божественної літургії в обителі після відродження (1992 р.).

Свято-Введенська громада відновила свою діяльність у 1992 році, відтоді в головному храмі розпочалися регулярні богослужіння, знову запалилися лампади перед святими іконами.

З перших днів розпочалися реставраційні роботи Введенської церкви, де довгий час знаходився актовий зал однієї з установ, які розміщувалися в монастирських будівлях.За уцілілим фрагментам було відновлено ​​первісний живопис XIX ст. Замість утрачених виконані нові композиції.23 Листопада/6 грудня 1996 р. постановою Священного Синоду УПЦ парафіяльний Свято-Введенський храм був перетворений на монастир.

Напередодні свята з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія святкову всеношну очолили архієпископ Білогородський Николай, єпископ Антоній (Боровик) і намісник обителі єпископ Фастівський Даміан.

У сам день свята Божественну літургію звершили архієпископ Білогородський Николай у співслужінні єпископа Макарівського Іларія, єпископа Антонія (Боровика) і єпископа Фастівського Даміана.

Преосвященним владикам співслужили благочинний обителі архімандрит Єразм (Правик), насельники обителі у священному сані.

Після прочитання Євангелія владика Іларій звернувся до присутніх із проповіддю.

На завершення архієпископ Николай передав благословення від Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, привітав намісника, братію, парафіян і гостей обителі зі святом.

Больше фото>>>

Фото архідиякона Платона (Узуна)

20-річчя утворення Конотопсько-Глухівської єпархії

28 червня з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимираархієпископ Білогородський Николай відвідав Конотопську єпархіюта прийняв участь в урочистостях з нагоди 20-ї річниці створення Конотопсько-Глуховської єпархії.

Святкову Божественну літургію у свято Вознесенському соборі м. Конотоп очолив архієпископ Тульчинський і Братславський Іонафан.

Йому співслужили: архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет,  єпископ Бородянський Варсонофій, керуючий епархією єпископ Конотопський і Глухівський Роман, та духовенство Конотопскої єпархії.

За богослужінням молилися: депутат місської ради Кірій Олександр, генеральний деректор ПП (Вітчизна) Чижик Сергій В'ячеславович, перший заступник голови Сумської обласної радиБояренцев Олег Анатолійович, Головний  отаман Дмитро Сагайдак МГО (козацтво Запорізьке).

По закінченні богослужіння владика Николай привітав єпископа Романа з ювілеем епархії.

Архієпископ Білогородський Николай привітав Блаженнішого Митрополита Володимира 20-ю річницею приїзду до Києв.

20 червня, виповнилося 20 років від дня приїзду до Києва Блаженнішого Митрополита Володимира.

Цього дня, архієпископ Білогородський Николай співслужив за Божественною літургією на соборній площі Києво-Печерській Лаври Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру. Його Блаженству також співслужили вікарії Київської Митрополії - архієпископи: Бориспільський Антоній, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, Городницький Олександр, єпископи: Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, Обухівський Іона, Бородянський Антоній та  все духовенство Київської єпархії.

Привітати свого Предстоятеля з 20-ю річницею прибуття на Київську кафедру також приїхали:  митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній,  архієпископи: Білоцерківський і Богуславський Митрофан,  Чернігівський  і Новгород-Сіверський Амвросій, Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпископи: Олександрійський і Світловодський Антоній, Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, Дрогобицький Філарет.

Перед початком Літургії, Митрополит Володимир зустрів на Святих воротах Лаври  чудотворну Касперівську ікону Божої Матері, яка була доставлена з Одеси на його прохання. Саме  перед цим образом  майбутній Архіпастир  молився напередодні вступу до Одеської духовної семінарії, а також  під час прийняття рішення про чернечий постриг.
По завершенні богослужіння Блаженніший Владика звернувся до духовенства та віруючих із такими словами:

«Все у нашому житті швидко закінчується, але не закінчується Господь, Котрий за свідоцтвом апостола Павла «вчора, сьогодні і завтра Той же». Сьогодні я хотів би пригадати всіх, хто у різні часи тут трудився, хто страждав, хто був гонимий, хто очікував милості і благості Божої. Нехай Царство Небесне відвідає тих, хто  трудився тут раніше, нехай Господь простить усіх тих, хто ще живий, але рано чи пізно приблизиться до своєї кончини. Я хочу вам подякувати, що ви залишились у православній вірі, ви підкріплювали один одного молитвою та постом. Я хочу побажати тим, хто ще буде тут трудитися, щоби Господь укріпив їх в вірі, здоров’ї, довголітті, і щоб завжди тут були мир, спокій і всяке благополуччя. Нехай Лавра завжди буде силою, що міцніє, і буде оберігати всіх нас, просвіщаючи наші немочі. Сердечно дякую вам, що 20 років ми разом з вами молилися і будемо молитися, якщо Господь дасть. Я дякую Святій Лаврі, її братії, єпископату, духовенству і віруючим людям, які завжди укріплюють нас і будуть укріплювати. І прикликаю на всіх вас благословення Господнє. Стійте завжди в вірі, стійте і не бійтесь нікого, тому що віра це святиня, віра це кріпость наша, віра це сила наша. Благословення Господнє на вас, Того благодаттю та человіколюбієм завжди, нині і повсякчасно. Амінь. Христос Воскрес!».

Цікаво знати:20 червня 1992 р., у день віддання  свята П’ятидесятниці, Митрополит Володимир прибув до Києва, де його зустрічали тисячі православних кліриків і мирян. Свою першу проповідь Предстоятель почав словами: «Я прибув не у відрядження і не з-за кордону, я прибув на рідну землю служити людям і незалежній Україні».

За матеріалами сайту orthodox.org.ua

Неділя 1-ша після П'ятидесятниці, Всіх святих.

26 червня, у неділю 1-шу після П'ятидесятниці, Всіх святих, архієпископ Білогородський Николай  у співслужінні храмового духовенства, звершив Божественну літургію у кафедральному Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.
Після читання Євангелія владика звернувся до вірян зі словам настанови, розповівши зокрема про суть сьогоднішнього свята.

Цікаво знати: Шанування святих і молитовне звернення до них є однією із найдревніших традицій Церкви і зберігається вона ще з апостольських часів. Першими святими Церкви Христової були численні сонми мучеників, які стали основою і фундаментом Церкви. Широковідомим є вислів Тертуліана, що кров мучеників — це насіння християнства. Сповідники, які постраждали за Христа, відразу після своєї смерті ставали об’єктом благоговійного вшанування з боку віруючих. До них зверталися у молитві, відчуваючи живий благодатний зв’язок, як з тими, хто уже досяг єднання з Христом. На їхніх гробницях звершували Літургії, а це показує нам віру перших християн у єдність Церкви земної, до якої входять живі, і Церкви небесної, до якої входять прославлені Богом святі.

День пам'яті святого благовірного князя Ігоря

8 червня, в день пам'яті святого благовірного великого князя Ігоря Чернігівського, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія Божественну літургію в Свято-Введенськый обителі очолили вікарії Київської Митрополії архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Городницький Олександр, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан.

Преосвященним владикам співслужили скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), братія та гості монастиря у священному сані.

Після прочитання Євангелія владика Николай звернувся до присутніх із проповіддю.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії архієпископ Николай звершив читання канону Божій Матері перед чудотворною іконою «Призри на смирення».

Потім архієпископ Білогородський Николай привітав насельника обителі архідиякона Платона (Узуна) з Днем народження, кліриків обителі, протоієрея Георгія - з Днем народження і протодиякона Ігоря - з Днем Ангела побажавши їм міцності тілесних сил, радості душевної та ревного служіння Церкві на многая і благая літа.

***

Великий князь Київський Ігор Ольгович, у святому хрещенні Георгій, у 1146 році був розгромлений і взятий у полон князем Ізяславом і заточений в одному з монастирів Переяславля Руського або Південного (нині Переяслав-Хмельницький). Далеко від суєти світу цього, важко хворий, він став каятися у своїх гріхах і просив дозволити йому постригтися в ченці. 5 січня 1147 єпископ Переяславський Євфимій постриг його в чернецтво з ім'ям Гавриїл. Незабаром він одужав і був переведений в Київський Феодорівської монастир, де прийняв схиму з ім'ям Ігнатій і цілком віддався чернечим подвигам.

Більше фото>>>

Фото архідиякона Платона (Узуна)

Божественна літургія в День Пресвятої Трійці

23 червня, в день Святої Трійці (П'ятидесятниці),архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч, іерей Андрей Овдієнко та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після закінчення Літургії владика Николай звершив велику вечірню свята П'ятидесятниці з читаннямколіннопреклонних молитв.

По завершенні Богослужінь владика звернувся до парафіян зі святом проповіді:

« Всечесні отці, браття і сестри! Усіх вас щиро вітаю з великим дванадесятим святом — днем П'ятидесятниці, днем Святої Трійці!

Саме в цей день, який ми урочисто нині прославляємо, п'ятдесятий день після Воскресіння, Господь дарував Церкві Своїй Духа Святого — Духа, Який і перетворює наше життя, Духа, Який і підносить нас від землі до неба, Який дарує нам спасіння.

Знаменно, що в нинішньому Євангелії, що ми чули за Божественною літургією, Господь, звертаючись до тих, хто чує, говорить: "Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його" (Ін. 7:38). Цей дивний образ повноти життя, що походить від кожної людини, яка живе у Святому Дусі, є яскравим і сильним свідченням світу, що тільки в Богові, у Христі, у Дусі Святому людина знаходить повноту життя для нашого земного буття і для вічного життя у Царстві Божому.

Нехай Господь кожного з нас зміцнює у вірі, кожному дає радість пережити прийняття Духа Святого, і кожному за його силами, спроможністю до покаяння дає благодать Духа Святого, що спасає і перетворює людину для Божого Царства. Амінь».


ВІТАЄМО!

10 червня, у неділю 1-шу після П'ятидесятниці, Всіх святих, за Божественною літургією в академічному храмі Різдва Пресвятої Богородиці Свято-Успенскої Києво-Печерської Лаври, ректором КДАіС архієпископом Бориспільским Антонієм парафіянин Свято-Архангело-Михайлівського храму с. Білогородка,студент 3-го класу Київскої духовної семінарії заочного сектора навчання читець Андрій Овдієнко був рукопложений у сан диякона.

Парафіяни, клірики та редакція сайта Свято-Архангело-Михайлівского храму вітають диякона Андрія з його хіротонією та бажають доброго здоров'я, кріпості духу, духовної радості і всесильної допомоги Божої у служінні на благо святої Матері-Церкви.

Нехай береже його Господь у мирі і благоденстві, посилає свої великі, щедрі милості на многі-многі літа!!!

Священноначаллям Київської єпархії отця Андрія командировано до храму святителя Михаїла, першого митроплита Київського, що при Центральній клінічній міській лікарні м. Києва, для прохождення дияконського сорокоуста.

Неділя 2-га після П'ятидесятниці, Всіх святих у землях Русі просіявших

26 червня, у неділю 2-гу після П'ятидесятниці, Всіх святих у землях Русі просіявших, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у співслужінні храмового духовенства.
Після читання Євангелія владика звернувся до вірян зі словам настанови, розповівши зокрема про суть сьогоднішнього свята.

Цікаво знати: Свято з'явилося у середині XVI століття, при митрополиті Макарії. Після реформ патріарха Никона Церква перестала відзначати цей день. Рішення відродити свято було прийняте 26 серпня 1918 р. Помісним Собором Руської Православної Церкви 1917-1918 рр.  Ініціатором відновлення свята був професор Петроградського університету Борис Тураєв. Він же був співавтором (разом з ієромонахом Афанасієм (Сахаровим)) першої редакції служби свята (1918).
У 1946 р. вийшла друком служба Всім святим у землях Русі просіявшим, видана Московською Патріархією і відредагована єпископом Афанасієм (Сахаровим). Після цього було встановлено святкувати пам'ять Всіх святих у землях Русі просіявших у другу неділю після П'ятидесятниці всюди, де існувала Руська Православна Церква. 
Центральним моментом свята є прославляння Церквою святих, що просіяли своїми чеснотами в нашій Вітчизні, і молитовне звернення до них.

Літія в день 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни

22червня, у день 70-річчя від початку Великої Вітчизняної війни, архієпископ Білогородський Николай відправив заупокійну літію на дотах (довгочасних вогневих точках) поблизу с. Білогородки. Про бойові дії, що відбувалися тут, нагадують підземні споруди, які збереглися до наших днів.

Владиці співслужили настоятель Свято-Архангело-Михайлівськомого храму с. Білогородки протоієрей Василій Мотуз, ієрей Петро Пальчак та протодиякон Вадим Бурдейний. Також на заупокійній відправі був присутній голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Михайло Віталійович Заславський та голова Білогородської сільської ради Микола Іванович Абрамчук.

По завершенні літії владика звернувся до ветеранів та інших учасників пам'ятної церемонії з архіпастирським словом.

Цікаво знати: Невдовзі саме на цьому місці буде зведено храм в ім'я великомученика і побідоносця Георгія. За проектом храм буде зменшеною копією Свято-Георгіївської церкви на Поклонній горі у Москві.

Фоторепортаж

День Святого Духа, день святкування ікони Божої Матері "Рудосельска"

20 червня,в день Святого Духа, день святкування ікони Божої Матері "Рудосельская", з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина архієпископ Білогородський Николай та єпископ Фастівський Даміан очолили Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі с.Руде Село Володарського району Київської області.

Преосвященним владикам співслужили: благочинний Володарського округу протоієрей Микола Січевський, настоятель храму протоієрей Ігор Безоглю, духовенство благочиння та гості храму.

Після закінчення Літургії владики очолили хресний хід з читанням акафісту "невісто Неневестная".
На закінчення владики подякували митрополиту Августину, настоятелю храму отцю Ігорю за запрошення, спільну молитву та привітав усіх присутніх зі святом.

Руде Село відоме чудотворною іконою Божої Матері "Рудосельская".Назва цієї ікони походить від місця, де вона прославилася - Руде Село Володарського району, Київської області.Вона дивним чином з'явилася в маєтку місцевого поміщика Станіслава Залеського на початку19 століття.Розповідають, що пан С. Залесскій страждав важкою недугою (за деякими припущеннями, він хворів на астму) і шукав зцілення у різних лікарів, в тому числі і закордонних.Під час однієї з таких поїздок він купив ікону Божої Матері старовинного письма.Перед нею Станіслав молився про зцілення.Незабаром він видужав, однак своє зцілення приписав мистецтву лікарів, а не дії Благодаті Божої, яка виходила від образу Пресвятої Богородиці.Крім того, пан Залеський проявив недбалість, що не забравши ікону з собою.Після прибуття в маєток, Станіслав Залеський влаштував банкет на честь свого одужання.У розпал веселощів до пана прибігла іспуганни служниця, яка повідомила, що в погребі, невідомим чином з'явилася ікона Божої Матері.Здивований пан наказав принести ікону в будинок, але ніхто не зміг зрушити її з місця.Тоді вже сам пан Станіслав, разом з гостями, спустився в льох і... упізнав ту саму ікону, перед якою молився і отримав зцілення.Поміщика охопив священний трепет, коли він почув голос, який викривав його в недбальстві: "Коли я була потрібна тобі, ти молився мені, а отримавши зцілення - забув мене..." Вражений Станіслав запросив священика, який відслужив молебень прямо в погребі.Після цього ікону легко підняли сільські дівчата - вони винесли її з погреба і поставили на прикрашеному возі, запряженому молодими волами.Святиню перевезли в дерев'яну церкву, яка була тоді в селі.Пан Залеський, в подяку за зцілення, в 1825 році почав будівництво нового кам'яного храму, освяченого вже після його смерті - в 1841 році.Звістка про чудесне явлення ікони в Рудому селі швидко розлетілася по Київщині і до рудосельской іконі стали стікатися люди, несучи Пресвятої Богородиці свої нещастя, хвороби і скорботи, і отримуючи за свою віру в молитвах зцілення від недуг, про що свідчать численні розповіді як самих зціленних, так і свідків чудес Божих.>> ">

>> ">

>> ">БІЛЬШЕ ФОТО >>>

 

Недільна школа храму відвідала Свято-Вознесенський (Флорівський) жіночий монастир

6 червня юні вихованці недільної школи нашого храму разом з матушкою Людмилою Лазорик здійснили паломницьку поїздку до Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря столиці.

Монастир розташований біля підніжжя Флорівської гори. Перша письмова згадка про існування монастиря в ім'я святих Флора і Лавра на Подолі датується 16 століттям.

На всій території монастиря – чудовий сад з трояндами, фруктовими деревами, магнолією, що створює живописну картину «земного раю» у поєднанні з древніми храмами.

В обителі маленьких паломників радушно зустрів протоієрей Євгеній Запорожець, для гостей була організована екскурсія.

Дітки мали можливість приклонитися до мощей однією з найбільш шанованих монахинь Флорівського монастиря – преподобної Єлени, у миру - Катерини Бехтєєвої, (1756-1834). За життя її дуже любили і поважали стариці та миряни за добрі справи й уміння втішити у скорботі, а також за те, що вона «вміла пробачати».

Вклонилися й іншим шанованим святиням монастиря: списоку з чудотворного образа Руденської ікони Божої Матері, також іконам Богородиці «Тихвінська» та «Скоропослушниця», образові Божої Матері "Призри на смирення" – списку зі знаменитої чудотворної ікони, що перебуває у Свято-Введенському монастирі на Печерську.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Божественна літургія в день Святого Духа

24 червня, в день Святого Духа,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Анатолій Кузьміч тапротодиякон Вадим Бурдейний.

Після завершення Божественної літургії владика Николай привітав учасників богослужіння зі святом: Усіх вас, дорогі отці, брати й сестри, сердечно вітаю з великим святом — днем Святого Духа!

***

Подія Зіслання Святого Духа мала дуже велике значення для апостолів і перших християн. Вона і зараз має те саме значення і для усієї Христової Церкви. Святий Йоан Золотоустий у проповіді на празник П'ятдесятниці каже: "Преласкавий Бог сьогодні наділив нас великими дарами, що їх тяжко словами висказати. Тому всі разом радіймо й, радіючи, славімо нашого Бога... Бо що з того, питаюся, що належить до нашого спасення, не було нам дане через Святого Духа? Він нас звільнив з неволі, покликав до свободи, нас всиновив. З цього джерела (тобто Святого Духа) випливають про­роцтва, благодать зцілення і все те від нього, чим Церква звикла прикрашуватися". На стихирах великої вечірні П'ятдесятниці чита­ємо: "Все подає Святий Дух. Він виливає пророцтва, вдосконалює священиків, невчених навчив мудрости, рибаків явив богословами, об'єднує увесь збір церковний. Утішителю, єдиносущний і спів­престольний Отцю і Синові, слава Тобі".

Божественна літургія в день Святого Духа

4 червня, в день Святого Духа,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Його Високопреосвященству співслужили священик Володимир Боєчко.

Після завершення Божественної літургії владика Николай привітав учасників богослужіння зі святом: Усіх вас, дорогі отці, брати й сестри, сердечно вітаю з великим святом — днем Святого Духа!

Цікаво знати:Подія Зіслання Святого Духа мала дуже велике значення для апостолів і перших християн. Вона і зараз має те саме значення і для усієї Христової Церкви. Святий Йоан Золотоустий у проповіді на празник П'ятдесятниці каже: "Преласкавий Бог сьогодні наділив нас великими дарами, що їх тяжко словами висказати. Тому всі разом радіймо й, радіючи, славімо нашого Бога... Бо що з того, питаюся, що належить до нашого спасення, не було нам дане через Святого Духа? Він нас звільнив з неволі, покликав до свободи, нас всиновив. З цього джерела (тобто Святого Духа) випливають про­роцтва, благодать зцілення і все те від нього, чим Церква звикла прикрашуватися". На стихирах великої вечірні П'ятдесятниці чита­ємо: "Все подає Святий Дух. Він виливає пророцтва, вдосконалює священиків, невчених навчив мудрости, рибаків явив богословами, об'єднує увесь збір церковний. Утішителю, єдиносущний і спів­престольний Отцю і Синові, слава Тобі".

Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа

9 червня, у день свята Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Назва свята відображає суть події - це Піднесення на Небо Господа нашого Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Це свято святкується завжди в 40-й день після Великодня, в четвер 6-го тижня після Пасхи.

Число 40 - не випадкове. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За Законом Мойсея в 40-й день діти повинні були приноситись батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.

Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, і давши тим самим можливість воскреснути в славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Тим самим Господь відкрив кожній людині можливість після загального Воскресіння піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього. Про подію Вознесіння розповідають нам євангелісти Марк і Лука, особливо докладно можна прочитати про це в книзі Діянь Святих Апостолів у 1 розділі.

Давши учням останні настанови, Господь "вивів їх геть із міста до Віфанії і, піднявши руки, благословив їх. І коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситися на небо. А вони поклонилися Йому, і повернулися до Єрусалиму з великою радістю..."

Свято Вознесіння - це свято Неба, відкриття людині Неба як нового і вічного дому, Неба як справжньої батьківщини. Гріх відділив землю від неба і нас зробив земними і тими, що однією землею живуть. Мова йде не про запланетний простір і не про космос. Мова йде про Небо, повернуте нам Христом, про небо, яке ми втратили в земних науках і ідеології і яке розкрив і повернув нам Христос. Небо - це Царство Боже, це царство вічного життя, царство істини, добра і краси. Все це розкрив, все це дарує нам Христос.

Неділя 3-я після П'ятидесятниці

24 червня,у неділю 3-тю після П'ятидесятниці, день пам'яті апостолів Варфоломіяі Варнави, архієпископ Білогородський Николай  у співслужінні храмового духовенства, звершив Божественну літургію у кафедральному Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Після читання Євангелія владика звернувся до вірян зі словам настанови, на тему евангельського читання.

По завершенні Божественної літургії владика Николай привітав парафіян зі святомта закликав на них Боже благословення.

Цікаво знати: Після Зішестя Святого Духа, апостол Варфоломій для проповіді святого Євангелія вирушив із Юдеї до країн Сходу. Він часто подорожував із проповіддю слова Божого разом з апостолом Пилипом. За свідченням святителя Йоана Золотоустого, був він у Сирії, Фригії, Лікаонії, у Єреаполі, куди посланий був на допомогу апостолу Пилипу, якого після його мучеництва він і поховав. За словами церковного історика Євсевія, апостол Варфоломій доніс проповідь благовістя аж до Індії і для церков цієї країни залишив Євангеліє від Матея, яке було написане єврейською мовою і знайдене там у ІІ-му столітті. Із Індії апостол Варфоломій повернувся до Вірменії і тут зазнав мученицької смерті — спочатку був розп'ятий на хресті головою донизу, а потім стятий мечем. Тіло святого апостола Варфоломія поховали в Альбіанополі, потім вороги віри Христової вкинули його в море, а після  знайдення, перенесене на острів Ліпарі і там поховане.

barnabasСвятий апостол Варнава, пам'ять якого свята Церква звершує в один день із пам'яттю апостола Варфоломія — 24 червня, походив із коліна Левія, народився на острові Кіпр, куди переселилися його батьки. До свого апостольства він називався Йосиф, а від апостолів був названий Варнавою - «сином утішення» або «сином пророцтва». Так назвали його тому, що він мав дар, за словами святителя Йоана Золотоустого, втішати скорботних. За свідченням Олександра Кіпрського, рід апостола Варнави походив від пророка Самуїла. У юнацькі роки Варнаву послали батьки до Єрусалиму, де разом із Савлом (в майбутньому апостолом Павлом) він навчався у відомого законовчителя Гамаліїла. Апостольська діяльність Варнави розпочалася після побиття камінням первомученика Стефана.

Коли в Єрусалимі стало відомо про поширення християнства в Антіохії, апостоли доручили Варнаві відправитись туди. Навесні, 45 року, після Різдва Христового апостоли Варнава і Павло прибули на Кіпр і пройшли весь острів до Пафосу, де навернули до Христа римського проконсула Сергія Павла. Кіпр став першою країною, якою керував християнин.

Із Пафоса апостоли відплили на кораблі до Малої Азії. Далі вони відправились до Памфілії, Писидії і Лікаонії, проповідуючи християнство - юдеям і язичникам. У цих містах вони заснували християнські громади, наштовхуючись на сильний опір з боку юдеїв.

bartholomejЧерез деякий час, апостоли Варнава і Павло вирішили відвідати засновані ними християнські громади у Малій Азії. Однак між ними виник конфлікт через племінника апостола Варнави – Марка, якого апостол Павло не хотів брати з собою, оскільки той залишив їх ще у Памфілії під час першої подорожі. Ця суперечка вирішилась тим, що апостол Варнава відправився з Марком на Кіпр, а апостол Павло із Силою — в Малу Азію й далі — у Фракію та Елладу.

Апостол Варнава, прибувши у Саламін, став проповідувати в синагозі, та юдей-Варісус і тут підняв бунт юдеїв проти апостола. Вони схопили його і вночі, надівши на шию мотузок, потягли із синагоги на іподром і далі за міські ворота, де й спалили на вогні. Прах Варнави зібрали в пелени і, запечатавши його свинцем, вирішили викинути в море. Однак Марку, разом з Тимоном і Родіоном, вдалося вночі викрасти останки і поховати їх в одній із печер біля міста. Разом із мощами апостола Варнави вони поклали Євангеліє від апостола Матея. За свідченням Олександа Кіпрського, гробниця апостола, його мощі і Євангеліє були знайдені після триразового з'явлення Варнави Антимію, архієпископови Саламіна. Апостол Варнава вважається засновником Кіпрської Церкви і її першим архиєпископом.

СВЯТО П'ЯТИДЕСЯТНИЦІ, ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

19 червня, в день Святої Трійці (П'ятидесятниці), архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії владика Николай звершив велику вечірню свята П'ятидесятниці з читанням коліннопреклонних молитв.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

День пам'яті святителя Луки, архієпископа Кримського

11 червня, день пам'яті святителя Луки, архієпископа Кримського,з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфріяархієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в храмі святого у Обласній дитячій лікарні у місті Боярка.

Його Високопреосвященству співслужив іерей Володимир та протодиякон Вадим Бурдейний.

По завершенні богослужіння владика Николай привітав керівництво лікарні, парафіян та всіх присутніх з престольним святом.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

День Святого Духа. День захисту дітей. Божественна літургія у нашому храмі

1 червня,в день Святого Духа, а цьогоріч - і день захисту дітей, Божественну літургію у нашому храмі звершив настоятель парафії протоієрей В’ячеслав Лазорик у співслужінні протодиякона Вадима Бурдейного.

За богослужінням була піднесена молитва про упокій немовлят і отроків, у державі нашій невинно вбитих.

Після завершення Божественної літургії отець настоятель привітав парафіян зі святом та закликав по можливості в сьогоднішній день приділити увагу дітям-сиротами, які перебувають в інтернатах Київщини.

Також отець В’ячеслав привітам з Днем народження клірика храму протодиякона Вадима, що той відзначав минулого тижня, побажав йому міцного здоров’я, духовних і тілесих сил для ревного служіння Церкві на многі літа.

Архієпископ Николай очолив торжества з нагоди 24-ї річниці від дня третього відкриття Свято-Введенського монастиря

15 червня, в день святкування Києво-Братської ікони Божої Матері, Свято-Введенська обитель молитовно відзначила 24-ту річницю від дня третього відкриття монастиря та першої Божественної літургії в обителі після відродження (1992 р).

Свято-Введенська громада відновила свою діяльність в 1992 році, з цього часу в головному храмі почалися регулярні богослужіння, знову запалилися лампади перед святими іконами.

Святкову Божественну літургію з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Бородянський Варсонофій, намісник нашої обителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Золотоніський Іоанн, скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Еразм (Правик), духовенство та гості обителі.

За Літургією владика Николай висвятив насельника обителі монаха Андроника (Баронова) в сан диякона.

З перших днів відновлення в Введенській церкви почали проводитися реставраційні роботи, довгий час в храмі знаходився актовий зал однієї з установ, які розміщувалися в монастирських будівлях.За небагатьма вцілілими фрагментам була відновлена ​​первісна живопис XIX ст., Замість втраченої - виконані нові композиції.

23 листопада / 6 грудня 1996 року постановою Священного Синоду УПЦ парафіяльний Свято-Введенський храм був перетворений в монастир.

БІЛЬШЕ ФОТО >>>

Прес-служба Свято-Введенської обителі

 

У день Святого Духа владика Николай очолив богослужіння на місці будівництва храму на честь святителя Миколая села Білогородка (хутір Дальній яр)

1 червня, в день Святого Духа, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у тимчасового храму на місці будівництва храму на честь святителя Миколая села Білогородка (хутір Дальній яр).

Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму протоієрей Анатолій Кузьміч.

Після завершення Божественної літургії владика Николай привітав учасників богослужіння зі святом: Усіх вас, брати й сестри, сердечно вітаю з великим святом — днем Святого Духа!

***

Подія Зіслання Святого Духа мала дуже велике значення для апостолів і перших християн. Вона і зараз має те саме значення і для усієї Христової Церкви. Святий Йоан Золотоустий у проповіді на празник П'ятдесятниці каже: "Преласкавий Бог сьогодні наділив нас великими дарами, що їх тяжко словами висказати. Тому всі разом радіймо й, радіючи, славімо нашого Бога... Бо що з того, питаюся, що належить до нашого спасення, не було нам дане через Святого Духа? Він нас звільнив з неволі, покликав до свободи, нас всиновив. З цього джерела (тобто Святого Духа) випливають про­роцтва, благодать зцілення і все те від нього, чим Церква звикла прикрашуватися". На стихирах великої вечірні П'ятдесятниці чита­ємо: "Все подає Святий Дух. Він виливає пророцтва, вдосконалює священиків, невчених навчив мудрости, рибаків явив богословами, об'єднує увесь збір церковний. Утішителю, єдиносущний і спів­престольний Отцю і Синові, слава Тобі".

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

День Святої Трійці (П'ятидесятниці)

31 травня, в день Святої Трійці (П'ятидесятниці), архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії владика Николай звершив велику вечірню свята П'ятидесятниці з читанням коліннопреклонних молитв.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"