Духовенство та парафіяни нашого храму взяли участь у Великому хресному ході миру, любові та молитви за Україну

26 липня настоятель протоієрей В’ячеслав Лазорик, духовенство та парафіяни нашого храму взяли участь у Великому хресному ході миру, любові та молитви за Україну.

Після Божественної літургії яку соборно звершило духовенство Білогородського та Ірпінського благочинь у Свято-Покровському храмі села Дмитрівка, перед чудотворним образом Почаївської ікони Божої Матері був звершений молебень після якого учасники хресної ходи вирушили до Києва.

Хресний хід йшов з Димитрівки по Житомирській трасі в бік столиці, підійшовши до Капітанівки Києво-Святошинського району, паломники були зупинені представниками поліції.

За повідомленням правоохоронців, вони отримали інформацію про мінування маршруту. Про це, зокрема, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Після перевірки траси на наявність вибухівки, вірян пропустили.

Колона орієнтовно з п’яти тисяч учасників продовжила рух Житомирською трасою в напрямку столиці.

Близько десятої вечора Всеукраїнський хресний хід дійшовши до храму святителя Феодосія Чернігівського в Святошинському районі Києва.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

У річницю з дня смерті Митрополита Володимира владика Николай взяв участь у заупокійному богослужінні

5 липня в річницю з дня смерті Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана, +2014), на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври владика Николай взяв участь у звершенні заупокійної літургії по приснопам'ятному Предстоятелі Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополитові Київському і всієї України Володимиру.

Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужив єпископат Української Православної Церкви, чисельне духовенство.

Після закінчення Божественної літургії архіпастирі хресним ходом пройшли до храму Різдва Божої Матері, на Дальніх печерах Лаври де на могилі спочилого Первосвятителя була відслужена панахида.

Перед початком панахиди відбулося освячення надгробного хреста на могилі Предстоятеля УПЦ.

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відійшов до Господа в суботу 5 липня 2014 на 79 році життя.

Більше фото >>>

church.ua

Відбувся хресний хід з іконою Божої Матері «Призри на смирення»

13 липня, в день пам'яті Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, відбувся традиційний щорічний хресний хід з іконою Божої Матері «Призри на смирення».

Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі села Білогородка (по завершенні якої почалася хода) очолили архієпископ Білогородський Миколай, єпископ Макарівський Іларій та єпископ Фастівський Даміан.
За Богослужінням підносилися молитви про благополучну подорож.

Владики також помолилися за упокій новопреставленого Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, з дня смерті якого минуло 9 днів.

Після закінчення Літургії кілька тисяч паломників вирушили до Ризоположенчеського монастиря (с. Томашівка Фастівського району Київської області). Ходу очолив намісник київського Свято-Введенського монастиря єпископ Даміан.

Через селища Києво-Святошинського, Макарівського, Фастівського районів була пронесена чудотворна ікона Божої Матері «Призри на смирення». Проходячи у населених пунктах, учасники хресного ходу зупинялися для звершення молебнів, під час яких місцеві жителі мали можливість прикластися до святині. За богослужіннями звучали прохання і молитви про мир і благоденство на нашій землі.

Завершилася хода ближче до півночі. Після прибуття до обителі владика Даміан сердечно привітав священнослужителів і мирян зі святом і подякував усім за труди і спільну молитву.
Урочистості у Свято-Богородичному Ризоположенчеськом чоловічому монастирі завершаться Божественною літургією 15 липня, в день престольного свята обителі — Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні.

Архієпископ Білогородський Николай та єпископ Макарівський Іларій очолили хрестний хід до місця, де в селі Білогородка знаходився храм на честь Дванадцяти апостолів, збудований у княжу добу.

По прибутті на місце колишнього храму було відслужено молебень святим апостолам, після чого владика Николай розповів про історію храму, подякував владиці Іларію за спільну молитву та привітав вірян зі святом.
Фото Людмили Лазорик

В ході святкування 1025-річчя Хрещення Русі на Володимирській гірці в Києві звершено урочистий молебень

27 липня в Напередодні дня пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира і напередодні Дня Хрещення Русі - державного свята Росії, України і Білорусії,архієпископ Білогородський Николай молився за молебнем який здійснили Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир на Володимирській гірці, де встановлений пам'ятник святому рівноапостольному князю Володимиру, Хрестителю Русі.

Предстоятеля Руської Православної Церкви та учасників святкування 1025-річчя Хрещення Русі радісними вигуками вітала велика кількість жителів Києва і прочан, які зібралися на Володимирській гірці та поблизу неї.

За богослужінням молилися Предстоятелі та представники Православних Церков, які прибули на урочистості, духовенство з Білорусії, Молдови, Росії, України та інших країн.

Були присутні Президент Російської Федерації В.В. Путін, Президент України В.Ф. Янукович, Президент Молдови Н.В. Тімофті, Президент Республіки Сербія Т. Ніколіч, члени Кабінету міністрів України, інші представники державної влади.

Після завершення молебного співу Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до присутніх зі словом.

Потім прозвучало слово Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. «Нині благодать Святого Духа зібрала нас на Київських пагорбах», — сказав владика Володимир, подякувавши главам держав, Предстоятелям і представникам Помісних Православних Церков, усім християнам, які прибули на українську землю розділити радість свята 1025-річчя Хрещення Русі. «Ми єдині в Христі, ми єдині у святій Церкві, усіх нас об'єднує єдина віра, мир і любов, що виражають єдність», — відзначив Блаженніший митрополит Володимир, закликавши зберігати і зміцнювати їх між собою, оскільки «саме ця любов робить із нас справжніх учнів Христових».

«Дякую Вам, Ваша Святосте, за візит до меж Української Православної Церкви. Дякуємо Вам за радість великого торжества, за Ваше Патріарше благословення», — продовжив він, звертаючись до Святішого Патріарха Кирила.

Митрополит Київський і всієї України Володимир зазначив, що вибір святого рівноапостольного князя Володимира визначив хід нашої історії і ми сьогодні несемо відповідальність за збереження духовної спадщини та християнських ідеалів. «На жаль, сучасний світ відходить від християнських моральних норм», — констатував владика.

«Особливо вдячні у цей день Помісним Православним Церквам за те, що вони предстали сьогодні за нашим торжеством, — сказав Блаженніший митрополит Володимир. — У Предстоятелів і представників Помісних Церков прошу молитов про Українську Православну Церкву та український народ».

Фоторепортаж >>>

http://www.patriarchia.ru/ua

Божественна літургія у день Хрещення Русі

28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира та Собору Київських святих, коли уся повнота Руського Православ’я відзначає національне свято - День Хрещення Русі, архієпископ Білогородський Николай співслужив за Божественною літургією Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу, Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру.

Їм також співслужили голови делегацій Помісних Церков. Представники Помісних Православних Церков:  Константинопольскої - митрополит Гальський Еммануїл, Олександрійської - митрополит Аксумський Петро, Антиохійської - архієпископ Филиппопольський Нифон,  Єрусалимської  - архієпископ Йорданський Феофілакт, Грузинської -  митрополит Зугдидський і Цаїшський Герасим,  Сербської - єпископ Бачський Іриней, Болгарської  -  митрополит Ловчанський Гавриїл, єпископ Знепольський Іоанн, Кіпрської  -  митрополит Констанцський і Аммохостський Василій,  Елладської  - митрополит Месогійський і Лавреотікійський Миколай, Польської   - архієпископ Люблінський і Холмський Авель, Чеських земель і Словаччини - єпископ Годонійський Іоаким,  Америки і Канади - архієпископ Толедський і Болгарської єпархії Олександр, члени Священного Синоду Руської Православної Церкви,  ієрархи Української Православної Церкви, а також духовенство Київської єпархії та гості у священному сані.

Тисячі вірян молилися цього дня за свого Предстоятеля.

Відзначаючи труди  Предстоятеля Української Православної Церкви, Патріарх Кирил нагородив його орденом святителя Інокентія, митрополита Московського і Коломенського, І-ступеню. Також, на молитовну згадку, Святіший Владика подарував Митрополиту Володимиру старовинний образ Спаса Нерукотворного.

Божественна літургія у день Хрещення Русі

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc05926.jpg" label="" title="Божественна літургія у день Хрещення Русі"]28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира та Собору Київських святих, коли уся повнота Руського Православ’я відзначає національне свято - День Хрещення Русі, архієпископ Білогородський Николай співслужив за Божественною літургією Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу, Святішому і Блаженнішому Католикосу-Патріарху всієї Грузії Іллії ІІ, Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру разом з єпископатом Української, Руської, Грузинської, Румунської, Кіпрської Церков та численним духовенство. Тисячі вірян молилися цього дня за свого Предстоятеля, рідних та близьких.

[/fpsub2]

Зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила

26 липня до України прибув Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, після прильоту в аеропорт "Бориспіль" Його Святість відвідав відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. Де на площі біля Ближніх Печер  його зустріли Блаженніший Митрополит Володимир, намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський  Павел, сонм архієреїв Української Православної Церкви, серед яких й архієпископ Білогородський Николай, насельники обителі та  паства.

Потім Патриарх Кирил помолився в Хрестовоздвиженського храмі та звернувся до присутніх зі словом настанови.

Цього ж дня Святійший владика провів зустріч із Патріархом-Католікосом всієї Грузії Іллею ІІ.

 

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

 

Предстоятель Грузинської Православної Церкви прибув до України

25 липня до столиці України прибув Предстоятель Грузинської Православної Церкви Святіший і Блаженніший Патріарх-Католікос всієї Грузії, архієпископ Мцхетський і Тбіліський, Митрополит Піцундський і Сухумо-Абхазький Ілія II. Разом із Патріархом Іллею до Києва прибула делегація Грузинського Патріархату.
Після прильоту до столиці України Святіший Патріарх відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де його зустрічали Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир,  митрополити:  Луганський і Алчевський Іоанникій, Вишгородський і Чорнобильський Павел, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, вікарні архієреї Київської Митрополії, серед яких й архієпископ Білогородський Николай,  духовенство столиці, прочани та чисельна грузинська діаспора.
Владика Николай також взяв участь у подячному молебні, який відправив Патріарх Ілля на площі перед Свято-Успенським собором Лаври, по завершенні якого Предстоятелі Української та Грузинської Православних Церков звернулися один до одного з вітальними словами.
З програмою візиту Святішого Патріарха Іллі II до України 25-30 липня 2011 р. можна ознайомитися тут

Сьогодні до України прибуває Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. З програмою візиту Його Святості можна ознайомитися тут

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

Неділя 6-та після П'ятидесятниці

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc05799.jpg" label="" title="Неділя 6-та після П'ятидесятниці"]

24 липня, у неділю 6-ту після П'ятидесятниці, день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство. Після завершення Богослужіння владика привітав присутніх із Днем пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, а тих хто носить її імя із Днем Ангела. .

Цікаво знати: Свята рівноапостольна княгиня Ольга народилася в Псковській землі, в с. Вибути, в паганській сім`ї з династії князів Ізборських. У 903 р. вона стала дружиною великого князя Київського Ігоря. Після його вбивства в 945 р. повсталими древлянами, не побажавши одружитися знову поклала на себе тягар державного служіння при трирічному сині Святославові. Велика княгиня увійшла до історії як великий творець державного життя і культури Київської Русі. У 954 році княгиня Ольга з метою релігійного паломництва і дипломатичної місії поїхала до Царграду, де з шаною була прийнята імп. Костянтином VII Багрянородним. Її вразила велич християнських храмів і зібраних в них святинь. Після повернення з Візантії Ольга ревно несла християнське благовістя, стала споруджувати перші християнські храми. Померла св. кн. Ольга в 969 р., заповівши зробити поховання її по-християнськи. Її нетлінні мощі покоїлися в десятинній церкві в місті Києві.[/fpsub2]

ІС ПОЛЛА ЕТІ, ДЕСПОТА!

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc0561660.jpg" label="" title="ІС ПОЛЛА ЕТІ, ДЕСПОТА! "]

16 липня, архієпископ Білогородський Николай відзначає 19-ту річницю архієрейської хіротонії.

Парафіяни, клірики та редакція сайта Свято-Архангело-Михайлівського храму з душевним теплом  вітають владику Николая з 19-ю річницею архіпастирського служіння.
Ваше Високопреосвященство! Від щирого серця бажаємо Вам перебувати у доброму здоров'ї і кріпості духу. Нехай Господь укріпить Вас на довгі літа святительського служіння, а Ваші слова, повчання та настанови нехай будуть духовним керівництвом у ділі спасіння Богом ввіреної Вам пастви![/fpsub2]

Архієпископ Николай, духовенство та прихожани нашого храму прийняли участь у хресному ході з Володимирської гірки

27 липня, напередодні свята Хрещення Русі та дня блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій після завершення святкового молебню на Володимирській гірці очолив хресний хід, в якому взяв участь архієпископ Білогородський Николай, священнослужителі та прихожани нашого храму.

У ході взяли участь також єпископат, духовенство всіх єпархій УПЦ і більше 80 тисяч віруючих України.

Всеукраїнський хресний хід супроводжували чудотворні ікони: головною святинею східного крила стала Святогріська ікона Богородиці, західного — Почаївський образ Божої Матері. Ці, а також інші шановані ікони зі Сходу, Заходу, Півдня і Півночі України були принесені на Володимирську гірку. А також святі ікони «Благословення Святої Гори Афон» і преподобного Антонія Печерського, які доставила в Україну офіційна делегація УПЦ на чолі з Предстоятелем та братія Святої Гори спеціально до святкування 1000-літнього ювілею древньоруського чернецтва на Афоні.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

church.ua

 

 

Престольне свято Ризоположенчеської обителі

15 липня, в день свята Положення честної Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, святкову Божественну літургію з нагоди престольного свята Свято-Богородичного Ризоположенчеського чоловічого монастиря села Томашівка Фастівського району Київської області очолив Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили: вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Николай, єпископ Макарівський Іларій, єпископ Антоній (Боровик), єпископ Роменський і Буринський Йосип, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальником обителі архімандрит Вассіан (Кучеров), братія і численні гості обителі у священному сані.

Після Євангельського читання митрополит Антоній звернувся до віруючих з архипастирським словом.

Після закінчення Літургії владика Антоній звершив читання канону Богородиці перед її іконою «Призри на смирення».

Потім перед іконою свята було звершено славлення і виголошене многоліття.

На завершення митрополит Антоній привітав намісника, братію і прихожан обителі з престольним святом.

Слові відповіді владика Даміан подякував Преосвященним владикам за візит і спільну молитву.

 

Більше фото>>>

vvedenskiy.com.ua

Уподібнився єси купцеві шукаючому добраго бісеру славнодержавний Володимире...

28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, архієпископ Білогородський Николай співслуживПредстоятелям та ієрархам Помісних Православних Церков, за Божественною літургією на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Літургію звершили: Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ, Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, Святіший Патріарх Сербський Іриней, Святіший Патріарх Болгарський Неофіт, Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава, Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади Тихон, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Предстоятелям також співслужили: митрополит Гальський Еммануїл, голова делегації Константинопольського Патріархату; митрополит Мексики, Центральної Америки, Карибів та Венесуели Антоній, голова делегації Антіохійського Патріархату; митрополит Західноєвропейський Іосиф, голова делегації Румунської Православної Церкви; митрополит Филипський, Неапольский і Фасоський Прокопій, голова секретаріату з міжправославних зв'язків Священного Синоду Елладської Православної Церкви, голова делегації Елладської Православної Церкви; митрополит Корчинський Іоанн, голова делегації Албанської Православної Церкви; архієпископ Прешовський Ростислав, голова делегації Православної Церкви Чеських земель і Словаччини; члени делегацій Помісних Православних Церков; єпископат та духовенство Української Православної Церкви.

За богослужінням молилися: віце-прем'єр-міністр України Констятнти Грищенко, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, члени Уряду, народні обранці,  представники делегацій держав-учасниць ювілейних заходів.

Наприкінці відправи Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до присутніх зі словом.

Привітавши Предстоятеля Української Православної Церкви з днем ​​тезоіменитства, Його Святішество подарував йому наперсний хрест і панагії, архієрейський посох та малий комплект облачення.

Від імені Предстоятелів і делегацій Помісних Православних Церков слово виголосив Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III.

Потім прозвучало слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, у якому Його Блаженство подякував Патріарху Кирилу за первосвятительські молитви, а також  вірним Української Православної Церкви за тверду віру в Живоначальну Трійцю та наслідування християнських чеснот для досягнення життя вічного.

Після богослужіння відбулися проводи Хреста апостола Андрія Первозванного до Мінська.

http://orthodox.org.ua

Фотопротодиякона Вадима Бурдейного

Неділя 2-га після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землях Русі просіяли

17 червня, в неділю 2-гу після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землях Русі просіяли,день свята Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка звершивархієпископ Білогородський Николай.

Йому співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик,
протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

По завершенні Божественної літургії владыка привітав всіх учасників богослужіння зі святом.

Цікаво знати: Свято з'явилося у середині XVI століття, при митрополиті Макарії. Після реформ патріарха Никона Церква перестала відзначати цей день. Рішення відродити свято було прийняте 26 серпня 1918 р. Помісним Собором Руської Православної Церкви 1917-1918 рр.  Ініціатором відновлення свята був професор Петроградського університету Борис Тураєв. Він же був співавтором (разом з ієромонахом Афанасієм (Сахаровим)) першої редакції служби свята (1918).
У 1946 р. вийшла друком служба Всім святим у землях Русі просіявшим, видана Московською Патріархією і відредагована єпископом Афанасієм (Сахаровим). Після цього було встановлено святкувати пам'ять Всіх святих у землях Русі просіявших у другу неділю після П'ятидесятниці всюди, де існувала Руська Православна Церква. 
Центральним моментом свята є прославляння Церквою святих, що просіяли своїми чеснотами в нашій Вітчизні, і молитовне звернення до них.

Неділя 7-ма після П'ятидесятниці

[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc05953.jpg" label="" title="Неділя 7-ма після П'ятидесятниці"]31 липня, у неділю 7-му після П'ятидесятниці, день пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Після завершення Богослужіння владика привітав ієрея Володимира Боєчка з Днем народження.

 

[/fpsub2]

Молебень на Володимирській гірці

[fpsub2 url="" img="images/stories/img_8720_1_sm.jpg" label="" title="Молебень на Володимирській гірці"]27 липня, напередодні дня пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, архієпископ Білогородський Николай взяв участь у святковому молебні на Володимирській гірці столиці, який відправили Предстоятелі Руської, Грузинської та Української Православних Церков у співслужінні єпископату Української Православної Церкви, членів делегацій Руської та Грузинської Церков та численного духовенство Київської єпархії.

[/fpsub2]

День пам'яті нашого святителя Луки епископа Білогородського

28 липня, у день свята Хрещення Русі, блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира, день Собору Київських святих згадується пам'ять нашого святителя Луки епископа Білогородського.

У цей день у нашому храмі була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик.

Святитель Лука, епископ Білгородський у 1089 році був хіротонісаний на єпископа Білгородського. 14 серпня 1089 року брав участь в освяченні Великої церкви Києво-Печерської обителі. Будучи з пострижеників Печерських, він був рукоположений у 90-ті роки ХІ століття. Про нього як печерянина пише єпископ Симон у посланні до Полікарпа.

Лука вперше згадується в літописі під 1088 роком. Він співслужив митрополиту Київському Іоанну ІІ і єпископу Ростовському Ісайї під час освячення Свято-Михайлівської церкви Києво-Видубицького монастиря. Смерть завадила йому бути присутнім у 1091 році на святі перенесення мощей преподобного Феодосія.

У Софійському соборі знайдено фрагменти, написи про його преставлення: «Месяца августа в 22 день умре раб божий Лука, епископ блаженный Белгородский». З цього ми можемо зробити висновок, що святитель спочив у 1090 році, бо, як відомо, перенесення мощей преподобного Феодосія відбулося на престольне свято Успіння (14 серпня за ст.ст) 1091 року, тобто раніше від 22 серпня (за ст.ст.). Слово «блаженний» вказує на шанування святителя як угодника Божого.

Ще одним доказом є те, що в 1092 році на Білгородській кафедрі згадується вже його спадкоємець святитель Миколай. На жаль, більше нічого про єпископа Луку невідомо. На стінах Софійського собору в різних місцях збереглися середньовічні написи і малюнки — графіті, залишені священиками та відвідувачами Софійського собору. Найцікавіші з графіті у Софії Київській, які розповідають про політичні події минулого, згадують імена історичних осіб, відомих з літописів. З останніх — князь Ярослав Мудрий, його сини Всеволод і Святослав, онуки Святополк і Володимир Мономах, єпископ Лука Білгородський, воєвода Ставр Городятініч та інші.

Архієпископ Білогородський Николай, священнослужителі та прихожани нашого храму прийняли участь у ювілейному хресному ході з Володимирської гірки

27 липня, напередодні свята Хрещення Русі та 1000-річчя блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира, головні святині нашої країни - чудотворні ікони Пресвятої Богородиці Касперівської, Почаївської, Зимненської, "Призри на смирення", Охтирської, Піщанської, Святогірській, які були спеціально привезеними в Київ з нагоди ювілею, були пронесені вулицями столиці.

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій після завершення святкового молебню на Володимирській гірці очолив хресний хід, в якому взяв участь архієпископ Білогородський Николай, священнослужителі та прихожани нашого храму.

У ході взяли участь також єпископат, духовенство всіх єпархій УПЦ і більше 20 000 віруючих України.

Більше фото >>>

Престольне свято Свято-Єлисаветинського храму Ризоположенчеської обителі

18 липня, в день пам'яті святої преподобномучениці Великої Княгині Єлисавети, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, з нагоди престольного свята храму архієпископ Білогородський Николай очолив Божественну літургію в Свято-Єлисаветинському храмі Ризоположенчеського чоловічого монастиря.

Його Високопреосвященству співслужили: єпископ Макарівський Іларій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучеров), а також братія монастиря у священному сані.

Після Євангельського читання архієпископ Николай звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії владика Николай звершив читання канону Пресвятої Богородиці.

На завершення богослужіння єпископ Іларій привітав братію та прихожан обителі з престольним святом, побажавши всім довгих і благих років життя.

Владика Николай привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з черговою річницею архієрейської хіротонії

8 липня, напередодні деня вшанування Тихвінської ікони Божої Матері, архієпископ Білогородський Николайу Свято-Пантелеймонівському монастирі у Феофанії привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з річницею архієрейської хіротонії.

У відповідь Блаженніший Владика побажав, щоб  Господь завжди керував усіма во славу Божу, на благо Церкви та для спасіння кожного.

***

23 червня 1966 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій і Священний Синод визначили архімандритові Володимиру бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, з дорученням виконувати обов’язки представника Руської Православної Церкви у Всесвітній Раді Церков.

Саме в день пам’яті Тихвінської ікони Божої Матері, 47 років тому, в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври і було звершено єпископську хіротонію Блаженнішого Митрополита Володимира.

З особливою любов’ю наш Предстоятель вшановує цей образ Пресвятої Богородиці, який упродовж усіх років архієрейського служіння дивним чином покровительствує Блаженнішому Владиці.

До речі, лише рік тому Українська Православна Церква відзначала 20-річчя Предстоятельства Блаженнішого Митрополита Володимира. А у рік 45-річчя хіротонії Блаженнішого Владику було удостоєно найвищої державної відзнаки ― звання "Герой України".

День Хрещення Русі, 1000-річчя кончини святого князя Володимира

28 липня, в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, архієпископ Білогородський Николай взяв участь у святковому богослужінні в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час богослужіння на площі перед Успенським собором знаходилося вісім чудотворних ікон Пресвятої Богородиці, привезених з різних куточків України.

27 - 28 липня тисячі віруючих прикладаючись до найбільших святинь нашої батьківщини, які просили Бога, про мир та множення любові на нашій землі.

За богослужінням його Блаженству співслужили представники Помісних Православних Церков: митрополит Клужський Андрій (Румунська ПЦ), митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська ПЦ), архієпископ Бероунскій Іоаким (ПЦ Чеських земель і Словаччини), архієпископ Люблінський і Холмський Авель (Польська ПЦ); єпископат і духовенство всіх єпархій УПЦ.

Після Божественної літургії Митрополит Онуфрій відправив заупокійну літію на могилі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана, +2014).

Більше фото >>

Архієпископ Білогородський Николай взяв участь у богослужінні у Києво-Печерській Лаврі

23 липня, у день пам’яті засновника Києво-Печерської Лаври та всього руського чернецтва преподобного Антонія Печерського,  Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій у співслужінні єпископату Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

У святковому Богослужінні взяв участь архієпископ Білогородський Николай.

Після Літургії владика Николай привітав керуючого справами УПЦ митрополита Антонія з Днем тезоімеництва.

Більше фото>>>

Предстоятель УПЦ молитовно відзначив 47-му річницю своєї архієрейської хіротонії

9 липня, у день святкування Тихвінській іконі Божої Матері, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив 46-річчя своєї архієрейської хіротонії.

Цього дня архієпископ Білогородський Николай співслужив заБожественною літургією Блаженнішому Митрополиту Володимиру у соборному храмі столичного Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря у Феофанії.

Його Блаженству також співслужили ієрархи Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії.

Наприкінці богослужіння Архіпастир привітав духовенство та мирян із святом Тихвінської ікони Божої Матері.

***

23 червня 1966 р. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій I та Священний Синод Руської Православної Церкви визначили архімандритові Володимиру (Сабодану) бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, з дорученням виконувати обов’язки представника Руської Православної Церкви у Всесвітній Раді Церков.

9 липня 1966 р., у день святкування Тихвінській іконі Божої Матері, в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі, очолив архієрейську хіротонію архімандрита Володимира (Сабодана).

Фоторепортаж >>>

За матеріалами сайту orthodox.org.ua

Літургія у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Хмельницька

23 липня, у день пам'яті Прп. Антонія Києво-Печерского, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай співслужив за божественною літургією митрополиту Хмельницькому і Старокостянтинівському Антонію у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Хмельницька

Після завершення Богослужіння владика привітав митрополита Антония Днем Ангела.

Щорічний хресний хід - урочиста хода з іконою Божої Матері «Призри на смирення»

13 липня, в день пам'яті Собору святих славних і всехвальних 12-ти апостолів, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбувся традиційний щорічний хресний хід - урочиста хода з іконою Божої Матері «Призри на смирення» з села Білогородка в село Томашівка, до престольного свята Ризоположенческої обителі.

Ході передувала Божественна літургія у нашому храмі, у співслужінні численного духовенства богослужіння звершили: вікарії Київської єпархії архієпископ Білогородський Николай, єпископ Макарівський Іларій та намісник нашої обителі єпископ Фастівський Даміан.

За Богослужінням підносилися молитви про благополучну подорож.

Після закінчення Божественної літургії почався один з найбільш багатолюдних хресних ходів Київщини.

Православні паломники з Києва та багатьох областей України подолали пішки понад 50 кілометрів. Ходу очолив намісник Київського Свято-Введенського монастиря єпископ Даміан.

Цього ж дня архієпископ Білогородський Николай та єпископ Макарівський Іларій очолили хрестний хід до місця, де в селі Білогородка знаходився храм на честь Дванадцяти апостолів, збудований у княжу добу. По прибутті на місце колишнього храму було відслужено молебень святим апостолам, після чого владика Николай розповів про історію храму, подякував владиці Іларію за спільну молитву та привітав вірян зі святом.

БІЛЬШЕ ФОТО >>>

Фото матушка Людмила Лазорик

Молебень на Володимирській гірці

27 липня,напередодні дня пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, в Святому Хрещенні Василія, і напередодні Дня Хрещення Русі — державного свята України, яке також відзначається 28 липня, архієпископ Білогородський Николай взяв участь у святковому молебні на Володимирській гірці столиці, який відправив Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій у співслужінні єпископату Української Православної Церкви та численного духовенства Київської єпархії.

Більше фото>>>

У Київ прибув Хрест апостола Андрія Первозванного

26 липня у Київ прибув Хрест апостола Андрія Первозванного.Разом зі святинею прибув Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Архієпископ Білогородський Николай та клірики Свято-Михайлівського храму взяли участь у зустрічі Хреста апостола Андрія Первозванного і Святішого Патріарха Кирила біля Святих воріт Києво-Печерської Лаври.

Після зустрічі Хрест був перенесений до Трапезного храму в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських, де Святіший Патріарх Кирил та Блаженніший Митрополит Володимир відправили молебень.

***

Вклонитися Хресту апостола Андрія Первозванного можна буде цілодобово.Для поклоніння святині буде організований спеціальний окремий підхід - з боку «нижньої» Лаври.
Проводи святині відбудеться 28 липня в 13-00.
Принесення Хреста апостола Андрія Первозванного приурочено до святкування 1025-річчя Хрещення Русі і здійснюється з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і архієпископа Афінського і Елладського Ієроніма.Хрест зберігається в соборі міста Патри (Греція) на півострові Пелопоннес і є великою святинею всього християнського світу.

Фоторепортаж >>>


Молебень на Володимирській гірці

27 липня, напередодні дня пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, в Святому Хрещенні Василія, і напередодні Дня Хрещення Русі державного свята Росії, Білорусії та України, який також відзначається 28 липня, архієпископ Білогородський Николай взяв участь у святковому молебні на Володимирській гірці столиці, який відправив Предстоятель Руської Православної Церкви у співслужінні єпископату Української Православної Церкви, членів делегацій Руської та інших церков, численного духовенство Київської єпархії.

Цого ж дня ввечері владика Николай взяв учать в урочистій Академії з нагоди 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

Також співслужив Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу за всеношною на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Уподібнився єси купцеві шукаючому добраго бісеру славнодержавний Володимире...

28 липня,в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, архієпископ Николай взяв участь у святковому богослужінні на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Богослужіння очолив Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Його Високопреосвященству співслужили ієрархи Української Православної Церкви, духовенство Київської єпархії та гості в священному сані.

Після прочитання Євангелія владика Онуфрій звернувся до всіх молільників з архіпастирським словом.

Після Божественної літургії архіпастирі пройшли хресним ходом до монастирського кладовища на Дальніх печерах, де біля могили новопреставленого Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України було звершено заупокійну літію.

Більше фото >>>

Фото архідиякона Платона (Узуна)

День святкування ікони Божої Матері Боголюбська

1 липня,в день святкування ікони Божої Матері Боголюбської, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, в Київській Свято-Введенській обителі була звершена святкова Божественна літургія, а напередодні всеношна.

Боголюбська ікона Божої Матері, одна з найдавніших чудотворних ікон Русі, написана в ХII столітті на прохання благовірного князя Андрія Боголюбського (пам'ять 4 липня) в пам'ять про явлення йому Божої Матері.

Святкові богослужіння очолив вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили: єпископ Макарівський Іларій, єпископ Антоній (Боровик), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальник монастиря архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Еразм (Правик) братія та гості монастиря у священному сані.

Після прочитання Євангелія архієпископ Никола звернувся до присутніх із проповіддю.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії владика Миколай звершив читання канону Божої Матері перед Її чудотворним образом «Призри на смирення».

Потім владика Николай привітав намісника, братію зі святом і передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.

***

Образ Божої Матері Боголюбської прославлений незліченними чудотвореннями, протягом багатьох століть являючи благодатну допомогу віруючому народу. Слава про чудеса і знамення, звершені від ікони, спонукала віруючих людей у багатьох місцях звертатися до написаних копій з шанованого образу, які з часом набули широкого поширення і мали благодатну силу чудотворення.

Більше фото >>>

vvedenskiy.com.ua

Літургія у день памяті апостолів Петра і Павла

12 липня, у день памяті апостолів Петра і Павла, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка йому співслужило храмове духовенство.

***

Святих апостолів Петра і Павла Православна Церква називає Первоверховними. Цим почесним найменуванням вони відзначені, бо особливо потрудилися в поширенні Христового вчення серед язичницьких народів і показали найвищі зразки відданості і любові до Божественного Учителя і Його справи на землі.

Святий апостол Петро виявив свою любов і відданість Господеві ще в дні земного життя Спасителя. До покликання свого на труди апостольські він носив ім’я Симон і жив у галілейському містечку Віфсаїді. Господь же назвав нового учня Кифою, що означає арамейською мовою “камінь”, “скеля”. У грецькій мові цьому слову відповідає “петрос” або “петра”. Відтоді новонавернений апостол зробився палким послідовником Христовим, Його учнем і постійним супутником.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж дістав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Первоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути восхищенним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

Положення чесної ризи Пресвятої Богородицi у Влахернi

15 липня,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в монастирі на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні (с. Томашівка). Його Високопреосвященству співслужили намісник монастиря архімандрит Даміан, гості та духовенство обителі.

Цікаво знати: Покладення чесної ризи Пресвятої Богородицi у Влахернi (V). У роки правління візантійського імператора Льва Великого, Македонянина (457-474), брати Гальбій і Кандид, наближені царя, вирушили з Константинополя до Палестини на поклоніння святим місцям. У невеликому селищі поблизу Назарету вони зупинилися на нічліг в однієї старої єврейки. У її будинку паломники звернули увагу на запалені свічки і дим фіміаму. На питання, що за святиня знаходиться в будинку, благочестива жінка довго не хотіла відповідати, але після невідступних прохань повідала, що зберігає дорогу святиню - Ризу Богородиці, від якої відбуваються багато чудес та зцілень. Пресвята Діва перед Успінням подарувала одну зі Своїх риз благочестивій дівиці-єврейці з цього роду, заповівши їй передати її перед смертю також дівчині. Так, від покоління до покоління, Риза Богоматері зберігалася в цій родині. Дорогоцінний ковчег, що містив священну Ризу, був перевезений до Константинополя.

Святий Геннадій, Патріарх Царгородський († 471; пам'ять 12 вересня), та імператор Лев, дізнавшись про священну знахідку, переконалися у нетлінності святої Ризи Богородиці і з трепетом приклалися до неї. У Влахерні, поблизу морського побережжя, був споруджений новий храм на честь Богоматері. 2 липня 458 року святитель Геннадій з належним торжеством переніс священну Ризу до Влахернського храму, вклавши її в новий ковчег.

День памяті преподобного Паїсія Великого

2 липня, у день памяті преподобного Паїсія Великого, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, архієпископ Білогородський Николай відвідав храм на честь преподобного Паїсія Великого (с. Ярошівка Фастівського району Київської області), де звершив Божественну літургію.

Його Високопреосвященству співслужили: єпископ Макарівський Іларій, єпископ Антоній (Боровик), намісник Свято-Введенської обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальник монастиря архімандрит Вассіан (Кучерук), братія та гості монастиря у священному сані.

Храм Паїсія Великого розташований на сільському кладовищі і відноситься до чоловічого монастиря Положення ризи Божої Матері у Влахерні (с. Томашівка).

Після прочитання Євангелія єпископ Іларий звернувся до присутніх із проповіддю.

По завершенні Божественної літургії був звершений чин славлення перед іконою преподобного Паїсія.

vvedenskiy.com.ua

 

 

День пам'яті Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів

13 липня, в день пам'яті Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів,архієпископ Білогородський Николай звершивБожественну літургіюу Свято-Архангело-Михайлівському храмі села Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: намісник Свято-Введенського монастиря єпископ Фастівський Даміан,благочинний Білогородского благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак,настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик, клірики та гості храму.

Після закінчення Літургії від храму відправився традиційний щорічний, 12-й, хресний хід з іконою Божої Матері, іменованою «Призри на смирення» до Ризоположенчеського монастиря (с. Томашівка Фастівського району Київської області). Хресний хід очолив намісник Свято-Введенського монастиря єпископ Даміан.

А архіепископ Білогородський Николай очолив хрестний хід до місця, де в селі Білогородка знаходився храм на честь Дванадцяти апостолів.

По прибутті на місце колишнього храму було відслужено молебень святим апостолам, після чого владика Николай розповів про історію храму та привітав вірян зі святом.

Собор славних і всехвальних 12-ти апостолів

13 липня, у деньпамяті Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Йому співслужили: намісник Свято-Введенського чоловічого монастиря столиці архімандрит Даміан, духовенство та гості храму.

Після Божественної літургії хресний хід з чудотворною  іконою Божої Матері "Призри на смирення" вирушив до чоловічого монастиря на честь Положення ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (с. Томашівка, Фастівського р-н.).

Цього ж дня владика звершив молебен біля Хреста на місці де колись знаходився храм 12 апостолів.

Фоторепортаж

 

Літургія у день памяті апостолів Петра і Павла

12 липня, у день памяті апостолів Петра і Павла, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка йому співслужило храмове духовенство.

Цікаво знати:Святих апостолів Петра і Павла Православна Церква називає Первоверховними. Цим почесним найменуванням вони відзначені, бо особливо потрудилися в поширенні Христового вчення серед язичницьких народів і показали найвищі зразки відданості і любові до Божественного Учителя і Його справи на землі.

Святий апостол Петро виявив свою любов і відданість Господеві ще в дні земного життя Спасителя. До покликання свого на труди апостольські він носив ім’я Симон і жив у галілейському містечку Віфсаїді. Господь же назвав нового учня Кифою, що означає арамейською мовою “камінь”, “скеля”. У грецькій мові цьому слову відповідає “петрос” або “петра”. Відтоді новонавернений апостол зробився палким послідовником Христовим, Його учнем і постійним супутником.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж дістав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Первоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути восхищенним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

Фоторепортаж

 

Свято Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

7 липня, у день свята Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка у співслужило храмове духовенство.

Цікаво знати:Традиція прославляти Іоанна Хрестителя в дні його народження і мученицької смерті склалась ще в перших християнських общинах. З III століття свято Різдва Іоанна Предтечі вже широко відзначалось як східними, так і західними християнами – його називали "світлим торжеством" і "денницею Сонця правди". На початку IV століття свято було введене у християнський календар.

Свято Різдва Іоанна Предтечі за часом збіглось з язичницьким святом літнього сонцестояння (слов. Купало, балт. Ліго), тому в народі це свято називають днем Івана Купала. Багато язичницьких елементів збереглось досьогодн,і танці і хороводи, перестрибування через вогонь, скочування в ріку палаючих коліс, кидання вінків тощо. Церква забороняе приймати учать у подібних обрядах.

Богослужіння у день памяті апостолів Петра і Павла

12 липня, у день памяті апостолів Петра і Павла, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка йому співслужило храмове духовенство.

Напередодні ввечері до храму була доставлена із Київського Свято-Введенського монастиря чудотворна ікона Божої Матері «Призри на смирення».

По завершенні Божественної літургії був звершений чин славлення перед іконою Пресвятої Богородиці.

Потім владика Николай звершив панахиду за упокій новопреставленого Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Володимира.

***

Святих апостолів Петра і Павла Православна Церква називає Первоверховними. Цим почесним найменуванням вони відзначені, бо особливо потрудилися в поширенні Христового вчення серед язичницьких народів і показали найвищі зразки відданості і любові до Божественного Учителя і Його справи на землі.

Святий апостол Петро виявив свою любов і відданість Господеві ще в дні земного життя Спасителя. До покликання свого на труди апостольські він носив ім’я Симон і жив у галілейському містечку Віфсаїді. Господь же назвав нового учня Кифою, що означає арамейською мовою “камінь”, “скеля”. У грецькій мові цьому слову відповідає “петрос” або “петра”. Відтоді новонавернений апостол зробився палким послідовником Христовим, Його учнем і постійним супутником.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж дістав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Первоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути восхищенним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

У Білогородському благочинні відбулися урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі

25 липня у Білогородському благочинні відбулися урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Святковий молебень цього дня очолив архієпископ Білогородський Николай. Преосвященному Владиці співслужили благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак, благочинний Боярського благочинного округу протоієрей Володимир Паращак, духовенство Білогородського, Боярського, Вишневського благочинь.

По завершенні з промовою до присутніх звернувся благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак. Отець Ростислав відзначив важливі історичні та духовні віхи становлення християнства та роль Церкви у житті українського народу.

Потім Преосвященний владика у співслужінні духовенства звершив освячення памятника святому рівноапостольному князю Володимиру який споруджено коштом місцевого самоврядування та громади села.

Цього ж дня в місцевому будинку культури відбувся святковий концерт присвячений 1025-річчу Хрещення Київської Русі.

Божественна літургія в день памяті Паісія Великого

2 липня, у день памяті преподобного Паїсія Великого, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, архієпископ Білогородський Николайвідвідав храм на честь преподобного Паісія Великого (с. Ярошівка Фастівського району Київської області), де звершив Божественну літургію.

Його Високопреосвященству співслужили: намісник Свято-Введенського монастиря архімандрит Даміан (Давидов), настоятель Свято-Іллінського храму міста Макарова протоієрей Андрій Ярош, ієромонах Олександр, протодиякон Вадим Бурдейний, ієродиякон Платон (Узун) та ієродиякон Паісій.

Після закінчення богослужіння владика Николай привітав насельника Свято-Ризоположенчеського монастиря  ієродиякона Паісія з Днем Ангела.

 

Літургія у день пам'яті Великої княгині Єлисавети та інокині Варвари

[fpsub2 url="" img="images/stories/x_44da42ae.jpg" label="" title="Ліітургія у день пам'яті Великої княгині Єлисавети та інокині Варвари"]

18 липня, у день пам'яті великої княгині Єлисавети та інокині Варвари, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в монастирі на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні (с. Томашівка Фастівського р-ну Київської обл.). Його Високопреосвященству співслужили намісник монастиря архімандрит Даміан (Давидов), гості та духовенство обителі.

За богослужінням владика висвятив у сан диякона насельника монастиря монаха Паісія (Курилка).

[/fpsub2]

Неділя 4-та після П'ятидесятниці

10 липня, у неділю 4-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у співслужінні храмового духовенства. Після читання Євангелія владика звернувся до парафіян зі словом проповіді.

Цікаво знати:Цього дня Церква святкує пам'ять преподобного Сампсона Странноприїмця. Він був взірцем християнського милосердя, істинної любові до ближніх. Після смерті батьків Сампсон роздав усе своє майно бідним і пішов з Рима. Свою освіту та знання медицини праведник застосовував для зцілення людей. Якось святий Сампсон вилікував візантійського імператора Юстиніана. Не взявши дарів від правителя, преподобний попросив його збудувати богадільню та лікарню. Решту свого життя Сампсон присвятив служінню ближнім. Він дожив до глибокої старості і після недовгої хвороби відійшов до Господа.

Фоторепортаж

Архієпископ Николай разом із іншими ієрархами УПЦ помолився за упокій свого Предстоятеля

6 липняархієпископ Білогородський Николай разом із іншими ієрархами Української Православної Церкви спіслужив Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри митрополиту Чернівецькому і Буковинському Онуфрію за Божественною літургією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням підносилися сугубі молитви за новопреставленого Блаженнішого Митрополита Володимира.

Підчас богослужіння віруючі продовжували прощатися з Предстоятелем нашої Церкви, тіло якого було перенесено до Успенського собору напередодні.

Всі бажаючі можуть прощатися з Блаженнішим Владикою сьогодні протягом дня і ночі до початку ранкового богослужіння.

Відспівування Блаженнішого Митрополита Володимира буде звершено завтра, 7 липня, на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври, а погребіння – на лаврському братському кладовищі біля храму Різдва Божої Матері.

Початок богослужіння – 7-00.

Більше фото>>>

church.ua

 

Cвято Положення чеснóї Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні

15 липня, у день свята Положеннячеснóї Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Николай очолив святкову Божественну літургію з нагоди престольного свята у Свято-Богородичному Ризоположенчеському чоловічомумонастирі села Томашівка Фастівського району Київської області.

Його Високопреосвященству співслужили: вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій,єпископ Антоній (Боровик), намістник обителі єпископ Фастівський Даміан, архімандрит Вассіан (Кучеров), братія та численні гості обителі у священному сані.

Після закінчення Літургії перед іконою свята було звершено славлення і виголошено уставні многоліття.

На завершення владика Николай привітав намісника, братію та парафіян обителі із престольним святом, а також передав вітання та благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

У слові-відповіді отець Даміан подякував владиці Миколаю за візит і спільну молитву.


Неділя 5-та після П'ятидесятниці

17 липня, у неділю 5-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у співслужінні храмового духовенства. Після завершення Богослужіння священнослужителі та парафіяни храму привітали владику з 19-ю річницею архієрейської хіротонії.

Цікаво знати:Рішенням Священного Синоду від 14 червня 1992 року, після прийняття чернечого постригу і зведення в сан архімандрита, отець Николай був призначений єпископом Ковельським, вікарієм Волинської єпархії. 16 липня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Николая. Пізніше, 29 липня того ж року, владика був направлений на Івано-Франківську і Коломийську кафедру.

14 жовтня 2007 року, згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Николай (Грох) звільнений від управління єпархією та призначений на нову вікарну кафедру Київської Митрополії - Білогородську з місцем перебування у столичному Свято-Пантелеймонівському монастирі в Феофанії.

Літургія у Свято-Введенському чоловічому монастирі

1 липня, у день святкування Боголюбської ікони Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай відвідав Свято-Введенський чоловічий монастир столиці. Божественну літургію в обителі цього дня очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Йому співслужили архієпископ Білогородський Николай, єпископ Городницький Олександр, намісник монастиря архімандрит Даміан, духовенство та гості обителі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до присутніх зі словами настанови, а також розповів про історію ікони.

Фоторепортаж

Цікаво знати:Боголюбська ікона Божої Матері, одна з найдавніших чудотворних ікон, була написана у XII столітті на прохання благовірного князя Андрія Боголюбського на згадку про явлення йому Божої Матері.

У 1155 році благовірний князь Андрій, переселяючись із Вишгорода в Суздальську землю, узяв із собою чудотворний образ Божої Матері, написаний євангелістом Лукою. У семи верстах від Володимира коні, що везли кіот з чудотворною іконою, зупинилися і не могли рушити з місця. Благовірний князь попросив священика Миколая, який його супроводжував, відслужити молебень перед іконою. І сам князь молився зі сльозами. Не припиняючи старанної молитви, він зайшов у похідний шатер. У цей час йому явилася Пресвята Богородиця й звеліла благочестивому князю образ Її, принесений із Вишгорода, поставити у Володимирі, а на цьому місці побудувати храм і святу обитель. Потім Вона молитовно підняла руки до неба, приймаючи благословення Господа і Бога нашого Іісуса Христа, Який з'явився у цей час над землею, благословляючи Її... І видіння зникло.

Виконуючи веління, благовірний князь Андрій заклав на вказаному місці кам'яну церкву на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Потім він попросив майстерних іконописців зобразити Божу Матір так, як бачив Її у видінні: у  повний зріст із сувоєм у правій руці й ликом, поверненим до Спасителя. Коли будівництво церкви було завершено, благовірний князь Андрій переніс туди написаний образ і встановив щорічне святкування на честь явлення Божої Матері 1 липня.

Монастир і місто, що утворилося навколо обителі, благовірний князь Андрій назвав Боголюбовом, адже, за його словами, «Божа Матір полюбила це місце», а сам князь з тих пір іменувався Боголюбовим або Боголюбським. Чудотворна ікона Богородиці, принесена з Вишгорода, згодом була перенесена з Боголюбського монастиря до Володимира, в Успенський собор, а явлена ікона залишилась у Боголюбові й названа була Боголюбською.

Цей образ упродовж багатьох століть являє благодатну допомогу віруючому народу. Слава про чудеса і знамення, які відбуваються від ікони, спонукала віруючих людей звертатися до написання копій з шанованого образа. З часом копії поширилися та отримали благодатну силу.

День святкування Тихвінській іконі Божої Матері

9 липня, у день святкування Тихвінській іконі Божої Матері, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, архієпископ Білогородський Николай разом з Преосвященными владиками звершив Божественну літургію у соборному храмі столичного Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря у Феофанії.

За Богослужінням були піднесені молитви за упокій спочилого новопреставленого Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Володимира, у цей день 48-м років тому, в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі, очолив архієрейську хіротонію архімандрита Володимира (Сабодана).

По завершенні Божественної літургії був звершений чин славлення перед Тихвінською іконою Пресвятої Богородиці.

Наприкінці богослужіння архіпастир привітав архієпископа Серафима з Днем народження, а мирян із святом Тихвінської ікони Божої Матері.


Архіепископ Білогородський Николай нагороджений відзнакою 1025-річчя Хрещення Київської Русі

24 липня в галереї "Соборна" комплексу Кафедрального собору на честь Воскресіння Христвого(м. Київ, вул. Залізничне шосе, 3 ст.м. Либідска) Блаженніший митрополит Київський і Всієї України Володимир за труди на славу Святої Української Православної церкви нагородив архіепископа Білогородського Николая відзнакою 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

 

Архієпископ Николай прийняв участь у похованні Блаженнішого Митрополита Володимира

7 липня на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври владика Николай попрощався з митрополитом Володимиром та прийняв участь у звершені Заупокійної літургії та відспівуванні спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України.

Богослужіння очолив Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Його Високопреосвященству також співслужили: представник Святішого Патріарха Кирила митрополит Волоколамський Іларіон, представники Помісних Церков: Константинопольської – митрополит Едмонтонський і Західної Канади Іларіон, архієпископ Телмісоський Іов, Єрусалимської – митрополит Вострський Тимофій, Грузинської – митрополит Зугдідський і Цаїзьський Герасим та митрополит Некреський Сергій, Сербської – єпископ Моравічський Антоній, Польської – архієпископ Люблінський і Холмський Авель, Американської – єпископ Толедський Олександр, Руської Православної Церкви Закордоном – архієпископ Берлінський Марк, митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир, представник Білоруської Православної Церкви єпископ Туровський і Мозирський Леонід, єпископат Української Православної Церкви, чисельне духовенство.

За богослужінням голови делегацій оголосили листи співчуття від Предстоятелів Помісних Церков.

Після відспівування тіло Блаженнішого Митрополита Володимира Хресною ходою було перенесене і поховане перед храмом Різдва Божої Матері, що на Дальніх печерах Лаври.

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відійшов до Господа у суботу 5 липня 2014 року на 79 році життя.

Більше фото>>>

church.ua

Літургія у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Хмельницька

23 липняу день пам’яті Преподобного Антонія Печерського, Хмельницька Єпархія Української Православної Церкви відсвяткувала 1025-річчя Хрещення Русі та День Ангела Високопреосвященнішого Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія. 
Цього дня мелодійний передзвін Свято-Покровського кафедрального собору сповістив про початок святкової Божественної Літургії, яку очолив іменинник – Високопреосвященнійший Антоній, Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський у співслужінні архієпископа Луганського і Алчевського Митрофана, Архієпископа Білгородського Миколая, а також благочинних та священнослужителів Хмельницької ти Шепетівської єпархій.

За Божественною Літургією було зачитано Послання Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та Священного Синоду Руської Православної Церкви архіпастирям, кліру, чернецтву й мирянам у зв'язку з 1025-річчям Хрещення Русі.

Після Божественної Літургії відбувся хресний хід вулицями міста Хмельницького.

Після завершення Богослужіння владика Николай привітав митрополита Антония Днем Ангела.
Урочистості з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі продовжились в Хмельницькій Обласній Філармонії.
З нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі та Дня Ангела Високопреосвященнішого Митрополита Антонія, а також за багаторічну самовіддану душ пастирську працю і благодійну діяльність, вагомий внесок у зміцнення державно-церковних взаємин Голова Хмельницької Обласної Державної Адміністрації Василь Степанович Ядуха вручив Митрополиту Антонію ювілейну медаль «1025-річчя Хрещення Київської Русі».

 

Неділя 4-та по Пятидесятниці

1 липня, у неділю 4-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили: благочинний Києво-Святошинського округу протоієрей Василій Русінка,протоієрей Вячеслав Лазорик,протоієрей Василій Мотуз, ієрей Володимир Боєчко та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після прочитання Євангелія владика Николай звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

Наприкінці Богослужіння благочинний зачитав указ Блаженішого митрополита Володимира про призначення настоятелем Свято-Архангело-Михайлівського храма с. Білогородка протоієрея Вячеслава Лазорика.

Освяченням Андріє-Володимирського нижнього храму Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового

24 липня, у день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, у м. Києві розпочалося святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Чин малого освячення нижнього храму на честь апостола Андрія Первозванного та рівноапостольного князя Володимира на першому поверсі Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового (вул. Залізничне шосе, 3).

Також Його Блаженство освятив храмову ікону з  часткою Чесного Животворящого Хреста Господнього та частками мощей  апостола Андрія Первозванного і рівноапостольного князя Володимира.

Після цього Первосвятитель очолив у Свято-Андріє-Володимирському храмі першу Божественну літургію.

Йому співслужили: керуючий справами УПЦ, перший вікарій Київської Митрополії митрополит Бориспільський Антоній,  митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел, Миколаївський і Очаківський Питирим, Овруцький і Коростенський Віссаріон; архієпископи: Білогородський Миколай, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Херсонський і Таврійський Іоанн, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Могильов-Подільський і Шаргородський Агапіт, Уманський і Звенигородський Пантелеімон; єпископи – Макарівський Іларій, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, Новомосковський Євлогій, Джанкойський і Роздольненський Аліпій, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Шепетівський і Славутський Діонісій, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Вознесенський і Первомайський Олексій, духовенство Київської єпархії.

За богослужінням молився голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

По завершенні відправи, Блаженніший  Владика  привітав усіх присутніх  з 1025-річчям Хрещення Київської Русі, початком святкувань якого стало освячення Свято-Андріє-Володимирського храму, а також подякував усім, хто долучився до цієї події.

Фоторепортаж >>>

http://orthodox.org.ua

 

Літургія у день памяті апостолів Петра і Павла

12 липня, у день памяті апостолів Петра і Павла, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка йому співслужило храмове духовенство.

Цікаво знати:Святих апостолів Петра і Павла Православна Церква називає Первоверховними. Цим почесним найменуванням вони відзначені, бо особливо потрудилися в поширенні Христового вчення серед язичницьких народів і показали найвищі зразки відданості і любові до Божественного Учителя і Його справи на землі.

Святий апостол Петро виявив свою любов і відданість Господеві ще в дні земного життя Спасителя. До покликання свого на труди апостольські він носив ім’я Симон і жив у галілейському містечку Віфсаїді. Господь же назвав нового учня Кифою, що означає арамейською мовою “камінь”, “скеля”. У грецькій мові цьому слову відповідає “петрос” або “петра”. Відтоді новонавернений апостол зробився палким послідовником Христовим, Його учнем і постійним супутником.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж дістав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Первоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути восхищенним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

Неділя 5-та після П'ятидесятниці

8 липня, у неділю 5-ту після П'ятидесятниці, день пам'яті благовірних князя Петра, у чернецтві Давида, і княгині Февронії, в чернецтві Євфросинії, Муромських чудотворців, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію  звершив Божественну у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Василій Мотуз та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після прочитання Євангелія владика Николай звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді на тему Евангельського читання.Після завершення богослужіння владика Николай привітав паству зі святом та закликав на всіх Боже благословення.

Напередодні неділі, увечері, Високопреосвященніший архієпископ Николай звершив Всенощне бдіння.

Цікаво знати: Петро і Февронія Муромські - подружжя, святі, найяскравіші особи Святої Русі, своїм життям відобразили її духовні цінності і ідеали. 
Історія життя цих святих чудотворців багато століть існувала в переказах Муромської землі, де вони жили і де зберігаються їх чесні мощі. 
Записав оповідання про благовірних Петра і Февронію в XVI ст. талановитий літератор, широко відомий в епоху Івана Грозного, Єрмолай Єразм. Зберігши в житії фольклорні риси, він створив дивну поетичну повість про мудрість і любов. 
Петро був молодшим братом князюючого в Муромі князя Павла. Одного разу в сім'ї Павла трапилося лихо - по мані диявола до його дружини став літати змій. Вбита горем жінка про все повідала чоловіку. Князь велів дружині вивідати у лиходія таємницю його смерті. З'ясувалося, що погибель супостату "призначена від Петрова плеча і Агрікова меча". Дізнавшися про це, кн. Петро негайно зважився убити насильника, зважаючи на допомогу Божію. Незабаром на молитві в храмі відкрилося, де зберігається Агріков меч, і, вислідивши змія, Петро уразив його. Але перед смертю змій окропив переможця отруйною кров'ю, і тіло князя покрилося струпами і язвами. 
Ніхто не міг зцілити Петра від тяжкої хвороби. Зі смиренням, переносячи муки, князь у всьому звертався до Бога. 
Один з хлопців, посланих на пошуки лікаря, випадково зайшов в будинок, де застав за роботою самотню дівчину на ім'я Февронія, дочку древолаза (?). Після всіх розпитувань Февронія наказала слузі: "Приведи князя твого сюди. Якщо буде він щиросердим і покірливим в словах своїх, то буде здоровий!" 
Князя, який сам ходити вже не міг, привезли до будинку, і він послав запитати, хто хоче його вилікувати. І обіцяв тому, якщо вилікує, велику нагороду. Февронія погодилася вилікувати князя при умові, що він на ній одружується. Петро пообіцяв одружуватися, але в душі злукавив: гордість князівського роду заважала йому погодитися на подібний шлюб. Февронія зачерпнула хлібної закваски, подула на неї і веліла князю вимитися в лазні і змазати всі струпи, окрім одного. 
Видужавши, Петро відмовився одружуватися на Февронії, і захворів знову. Князь повернувся до Февронії. Удруге він стримав своє слово. "І прибули вони у вотчину свою, місто Муром, і почали жити благочестиво, ні в чому не переступаючи Божії заповіді". 
Після смерті брата Петро став правителем в Муромі. Бояри поважали свого князя, але дружини їх не злюбили Февронію, оскільки не бажали мати за правительку селянинку. Різні наклепи намагалися зводити на княгиню бояри, а одного разу збунтувалися і, втративши сором, запропонували Февронії, узявши, що їй завгодно, піти з міста. Княгиня нічого, окрім свого чоловіка, не бажала. Зраділи бояри, тому що кожний таємно мітив на князівське місце, і сказали про все своєму князю. 
Петро, дізнавшись, що його хочуть розлучити з коханою дружиною, вважав за краще добровільно відмовитися від влади і багатства та віддалитися разом з нею у вигнання. Подружжя попливло по річці на двох човнах. Недовгими були їх мандри, оскільки приїхали посли з Мурома, благаючи Петра повернутися на князювання. Бояри посварилися через владу, пролили кров і тепер знову шукали миру і спокою. 
Петро і Февронія зі смиренністю повернулися в своє місто і правили довго і щасливо. Коли прийшла старість, вони прийняли чернецтво з іменами Давид і Евфросинія і благали Бога, щоб померти їм разом, в один і той же час. Поховати себе заповідали разом в спеціально приготованій труні з тонкою перегородкою посередині. Вони померли в один день і годину, кожний в своїй келії. Люди вирішили, що недобре ховати в одній труні ченців і посміли порушити волю покійних. Двічі їх тіла розносили по різних храмах, та двічі вони дивним чином опинялись поряд. Так і поховали святе подружжя разом біля соборної церкви РіздваПресвятої Богородиці, і усякий віруючий знаходив тут щедре зцілення.

Cвято Положення чеснóї Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні

 

15 липня, у неділю 6-ту після П'ятидесятниці, свято Положеннячеснóї Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Миколай очолив святкову Божественну літургію з нагоди престольного свята у Свято-Богородичному Ризоположенчеському чоловічомумонастирі села Томашівка Фастівського району Київської області.

Його Високопреосвященству співслужили: вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій, намісник Свято-Введенської обителі архімандрит Даміан (Давидов), архімандрит Вассіан (Кучеров), братія та численні гості обителі у священному сані.

Після закінчення Літургії перед іконою свята було звершено славлення і виголошено уставні многоліття.

На завершення владика Миколай привітав намісника, братію та парафіян обителі із престольним святом, а також передав вітання та благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

У слові-відповіді отець Даміан подякував владиці Миколаю за візит і спільну молитву, а також, від імені братії й усіх присутніх, привітав Його Високопреосвященство з наступаючим особистим ювілеєм – 20-річчям архієрейського служіння.

Фоторепортаж з'явиться дещо пізніше.

Відбувся хресний хід з іконою Божої Матері «Призри на смирення»

13 липня, в день пам'яті Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів,архієпископ Білогородський Николай звершивБожественну літургіюу Свято-Архангело-Михайлівському храмі села Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: намісник Свято-Введенського монастиря архімандрит Даміан, клірики та гості храму.

Після закінчення Літургії від храму відправився традиційний щорічний, 11-й, хресний хід з іконою Божої Матері «Призри на смирення» до Ризоположенчеського монастиря (с. Томашівка Фастівського району Київської області). Хресний хід очолив намісник Свято-Введенського монастиря архімандрит Даміан.

Хресний хід протяжністю 50 кілометрів присвячений головному скитському святу - Положенню Ризи Божої Матері у Влахерні (святкується 2/15 липня) і відбувається щорічно з благословення Блаженнішого митрополита Владимира.

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЕМ

16 липня архієпископ Білогородський Николай відзначатиме 20-ту річницю архієрейської хіротонії.

Парафіяни, клірики та редакція сайта Свято-Архангело-Михайлівського храму з душевним теплом вітають владику Николая із 20-ю річницею архіпастирського служіння.


Ваше Високопреосвященство! Від щирого серця бажаємо Вам перебувати у доброму здоров'ї і кріпості духу. Нехай Господь укріпить Вас на довгі літа святительського служіння, а Ваші слова, повчання та настанови нехай будуть духовним керівництвом у ділі спасіння Богом ввіреної Вам пастви!

Архієпископ Николай привітав Митрополита Володимира з 46-річчницею архієрейської хіротонії.

9 липня, у день святкування Тихвінській іконі Божої Матері, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив 46-річчя своєї архієрейської хіротонії.

Цього дня архієпископ Білогородський Николай співслужив заБожественною літургією Блаженнішому Митрополиту Володимиру у соборному храмі столичного Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря у Феофанії.

Його Блаженству також співслужили ієрархи Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії.

Під час малого входу Блаженніший Митрополит Володимир, з нагоди 20-річчя Предстоятельського служіння Його Блаженства та на увагу до церковних заслуг, звів у сан митрополита архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа й у сан архієпископа — єпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа.

Наприкінці богослужіння Архіпастир привітав духовенство та мирян із святом Тихвінської ікони Божої Матері.

Цікаво знати:23 червня 1966 р. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій I та Священний Синод Руської Православної Церкви визначили архімандритові Володимиру (Сабодану) бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, з дорученням виконувати обов’язки представника Руської Православної Церкви у Всесвітній Раді Церков.

9 липня 1966 р., у день святкування Тихвінській іконі Божої Матері, в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі, очолив архієрейську хіротонію архімандрита Володимира (Сабодана).

Відео >>>

Фоторепортаж >>>

За матеріалами сайту orthodox.org.ua

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"