ВІТАЄМО ДОРОГИЙ ОТЕЦЬ ВЯЧЕСЛАВ!

29 вересня, у день святкування на честь ікони Божої Матері "Призри на смирення" настоятель Свято-Михайлівского храму с. Білогородка протоіерей Вячеслав Лазорик відзначає свій День народження.

Парафіяни, клірики, вихованці недільної школи та редакція сайта вітають отця Вячеслава, бажають йому міцного здоровя, духовної радості, допомоги Божої у трудах на благо Церкви!

 

 

 

Свято-Введенська обитель молитовно вшанувала пам'ять засновниці монастиря

16 вересняСвято-Введенська обитель молитовно вшанувала пам'ять засновниці монастиря - преподобної матушки Димитри.

Божественну літургію в цей день у Свято-Введенському храмі, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, очолив архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили єпископ Антоній (Боровик), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, благочинний монастиря архімандрит Еразм, браття і гості обителі у священному сані.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до присутніх із проповіддю.

По завершенні богослужінняархієпископ Николай привітав владику намісника, братію та прихожан зі святом.

***

У цей день 1960 році, мощі матушки Димитри були перенесені з храму і перепоховані на Звіринецькому кладовищі.

8/21 серпня 1996 року, з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, і дозволу влади міста відбулося обрітення мощей матушки Димитри та їх повернення з Звіринецького кладовища в обитель.

При обрітенні мощей засновниці було встановлено, що святі мощі збереглися частково, нетлінними залишилися голова і верхня частина тіла.Під світським платтям подвижниці виявлений чернечий параман, на обличчя матінки був покладений «лиштва», а саме тіло було обгорнуте мантією.Все це стало наочним підтвердженням чернечого постригу матушки Димитри.

Фото архидиакона Платона (Узуна)

Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього

27 вересня,в день свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Білогородський Николай Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь про значення Хреста у житті людини.

Напередодні ввечері владика звершив всеношну з чином воздвиження Хреста.

Цікаво знати: Свято Воздвиження це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. під час самого знайдення хреста. Це свято знаменує одразу дві події з історії хреста Господнього: знайдення його в ІV ст. та повернення з Персії у VII ст.

За іудейським звичаєм, знаряддя страти клали у братську могилу разом з тілами страчених, тому хрест Господа був похований поруч з розбійником біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ ст. імператор Андріан, ворожо настроєний до іудаїзму та християнства, вирішив знищити сліди ненависних регалій: він розрив Голгофський пагорб, засипав печеру Святого гроба і спорудив там храм Венери.
У 326 році відбулася визначна подія. 80-річна мати імператора Костянтина Єлена вирушила до Єрусалима, там вона знайшла хрест, на якому був розп’ятий Христос. За переказом, коли на хрест поклали померлого – він ожив. Від хреста зцілилася ще одна тяжкохвора жінка. Таким чином, було засвідчено автентичність хреста.
Після обретіння Хрест був зведений на Голгофі. Тобто, щоб його бачили всі, єрусалимський патріарх Макарій підвівся на високе місце, де був знайдений хрест, і підіймав його, благословляючи народ. Згодом на цьому місці спорудили храм , освячення його відбулося 13 вересня 335 року; наступний день – 14 вересня (за старим стилем) і став святковим днем.
Друга подія пов’язана з багаторічною війною Візантії з Персією. У 614 році перси розгромили та пограбували Єрусалим. Захопили вони з собою і хрест Господній, який збиралися продати, сподіваючись отримати за нього великі гроші. Проте, у 628 році імператор Іраклій розгромив персів і повернув святиню до Єрусалима. Під час урочистого молебню на честь радісної і визначної події він також підносив хрест показуючи його народу.
Цей день у Візантії став схожим на державне свято, хрест сприймали як свого роду емблему імперії і зображували його на стінах державних приміщень та на офіційному одязі. У день свята він прилюдно зводився священиками та єпископами, які благословляли хрестом чотири сторони світу, а люди в цей час співали «Господи, помилуй». Обряд цей і сьогодні здійснюється у церквах після святкового винесення і «Воздвиження» хреста наприкінці святкової всеношної.

Літургія у день святкування ікона Божої Матері "Призри на смирення"

29 вересня,у день святкування ікони Божої Матері "Призри на смирення", з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці.

Йому співслужили намісник монастиря архімандрит Даміан, духовенство та гості обителі.

Після читання Євангелія владика звернувся до присутніх зі словами настанови, а також розповів про історію ікони.

По завершенні богослужіння владика Николай звершив читання канону перед чудотворною іконою.

Напередодні ввечері, владика звершив всеношну.

Цікаво знати: Ікона Божої Матері, іменована "Призри на смирення", була явлена в 1420 році у Псковській землі, на озері Кам'яному. 16 вересня (за ст. ст.) того ж року вона була перенесена до Пскова і поставлена у соборному храмі. На згадку про це перенесення чудотворної ікони і було встановлено святкування.

Ікона, шанована у Свято-Введенському монастирі міста Києва, датується ХІХ століттям і є списком чудотворного образа, явленого 1420 р. До обителі ікона Божої Матері «Призри на смирення» була передана схимонахинею Феодорою, яка зберігала її у себе протягом 55 років.

У серпні 1993 року образ Богородиці з немовлям дивним чином відобразився на склі, яке покривало ікону, але не торкалося її. Київські вчені, провівши дослідження, прийшли до висновку, що зображення є нерукотворним, при цьому не змогли дати наукового пояснення чуду, що відбулося.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року святий образ Божої Матері «Призри на смирення» було визнано чудотворним.

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

Неділя 15-та після П'ятидесятниці

25 вересня, в неділю 15-ту після П'ятидесятниці, пред Воздвиженням, в день віддання свята Різдва Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія владика виголосив проповідь про любов до Бога та ближніх.

 

 

 

 

Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня,в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосив проповідь.

Напередодні ввечері, владика звершив всеношну.

Цікаво знати: Свято Різдва Божої Матері у Православній Церкві належить до стародавніх Богородичних свят, хоча і не відомо точно, коли воно з’явилося. Про нього згадують святитель Іоан Золотоустий, блаженний Августин і преподобний Роман Сладкоспівець. Палестинські письмові джерела доводять, що рівноапостольна Олена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала у Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. В V столітті про це святкування згадує Служебник папи Геласія (492-496).

Із Православного Сходу святкування Різдва Пресвятої Богородиці прийшло на Захід в VII ст. до Риму, а звідси згодом поширилося на цілу західну латинську Церкву. День 21-го вересня став днем свята тому, що того дня сповнилося дев’ять місяців від зачаття Пречистої Діви Марії праведною Анною, яке наша Церква святкує 22 грудня, а також тому, що того дня мало відбутися освячення храму в її честь у Єрусалимі. Це свято належить до двонадесятих свят нашого церковного року.

Неділя 14-та після П'ятидесятниці

18 вересня, в неділю 14-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосив проповідь.

 

 

Літургія в день памяті преподобної Димитри

16 вересня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці.

Владиці співслужили єпископи Макарівський Іларій, Городницький Олександр, намісник монастиря архімандрит Даміан (Давидов) та духовенство обителі.

Після читання Євангелія владика Іларій звернувся до присутніх зі словами проповіді.

По завершенні богослужіння владика Николай звершив читання канону перед чудотворною іконою Божої Матері “Призри на смерення” та молебень перед мощами преподобної Димитри.

Цікаво знати: цього дня у Свято-Введенській обителі згадується винесення мощей матушки Димитри з нижнього храму і перепоховання їх на Звіринецькому кладовищі столиці (1960 г.).

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

Урочистості з нагоди 240-річчя від дня народження преподобної Олімпіади Арзамаської і Київської

 

15 вересня, в день пам’яті преподобної Олімпіади Арзамаської і Київської, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай відвідав Свято-Введенський чоловічий монастир столиці. Божественну літургію в обителі цього дня очолив архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан. Йому співслужили архієпископи Білогородський Николай, Херсонський і Таврійський Іоан Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Нижегородський і Арзамаський Георгій та єпископи Макарівський Іларій, Олександрійський і Світловодський Антоній, Васильківський Пантелеімон, Городницький Олександр, Шепетівський і Славутський Діонисій, намісник монастиря архімандрит Даміан, духовенство та гості обителі.

Після читання Євангелія владика Іларій звернувся до присутніх зі словами проповіді.

По завершенні богослужіння собор архієреїв звершив молебень перед мощами преподобної Олімпіади.

Напередодні ввечері владика Николай очолив святкову всеношну.

 

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці

13 серпня, в день свята Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в монастирі на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні (с. Томашівка Фастівського р-ну Київської обл.). Його Високопреосвященству співслужили намісник монастиря архімандрит Даміан, гості та духовенство обителі.

Цікаво знати: Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося при імператорові Аркадії (395-408). До того ця святиня, яка була передана апостолу Фомі самою Пресвятою Богородицею, після Її Успіння зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн. Через багато років, у період царювання імператора Льва Мудрого (886-911), від пояса Божої Матері звершилося чудо зцілення його дружини Зої, яка страждала від злого духа.

Імператриці було видіння, що вона зцілиться від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої. Імператор звернувся з проханням до Патріарха. Патріарх зняв печать і відкрив ковчег, у якому зберігалася святиня. Пояс Матері Божої виявився абсолютно цілим, нетлінним від часу. Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона відразу ж зцілилася від своєї недуги. Потім було відслужено урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а чесний пояс покладено назад у ковчег і запечатано печаткою.

На згадку про диво, що сталося, і дворазового положення пояса було встановлено свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Частки святого пояса Богоматері знаходяться у Афонському Ватопедському монастирі, у Трірському монастирі й у Грузії.

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

 

Вітальні телеграми та листи до Дня народження владики Николая

Сердечно поздравляю Ваше Высокопреосвященство с Днем рождения. Желаю доброго здоровья помощи Божией в архипастырских трудах.
С любовью, Владимир митрополит Киевский и всея Украины.

 

Ваше Високопреосвященство прийміть мої привітання та сердечні молитовні побажання з нагоди дня Вашого Дня народження.
Нехай Господь щедро подає Вам безмежну Свою милість і благодатні сили для успішного служіння Святій Церкві та Вітчизні.
З братською любов’ю у Христі Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел


Ваше Высокопреосвященство! В день, когда всеблагим Божиим Промыслом и любовью Ваших родителей возжегся Светильник жизни Вашей, приношу Вам, глубокочтимый владыко, свои сердечные поздравления и молитвенные пожелания в День Вашего рождения.
Пусть Всемилостивый Господь посылает Вам благоденственное мирное житие, здравие же и спасение для дальнейшего архипастырского служение на благо Церкви и народа Божьего на многая лета!
С любовью о Господе Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоний


Ваше Высокопреосвященство, дорогой владыка сердечно поздравляю Вас с Днем рождения, желаю Вам доброго здоровья, благословенного многолетия, помощи Божией в служении святому православию народу Божию, испрашивая святых молитв.
С любовью, Архиепископ Переяслав-Хмельницкий и Вишневский  Александр


Ваше Высокопреосвященство сердечно поздравляю Вас с Днем рождения. Молитвенно желаю крепости духовных и телесных сил всесильной помощи Божией в Вашем служении на Благо святой матери Церкви.
С любовью, архиепископ Белоцерковский и Богуславский Митрофан


Сердесно вітаю Вас з Днем Вашого народження. Владика неба і землі нехай примножить роки святительства в доброму здоровї та благословенному довголітті.
З братською любовю у Христі Архієпископ Бориспільський Антоній


Ваше Высокопреосвященство, дорогой владыка Николай от всего сердца поздравляю Вас с Днем рождения желаю Вам крепкого здоровья, духовной бодрости, милости и помощи Божией в нелегком архипастырском служении,да хранит Вас Господь на многая и благая лета.
С уважением епископ Кременчуцкий и Лубенский Николай

 

Приимите искренние слова поздравления с Днем рождения, благопожелания крепкого здоровья, духовной радости помощи Божией в Ваших трудах.
Секретарь Киевской митрополии протоирей Виталий Косовский


Ваше Высокопреосвященство, дорогой владыка примите мои искренние поздравления с Днем рождения желаю Вам в добром здравии многие годы право править слово Божественной истины прошу благословения святых молитв.
Архимандрит Аркадий Демченко


Ваше Высокопреосвященство досточтимый владыко Николай, примите сердечные поздравления от тружеников ООО ХПП Софрино РПЦ и от меня лично с Днем рождения. Мы от души желаем Вам владыко доброго здоровья, долгоденствия мира и благополучия, щедрой и всесильной помощи Божией в Ваших усердных и плодотворных архипастырских трудах на многая и благая лета, испрашивая ваших молитв и благословения.
С уважением генеральный директор ООО ХПП Софрино РПЦ


Ваше Высокопреосвященство уважаемий владыка Николай, примите сердечние поздравления с Днем Вашего рождения. От всего сердца желаю Вам крепкого здоровья, духовных сил, плодотворного благоденствия, помощи Божией в многотрудном архипастырском служении во славу Матери – Церкви Хрстовой родного отечества.
Низкий Вам земной поклон за возрождение и развитие христианских традиций благотворительности и милосердия, отеческую мудрость и заботу о народе Божией, за неустанные молитвы о мире и благополучии в жизни людей, подвижнические труды по сохранению и приумножению духовно – нравственных и культурно-исторических ценностей Првославной церкви.
С уважение, губернатор Кемеровской области


Ваше Високопреосвященство! Прийміть найщиріші вітання з Днем Вашого народження! Від щирого серця бажаю Вам здоровя, злагоди, миру та духовних сил.
З повагою голова правління Пенсійного фонду України Б. Зайчук


Вітальні телеграми та листи до Дня народження владиці Николаю були надіслані єпископатом Руської, Українскої, Белоруської, Молдавскої і зарубіжних Церков, всечестними ігуминами і ігуменями, кліром і мирянами.


Святкова Літургія з нагоди дня народження владики Николая

5 вересня, у день відання свята Успіння Пресвятої Богородиці, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай з нагоди свого дня народження звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці.

Владиці співслужили намісник монастиря архімандрит Даміан (Давидов) та духовенство обителі.

По завершенні богослужіння Високопреосвященніший владика звершив читання канону перед чудотворною іконою Божої Матері “Призри на смерення”.

Після богослужіння Владика приймав вітання з Днем народження від духовенства, братії та парафіян обителі.

 

[span class=camera] фоторепортаж [/span]

Неділя 12-та після П'ятидесятниці

4 вересня, в неділю 12-ту після П'ятидесятниці, у день святкування Грузинської ікони Божої Матері, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Напередодні ввечері, владика звершив всеношну.

Цікаво знати:У 1622 році персидський шах Аббас підкорив Грузію. Багато християнських святинь було викрадено і багато з них було продано російським купцям, що прибули до Персії. Саме так, Грузинська ікона Божої Матері потрапила до купця Стефана, який благоговійно зберігав її. У той час у Ярославлі купець Георгій Литкин, у торгівельних справах якого Стефан прибув до Персії, отримав уві сні одкровення про святиню, придбану Стефаном, і веління відіслати її в Чорногорський монастир Архангельської єпархії.

Коли в 1629 році Стефан повернувся на батьківщину і показав ікону Георгію Литкину, той пригадав про своє видіння і відправився в Чорногорську обитель (обитель побудована на гористому і похмурому місці, що спрадавна називалося Чорна гора; згодом обитель була перейменована в Красногорськую).

Там ікона і прославилася чудотворіннями. У 1654 році під час морової язви ікона була принесена до Москви, і молячись перед нею люди уникали смертоносної язви. Безліч списків з ікони свідчать про її глибоке шанування. У 1658 році, з благословенню Патріарха Никона, було встановлено щорічне святкування Грузинській іконі Божої Матері. Служба була складена в 1698 році доглядачем Московської друкарні Феодором Полікарповим.

 

 

Літургія в день пам'яті Донської икони Божої Матері

1 серпня, в день святкування Донської ікони Божої Матері, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосив проповідь.

Цікаво знати:1 вересня 1997 року Прем'єр-міністр України підписав Указ про повернення монастирских будівель Введенській обителі.




 

 

 

Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

11 вересня, в день Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Цікаво знати: Святе Передання розповідає нам про те, що після усікновіння глави святого Іоанна Предтечі нечестива Іродіада не дозволила поховати її разом з тілом святого, а поглумившись над нею, закопала біля свого палацу. Тіло ж таємно забрали і поховали учні святого. Дружині чиновника царя Ірода було відомо, де Іродіада закопала голову. І вона вирішила перепоховати її на Єлеонській горі в одному з маєтків Ірода.

Коли до царського палацу дійшли чутки про проповідь Іісуса і чудеса, що відбувалися, Ірод разом з дружиною Іродіадою пішли перевірити, чи на місці глава Іоанна Хрестителя. Не знайшовши її, вони почали вважати, що Іісус Христос – це воскреслий Іоанна Предтеча. Про цю їхню хибну думку свідчить Святе Євангеліє (Мф. 14: 2).

ВІТАЄМО!

29 вересня, у день святкування ікони Божої Матері "Призри на смирення" настоятель Свято-Архангело-Михайлівского храму с. Білогородка протоіерей Вячеслав Лазорик відзначає свій День народження.

Парафіяни, клірики і редакція сайта вітають отця Вячеслава, бажають йому міцного здоровя, духовної радості, допомоги Божої у трудах на благо Церкви!

Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього

27 вересня,в день свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Білогородський Николай Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь про значення Хреста у житті людини.

Напередодні ввечері владика звершив всеношну з чином воздвиження Хреста.

Цікаво знати: Свято Воздвиження це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. під час самого знайдення хреста. Це свято знаменує одразу дві події з історії хреста Господнього: знайдення його в ІV ст. та повернення з Персії у VII ст.

За іудейським звичаєм, знаряддя страти клали у братську могилу разом з тілами страчених, тому хрест Господа був похований поруч з розбійником біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ ст. імператор Андріан, ворожо настроєний до іудаїзму та християнства, вирішив знищити сліди ненависних регалій: він розрив Голгофський пагорб, засипав печеру Святого гроба і спорудив там храм Венери.
У 326 році відбулася визначна подія. 80-річна мати імператора Костянтина Єлена вирушила до Єрусалима, там вона знайшла хрест, на якому був розп’ятий Христос. За переказом, коли на хрест поклали померлого – він ожив. Від хреста зцілилася ще одна тяжкохвора жінка. Таким чином, було засвідчено автентичність хреста.
Після обретіння Хрест був зведений на Голгофі. Тобто, щоб його бачили всі, єрусалимський патріарх Макарій підвівся на високе місце, де був знайдений хрест, і підіймав його, благословляючи народ. Згодом на цьому місці спорудили храм , освячення його відбулося 13 вересня 335 року; наступний день – 14 вересня (за старим стилем) і став святковим днем.
Друга подія пов’язана з багаторічною війною Візантії з Персією. У 614 році перси розгромили та пограбували Єрусалим. Захопили вони з собою і хрест Господній, який збиралися продати, сподіваючись отримати за нього великі гроші. Проте, у 628 році імператор Іраклій розгромив персів і повернув святиню до Єрусалима. Під час урочистого молебню на честь радісної і визначної події він також підносив хрест показуючи його народу.
Цей день у Візантії став схожим на державне свято, хрест сприймали як свого роду емблему імперії і зображували його на стінах державних приміщень та на офіційному одязі. У день свята він прилюдно зводився священиками та єпископами, які благословляли хрестом чотири сторони світу, а люди в цей час співали «Господи, помилуй». Обряд цей і сьогодні здійснюється у церквах після святкового винесення і «Воздвиження» хреста наприкінці святкової всеношної.

Неділя 13-та після П'ятидесятниці

11 вересня, в неділю 13-ту після П'ятидесятниці, Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосивпроповідь.

Напередодні ввечері, владика звершив всеношну.

Цікаво знати: Святе Передання розповідає нам про те, що після усікновіння глави святого Іоанна Предтечі нечестива Іродіада не дозволила поховати її разом з тілом святого, а поглумившись над нею, закопала біля свого палацу. Тіло ж таємно забрали і поховали учні святого. Дружині чиновника царя Ірода було відомо, де Іродіада закопала голову. І вона вирішила перепоховати її на Єлеонській горі в одному з маєтків Ірода.

Коли до царського палацу дійшли чутки про проповідь Іісуса і чудеса, що відбувалися, Ірод разом з дружиною Іродіадою пішли перевірити, чи на місці глава Іоанна Хрестителя. Не знайшовши її, вони почали вважати, що Іісус Христос – це воскреслий Іоанна Предтеча. Про цю їхню хибну думку свідчить Святе Євангеліє (Мф. 14: 2).

 

[span class=camera] фоторепортаж[/span]

 

 

Присяга студентів Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ"

3 вересня, на запрошення начальника Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ" полковника Держспецзв’язку Сергія Жановича Піскуна архієпископ Білогородський Николай взяв участь в урочистих заходах з нагоди складання присяги студентами-першокурсниками Інституту.

 

Владика закликав студентів з високою відповідальністю виконувати свій обов’язок та окропив їх святою водою.

 

 

 

Громаді Свято-Миколаївської парафії с. Білогородка (хутір Дальній Яр) виділена земельна ділянка під будівництво храму

Громаді Свято-Миколаївської парафії с. Білогородка (хутір Дальній Яр) виділена земельна ділянка під будівництво храму. Високопреосвященніший архієпископ Николай, настоятель майбутнього храму протоієрей Анатолій Кузьміч та парафіяни висловлюють щиру подяку сільському голові Абрамчуку Миколі Івановичу та всім хто допомагає громаді.


Нехай Милосердний Господь благословить Вашу працю для слави Божої і добра нашого народу.

 

Неділя 12-та після П'ятидесятниці

31 серпня, в неділю 12-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай очолив Божественну Літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

За літургією в храмі молилися вихованці недільної школи та прихожани храму.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

 

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

За богослужіння Святих Таїн Христових причастилося 94 школяра.

Після закінчення богослужіння з нагоди початку нового навчального року владика Николай звершив молебень для школярів і викладачів.

По завершенні якого звернувся до присутніх з словами настанови.

 

Слухати проповідь після молебна>>>

Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня,в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосив проповідь.

***

Свято Різдва Божої Матері у Православній Церкві належить до стародавніх Богородичних свят, хоча і не відомо точно, коли воно з’явилося. Про нього згадують святитель Іоан Золотоустий, блаженний Августин і преподобний Роман Сладкоспівець. Палестинські письмові джерела доводять, що рівноапостольна Олена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала у Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. В V столітті про це святкування згадує Служебник папи Геласія (492-496).

Із Православного Сходу святкування Різдва Пресвятої Богородиці прийшло на Захід в VII ст. до Риму, а звідси згодом поширилося на цілу західну латинську Церкву. День 21-го вересня став днем свята тому, що того дня сповнилося дев’ять місяців від зачаття Пречистої Діви Марії праведною Анною, яке наша Церква святкує 22 грудня, а також тому, що того дня мало відбутися освячення храму в її честь у Єрусалимі. Це свято належить до двонадесятих свят нашого церковного року.

Архієпископ Білогородський Николай молитовно відзначив подвійне свято – 60 років від дня народження та 35-ту річницю служіння в священному сані

5 вересня архієпископ Білогородський Николай відзначив подвійне свято – 60 років від дня народження та 35-ту річницю служіння в священному сані.

Свої особисті дати владика Николай молитовно відзначив звершенням Божественної літургії в Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Привітати владику ювіляра з пам'ятними датами прибули єпископ Антоній (Боровик) та намісник Київського Свято-Введенського монастиря єпископ Фастівський Даміан.

За богослужінням Преосвященним владикам співслужили благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак, настоятель храму протоієрей В'ячеслав Лазорик, духовенство Білогородського благочиння та гості у священному сані.

Після закінчення богослужіння єпископ Даміан привітав владику ювіляра з пам'ятними датами і від імені братії Свято-Введенської обителі вручив пам'ятну панагію.

Від Білогородського благочиння владику Николая привітав благочинний протоієрей Ростислав Корчак, подаруваши владиці памятну панагію.

Від імені духовенства та парафіян Свято-Михайлівського храму юбиляра привітав настоятель протоієрей В'ячеслав Лазорик, вручивши владиці архієрейську митру.

У слові-відповіді владика Николай подякував усім присутнім за спільну молитву та добрі слова, побажавши всімдвгих і благословенних років життя.

Потім всі присутні отримали від владики Николая іконки із святителя Луки єпископа Білгородського, день кончини якого згадувався напередодні - 4 вересня.

Більше фото>>>

Положення чесного Пояси Пресвятої Богородиці

13 вересня, в день Положення чесного Пояса Пресвятої Богородиці, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, святкову Божественну літургію в храмі Страстей Христових монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.


Його Високопреосвященству співслужили
архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Антоній (Боровик), епископ Макарівський Іларій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, архімандрит Вассіан (Кучеров), братія і гості обителі у священному сані.

За богослужінням молилися парафіяни та численні паломники.

Після Євангельського читання владика Павел звернувся до присутніх із проповіддю, розповівши про суть сьогоднішнього свята.

По завершенні богослужіння владика Павел прочитав канон Божій Матері перед іконою свята.

Потім архієпископ Николай привітав владику намісника, братію та парафыян зі святом і передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

***
Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося за часів імператора Аркадяї (395-408).До того велика святиня, ввірена апостолу Фомі самою Божою Матір'ю, після Її Успіння зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн.Через багато років, за царювання імператора Льва Мудрого (886-911), від пояса Божої Матері звершилося чудо зцілення його дружини Зої, яка страждала від нечистого духа.

Імператриці було видіння, що вона буде зцілена від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої.Імператор звернувся з проханням до Патріарха.Патріарх зняв печатку і відкрив ковчег, у якому зберігалася святиня: пояс Матері Божої виявився абсолютно цілим, непошкодженим від часу.Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона враз звільнилася від своєї недуги.Був відслужений урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а чесний пояс поклали назад у ковчег і запечатали печаткою.

На згадку про диво, що сталося і дворазове положення чесного пояса, було встановлено свято - Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці.Частинки святого пояса Богоматері знаходяться в Афонському Ватопедському монастирі, у Трірському монастирі та у Грузії.

Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня,в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосив проповідь.

Цікаво знати: Свято Різдва Божої Матері у Православній Церкві належить до стародавніх Богородичних свят, хоча і не відомо точно, коли воно з’явилося. Про нього згадують святитель Іоан Золотоустий, блаженний Августин і преподобний Роман Сладкоспівець. Палестинські письмові джерела доводять, що рівноапостольна Олена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала у Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. В V столітті про це святкування згадує Служебник папи Геласія (492-496).

Із Православного Сходу святкування Різдва Пресвятої Богородиці прийшло на Захід в VII ст. до Риму, а звідси згодом поширилося на цілу західну латинську Церкву. День 21-го вересня став днем свята тому, що того дня сповнилося дев’ять місяців від зачаття Пречистої Діви Марії праведною Анною, яке наша Церква святкує 22 грудня, а також тому, що того дня мало відбутися освячення храму в її честь у Єрусалимі. Це свято належить до двонадесятих свят нашого церковного року.

Неділя 16-та після П'ятидесятниці, після Воздвиження

28 вересня, в неділю 16-ту після П'ятидесятниці, після Воздвиження,  Високопреосвященніший архіепископ Николай звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському кафедральному храмі с. Білогородка.

Його  Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до присутніх із проповіддю.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

По завершенні богослужінняархієпископ Николай привітав прихожан зі святом.


Неділя 13-та після П'ятидесятниці, перед Воздвиженням

22 вересня, в неділю 13-ту після П'ятидесятниці, перед Воздвиженням, в день пам’яті святителя Феодосія Чернігівського,  Високопреосвященніший архіепископ Николай звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському кафедральному храмі с. Білогородка.

Його  Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до присутніх із проповіддю.

По завершенні богослужінняархієпископ Николай привітав прихожан зі святом.

***

Святитель Феодосій народився у 30-х роках XVII ст. на Поділлі в родині ієрея Микити Углицького та Марії. Є думка про належність роду Углицьких до українських православних шляхтичів Полоницьких-Углицьких. Один з Полоницьких, ймовірно, брат святого Феодосія Євстафій (Остафій, Остап) Полоницький, служив у польському війську, потім перейшов до лав українського війська гетьмана Богдана Хмельницького, потім — гетьмана Івана Виговського. Родичами святого Феодосія були Іоанн Углицький, київський протопоп, який підписався 25.07.1687 під актом обрання Івана Мазепи гетьманом на Коломацькій раді, та Йоаникій Углицький, ієромонах Видубицького монастиря у Києві, і його небіж Василь Полонецький. У Коломацькому акті є підпис і самого святого Феодосія, який був тоді ігуменом Єлецького Свято-Успенського монастиря в Чернігові та намісником преосвященного Лазаря (Барановича).

Присяга студентів Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ"

6 вересня, на запрошення начальника Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ" архієпископ Білогородський Николай взяв участь в урочистих заходах з нагоди складання присяги студентами-першокурсниками Інституту.

Урочистий ритуал традиційно пройшов на території Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

Владика закликав студентів з високою відповідальністю виконувати свій обов’язок та окропив їх святою водою.

Після закінчення урочистостей у зв'язку з особистим ювілеєм владики генерал-майор Держспецзв’язку Піскун Сергій Жанович нагородив архієпископа Николая пам’ятним нагрудним знаком інституту.

Богослужіння в день святкування Грузинської ікони Пресвятої Богородиці

4 вересня у день святкування Грузинської ікони Божої Матері, c благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Божественну літургію в домовому храмі в ім'я святої преподобномучениці великої княгині Єлизавети Федорівни монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні, очолив архієпископ Білогородський Николай у співслужінні єпископаАнтонія (Боровика) і священноігумена обителі єпископа Фастівського Даміана .
Преосвященним владикам співслужили скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), насельники та гості монастиря у священному сані.

Після Євангелія владика Николай звернувся до віруючих з архіпастирським словом в якому підкреслив особливу любов Пресвятої Богородиці до роду людського.

Після закінчення Літургії владика звершив читання канону Божої Матері .

Архієпископ Білогородський Николай взяв участь у зустрічі Плащаниці Пресвятої Богородиці

19 вересня,архієпископ Білогородський Николай взяв участь у зустрічі Плащаниці Пресвятої Богородиці яка в цей день прибула в Україну з Гефсиманії.
Зустріч святині біля воріт Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Плащаницю також зустрічали: намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Мексиканський, Венесуельський, Карибський і всієї Центральної Америки Антоній (Антіохійський Патріархат), керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній, архієпископ Білогородський Миколай, Білоцерківський і Богуславський Августин, Харківський і Богодухівський Онуфрій, єпископи: Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, духовенство Київської єпархії, насельники обителі, викладачі та вихованці Київських духовних шкіл, численні віруючі.

Після Блаженніший Владика очолив перед плащаницею молебень, по завершенні якого звернувся до присутніх зі словами настанови.

Потім Плащаниця була перенесена в Стефановський боковий вівтар Успенського собору, де перебуватиме до 24 вересня.У ці дні собор буде відкритий з 7-00 до 21-00 (вхід на територію Заповідника безкоштовний).

***
Видатна святиня Всесвітнього Православ'я прибувала в Україну на прохання Блаженнішого Митрополита Володимира та з благословення Блаженнішого Патріарха Єрусалимського Феофіла III.Святиня була доставлена ​​офіційною делегацією Української Православної Церкви на чолі з секретарем Предстоятеля УПЦ архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром, за підтримки Інституту прав людини, запобігання екстремізму та ксенофобії (ІПЛЕКС).
Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 рр. Плащаниця являє собою вирізане по контуру зображення Божої Матері, з обох боків оклад.Різа - дар російської графині Ганни Олексіївни Орлової-Чесменський.Плащаниця Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі, у дворі Гефсиманської обителі, так званої Малої Гефсиманії, розташованої напроти входу в Храм Гроба Господня.У цьому невеликому храмі вона знаходиться праворуч від вівтаря перед шанованою іконою Божої Матері «Милостива», прикрашеної численними рядами дорогоцінних прикрас, принесених в подяку за зцілення.

Графік перебування Плащаниці Божої Матері в Україні (19.09-19.10.2012 р.)


1.Київ - 19.09 - 24.09
2.Полтава - 24.09 - 26.09
3.Харків - 26.09 - 29.09
4.Ізюм - 29.09 - 30.09
5.Святогірська Лавра, Донецьк - 30.09 - 02.10
6.Луганськ - 02.10 - 05.10
7.Дніпропетровськ - 05.10 - 08.10
8.Запоріжжя - 08.10 - 11.10
9.Біла Церква - 12.10 - 13.10
10.Київ (Спасо-Преображенський Собор) - 14.10
11.Житомир - 15.10 - 16.10
12.Тернопіль - 16.10 - 17.10
13.Почаїв - 17.10 - 18.10
14.Львів - 18.10 - 19.10

Неділя 13-та після П'ятидесятниці

7 вересня, в неділю 13-ту після П'ятидесятниці, перенесення мощей апостола Варфоломія, Божественну літургію в Свято-Михайлівському кафедральному храмі с. Білогородка очолив настоятель храму настоятель протоієрей Вячеслав Лазорик.

По завершенні богослужіння клірик храмупротоієрей Анатолій Кузьмічзвернувся до присутніх із проповіддюна тему євангельського читання.

***

Апостол Варфоломій походив з Кани Галілейської. Після сходження Святого Духа в день П'ятидесятниці, святому апостолу Варфоломію разом з апостолом Филипом випав жереб проповідувати Євангеліє в Сирії і Малій Азії. Несучи благу вістку, вони то розходилися по різних містах, то сходилися знову. В одному з міст вони зустрілися з апостолом Іоанном Богословом і разом відправилися у Фрігію.

У місті Ієраполі святі своєю молитвою вбили величезну єхидну, якій язичники поклонялися як божеству. Тут святі Варфоломій і Филип по злобі язичницьких жерців були схоплені і після побоїв засуджені на розп'яття. Як тільки святі були розп'яті, почався страшний землетрус, земля поглинула правителя міста і жреців з безліччю язичників. Інші злякані, стали знімати апостолів з хрестів. Апостола Варфоломія зняли живим, а апостол Филип вже помер, і його з честю поховали.

Потім апостол Варфоломій відправився в Індію, де переклав з єврейської на місцеву мову Євангеліє від Матфея і навернув до Христа багатьох язичників. З євангельською вістю він відвідав Велику Вірменію (область між річкою Курою і верхів'ями річок Тигру і Євфрату), де жерці, бачачи що храми язичницьких богів порожніють, спонукали брата царя погубити проповідника. Апостол Христов був схоплений в місті Альбані (нині Баку) і знову розп'ятий вниз головою на хресті. Але й висячи, він не переставав проповідувати слово Боже, за що і був усічений мечем.

Святий Апостол Варфоломій помер у 71 році. Віруючі поклали його останки в олов'яну раку і погребли.

ВІТАЄМО!

29 вересня, у день святкування на честь ікони Божої Матері "Призри на смирення" настоятель Свято-Михайлівского храму с. Білогородка протоіерей Вячеслав Лазорик відзначає свій День народження.

Парафіяни, клірики і редакція сайта вітають отця Вячеслава, бажають йому міцного здоровя, духовної радості, допомоги Божої у трудах на благо Церкви!

Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього

27 вересня,в день свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Білогородський Николай Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь про значення Хреста у житті людини.

Напередодні ввечері владика звершив всеношну з чином воздвиження Хреста.

***

Свято Воздвиження це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. під час самого знайдення хреста. Це свято знаменує одразу дві події з історії хреста Господнього: знайдення його в ІV ст. та повернення з Персії у VII ст.

За іудейським звичаєм, знаряддя страти клали у братську могилу разом з тілами страчених, тому хрест Господа був похований поруч з розбійником біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ ст. імператор Андріан, ворожо настроєний до іудаїзму та християнства, вирішив знищити сліди ненависних регалій: він розрив Голгофський пагорб, засипав печеру Святого гроба і спорудив там храм Венери.
У 326 році відбулася визначна подія. 80-річна мати імператора Костянтина Єлена вирушила до Єрусалима, там вона знайшла хрест, на якому був розп’ятий Христос. За переказом, коли на хрест поклали померлого – він ожив. Від хреста зцілилася ще одна тяжкохвора жінка. Таким чином, було засвідчено автентичність хреста.
Після обретіння Хрест був зведений на Голгофі. Тобто, щоб його бачили всі, єрусалимський патріарх Макарій підвівся на високе місце, де був знайдений хрест, і підіймав його, благословляючи народ. Згодом на цьому місці спорудили храм , освячення його відбулося 13 вересня 335 року; наступний день – 14 вересня (за старим стилем) і став святковим днем.
Друга подія пов’язана з багаторічною війною Візантії з Персією. У 614 році перси розгромили та пограбували Єрусалим. Захопили вони з собою і хрест Господній, який збиралися продати, сподіваючись отримати за нього великі гроші. Проте, у 628 році імператор Іраклій розгромив персів і повернув святиню до Єрусалима. Під час урочистого молебню на честь радісної і визначної події він також підносив хрест показуючи його народу.
Цей день у Візантії став схожим на державне свято, хрест сприймали як свого роду емблему імперії і зображували його на стінах державних приміщень та на офіційному одязі. У день свята він прилюдно зводився священиками та єпископами, які благословляли хрестом чотири сторони світу, а люди в цей час співали «Господи, помилуй». Обряд цей і сьогодні здійснюється у церквах після святкового винесення і «Воздвиження» хреста наприкінці святкової всеношної.

Вітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія архієпископу Білогородському Николаю з 60-літтям від дня народження

 

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ НИКОЛАЮ,
АРХІЄПИСКОПУ БІЛОГОРОДСЬКОМУ, ВІКАРІЮ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ

 

 

Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!


Прийміть мої сердечні вітання з 60-річним ювілеєм з дня Вашого народження!

Обравши для себе життєвий шлях служіння Богові та Його Святій Церкві, Ви, дорогий Владико, протягом багатьох років трудитесь на ниві Господній, сповіщаєте день у день спасіння Бога нашого (Пс. 95:2), вказуючи словесному стаду Христовому істинний путь живої віри, непохитної надії і християнської любові.

У цей знаменний день молитовно бажаю Вашому Високопреосвященству міцного здоров’я, миру та духовної радості. Нехай Всемилостивий Господь буде Вам охороною і силою (Пс. 45:2) та обдаровує Вас Своєю милістю і щедротами (Пс. 102:4) на многая і благая літа!

З любов’ю у Христі

 

+ОНУФРІЙ
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Урочистості з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення»

29 вересня, у Свято-Введенскій обителі відбулися урочистості з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення».

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Високопреосвященніший Николай, архієпископ Білогородський очолив святкову Божественну літургію у Свято-Введенському храмі обителі.

Його Високопреосвященству співслужили єпископ Антоній (Боровик), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальником обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний монастиря архімандрит Еразм (Правик),
настоятель Свято-Михайлівского храму с. Білогородка протоіерей Вячеслав Лазорик,братія та гості обителі у священному сані.

Після завершення святкового богослужіння відбувся Хресний хід, в якому взяли участь сотні паломників, після чого владика Николай звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

Привітавши всіх зі святом ікони Божої Матері «Призри на смирення», архієпископ Николай підкреслив, що великою опорою, зміцненням духовних сил і віри є для нас Пресвята Богородиця, в молитві перед Її чудотворним образом багато хто знаходив і підбадьорення, і розраду, і надію.І нині всі ми сподіваючись на Божу Матір, гаряче молилися перед Її чудотворним образом, просячи допомоги і розради.І ніхто не піде від Неї
«тощ и неутешен».

ІС ПОЛЛА ЕТІ, ДЕСПОТА!!!

 

5 вересня виповнюєть 59 років від дня народження архієпископа Білогородского Николая.


Парафіяни, клірики та редакція сайта Свято-Архангело-Михайлівского храму вітають владику Николая з Днем його народження!


Ваше Високопреосвященство, дорогий владико! Щиро вітаємо Вас з Днем народження, бажаємо Вам доброго здоров'я, кріпості духу, духовної радості і всесильної допомоги Божої у Вашому служінні на благо святої Матері-Церкви.

Нехай береже Вас Господь у мирі і благоденстві, посилає свої великі, щедрі милості на многі-многі літа!!!

ІС ПОЛЛА ЕТІ, ДЕСПОТА!

Свято-Введенська обитель молитовно вшанувала пам'ять засновниці монастиря

16 вересняСвято-Введенська обитель молитовно вшанувала пам'ять засновниці монастиря - преподобної матушки Димитри.

Божественну літургію в цей день у Свято-Введенському храмі, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, очолив архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, благочинний монастиря архімандрит Еразм, благочинний Фастівського благочиння архімандрит Онуфрій, браття і гості обителі у священному сані.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до присутніх із проповіддю.

По завершенні богослужіння Преосвященні владики звершили молебень перед мощами преподобної Димитри і очолили хресний хід з мощами матушки навколо обителі.

Потім архієпископ Николай привітав владику намісника, братію та прихожан зі святом.

***

У цей день 1960 році, мощі матушки Димитри були перенесені з храму і перепоховані на Звіринецькому кладовищі.

8/21 серпня 1996 року, з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, і дозволу влади міста відбулося обрітення мощей матушки Димитри та їх повернення з Звіринецького кладовища в обитель.

При обрітенні мощей засновниці було встановлено, що святі мощі збереглися частково, нетлінними залишилися голова і верхня частина тіла.Під світським платтям подвижниці виявлений чернечий параман, на обличчя матінки був покладений «лиштва», а саме тіло було обгорнуте мантією.Все це стало наочним підтвердженням чернечого постригу матушки Димитри.

Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня,в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопресвященніший владика виголосив проповідь.

***

Свято Різдва Божої Матері у Православній Церкві належить до стародавніх Богородичних свят, хоча і не відомо точно, коли воно з’явилося. Про нього згадують святитель Іоан Золотоустий, блаженний Августин і преподобний Роман Сладкоспівець. Палестинські письмові джерела доводять, що рівноапостольна Олена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала у Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. В V столітті про це святкування згадує Служебник папи Геласія (492-496).

Із Православного Сходу святкування Різдва Пресвятої Богородиці прийшло на Захід в VII ст. до Риму, а звідси згодом поширилося на цілу західну латинську Церкву. День 21-го вересня став днем свята тому, що того дня сповнилося дев’ять місяців від зачаття Пречистої Діви Марії праведною Анною, яке наша Церква святкує 22 грудня, а також тому, що того дня мало відбутися освячення храму в її честь у Єрусалимі. Це свято належить до двонадесятих свят нашого церковного року.

Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього

27 вересня,в день свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Білогородський Николай Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужило храмове духовенство.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь про значення Хреста у житті людини.

Напередодні ввечері владика звершив всеношну з чином воздвиження Хреста.

***

Свято Воздвиження це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. під час самого знайдення хреста. Це свято знаменує одразу дві події з історії хреста Господнього: знайдення його в ІV ст. та повернення з Персії у VII ст.

За іудейським звичаєм, знаряддя страти клали у братську могилу разом з тілами страчених, тому хрест Господа був похований поруч з розбійником біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ ст. імператор Андріан, ворожо настроєний до іудаїзму та християнства, вирішив знищити сліди ненависних регалій: він розрив Голгофський пагорб, засипав печеру Святого гроба і спорудив там храм Венери.
У 326 році відбулася визначна подія. 80-річна мати імператора Костянтина Єлена вирушила до Єрусалима, там вона знайшла хрест, на якому був розп’ятий Христос. За переказом, коли на хрест поклали померлого – він ожив. Від хреста зцілилася ще одна тяжкохвора жінка. Таким чином, було засвідчено автентичність хреста.
Після обретіння Хрест був зведений на Голгофі. Тобто, щоб його бачили всі, єрусалимський патріарх Макарій підвівся на високе місце, де був знайдений хрест, і підіймав його, благословляючи народ. Згодом на цьому місці спорудили храм , освячення його відбулося 13 вересня 335 року; наступний день – 14 вересня (за старим стилем) і став святковим днем.
Друга подія пов’язана з багаторічною війною Візантії з Персією. У 614 році перси розгромили та пограбували Єрусалим. Захопили вони з собою і хрест Господній, який збиралися продати, сподіваючись отримати за нього великі гроші. Проте, у 628 році імператор Іраклій розгромив персів і повернув святиню до Єрусалима. Під час урочистого молебню на честь радісної і визначної події він також підносив хрест показуючи його народу.
Цей день у Візантії став схожим на державне свято, хрест сприймали як свого роду емблему імперії і зображували його на стінах державних приміщень та на офіційному одязі. У день свята він прилюдно зводився священиками та єпископами, які благословляли хрестом чотири сторони світу, а люди в цей час співали «Господи, помилуй». Обряд цей і сьогодні здійснюється у церквах після святкового винесення і «Воздвиження» хреста наприкінці святкової всеношної.

ІС ПОЛЛА ЕТІ, ДЕСПОТА!!!

 

5 вересня виповнюєть 58 років від дня народження архієпископа Білогородского Николая.


Парафіяни, клірики та редакція сайта Свято-Архангело-Михайлівского храму вітають владику Николая з Днем його народження!


Ваше Високопреосвященство, дорогий владико! Щиро вітаємо Вас з Днем народження, бажаємо Вам доброго здоров'я, кріпості духу, духовної радості і всесильної допомоги Божої у Вашому служінні на благо святої Матері-Церкви.

Нехай береже Вас Господь у мирі і благоденстві, посилає свої великі, щедрі милості на многі-многі літа!!!

ІС ПОЛЛА ЕТІ, ДЕСПОТА!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Cвяткове богослужіння з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення»

29 вересня в Свято-Введенській обителі відбулися урочистості з нагоди святкування на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення».

Архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик молилися за Божественною літургією в Свято-Введенському храмі обителі, богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

В цей день настоятель нашого храму молитвенно відзначав свій День народження.

Ікона «Призри на смирення» (XIX ст.), Що прославилася в нашій обителі чудесним явищем - нерукотворним відбитком на склі - була принесена в дар Введенському храму восени 1992 року схимонахинею Феодорой. Чернече життя в обителі тоді тільки починалася.Для ікони був виготовлений спеціальний кіот, який був встановлений в храмі, ліворуч від іконостасу.Образ привертав до себе увагу віруючих своєю надзвичайною красою, і вони годинами могли молитовно простоювати перед ним.

22 листопада 1995 Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив шанувати Київську ікону Божої Матері «Призри на смирення» чудотворної, з встановленням святкуванням в її честь 16/29 вересня.


Його Високопреосвященству також співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Балтський та Ананьївський Алексій, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Гурій (Кузьменко), єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Єдинецький і Бричанскій Никодим, єпископ Ірпінський Климент, намісникобителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Микола, єпископ Золотоніський Іоанн, намісник Межиріцького Свято-Троїцького монастиря (село Межиріч Острозького району Рівненської області) архімандрит Феодор (Мельничук), скитоначальником нашої обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Володарського округу (Білоцерківська єпархія) протоієрейМикола Сичевський, братія і гості обителі в священному сані.

Після Євангельського читання владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом. Владика розповів про історію ікони Пресвятої Богородиці «Призри на смирення».Ця ікона зазнала безліч гонінь.Коли повстав ворог роду людського, Господь приховав від світу цю ікону.«Коли частина пастви відпала від істинної віри, Божа Матір явила Свою ікону... Вона з нами.Вона Сама обирає місця явища і гідних людей.І справжня віра була збережена!Кожен, хто просить одержує відповідь і допомогу Богородиці!Нам варто лише подякувати Богові і Його Пречисту Матір за все ті благодіяння, які ми отримуємо за Її молитвами і Її заступництвом.Молитвами Божої Матері Господь нехай береже всіх нас! », - Завершив владика Павло.

Божественна літургія завершилася читанням канону Пресвятої Богородиці зі співом молитвословя «Царице моя преблагая...».


Більше фото >>>
lavra.ua
відео Іван Васильєв

 

УВАГА! Розпочалися заняття у недільній школі

Дорогі брати і сестри!


При храмі розпочалися заняття недільної школи. Вони проводяться щонеділі (по завершенні Причастя) для дітей віком від 4 до 14 років.

Навчання безкоштовне і включає в себе:

• знайомство з Біблійними історіями;

• вивчення Закону Божого;

• рухливі ігри на ігровому майданчику;

• перегляд християнських мультфільмів;

• малювання;

• спів дитячих християнських пісень.

Батьків, які бажають, аби їхні діти займалися у недільній школі, просимо звертатися до священиків чи до церковної лавки.

Будемо раді бачити на заняттях ваших діточок!


Наступне заняття — 14 вересня 2014 року

 

 

 

 

Положення чесного Пояси Пресвятої Богородиці

13 вересня, в день Положення чесного Пояса Пресвятої Богородиці, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, святкову Божественну літургію в храмі Страстей Христових монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні очолив архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, архімандрит Вассіан (Кучеров), братія і гості обителі у священному сані.

За богослужінням молилися парафіяни та численні паломники.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до присутніх із проповіддю, розповівши про суть сьогоднішнього свята.

По завершенні богослужіння владика Николай прочитав канон Божій Матері перед іконою свята.

Потім архієпископ Николай привітав владику намісника, братію та парафыян зі святом і передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

***
Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося за часів імператора Аркадяї (395-408).До того велика святиня, ввірена апостолу Фомі самою Божою Матір'ю, після Її Успіння зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн.Через багато років, за царювання імператора Льва Мудрого (886-911), від пояса Божої Матері звершилося чудо зцілення його дружини Зої, яка страждала від нечистого духа.

Імператриці було видіння, що вона буде зцілена від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої.Імператор звернувся з проханням до Патріарха.Патріарх зняв печатку і відкрив ковчег, у якому зберігалася святиня: пояс Матері Божої виявився абсолютно цілим, непошкодженим від часу.Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона враз звільнилася від своєї недуги.Був відслужений урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а чесний пояс поклали назад у ковчег і запечатали печаткою.

На згадку про диво, що сталося і дворазове положення чесного пояса, було встановлено свято - Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці.Частинки святого пояса Богоматері знаходяться в Афонському Ватопедському монастирі, у Трірському монастирі та у Грузії.



Прес-служба Свято-Введенської обителі

Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці

13 вересня, в день Положення чесного Пояса Пресвятої Богородиці, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, святкову Божественну літургію в храмі Страстей Христових монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні очолив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Білогородський Николай, єпископ Антоній (Боровик), Ірпінський Климент, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучеров), настоятель Свято-Михайлівського храму с. Білогородка протоієрей В’ячеслав Лазорик, братія і гості обителі у священному сані.

За богослужінням молилися парафіяни та численні паломники.

Після Євангельського читання митрополит Антоній звернувся до віруючих з архіпастирським словом та привітав усіх зі святом.

По закінченні Літургії було здійснено освячення накупольного хреста для каплиці на честь святої великомучениці Анастасії Узорішительниці.

***
Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося за часів імператора Аркадяї (395-408). До того велика святиня, ввірена апостолу Фомі самою Божою Матір'ю, після Її Успіння зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн. Через багато років, за царювання імператора Льва Мудрого (886-911), від пояса Божої Матері звершилося чудо зцілення його дружини Зої, яка страждала від нечистого духа.

Імператриці було видіння, що вона буде зцілена від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої. Імператор звернувся з проханням до Патріарха. Патріарх зняв печатку і відкрив ковчег, у якому зберігалася святиня: пояс Матері Божої виявився абсолютно цілим, непошкодженим від часу. Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона враз звільнилася від своєї недуги. Був відслужений урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а чесний пояс поклали назад у ковчег і запечатали печаткою.

На згадку про диво, що сталося і дворазове положення чесного пояса, було встановлено свято - Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Частинки святого пояса Богоматері знаходяться в Афонському Ватопедському монастирі, у Трірському монастирі та у Грузії.

 

Більше фото>>>

kdais.kiev.ua

 

 

Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

11 вересня, в день Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Владиці співслужили настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик та протодиякон Вадим Бурдейний.

Цікаво знати: Святе Передання розповідає нам про те, що після усікновіння глави святого Іоанна Предтечі нечестива Іродіада не дозволила поховати її разом з тілом святого, а поглумившись над нею, закопала біля свого палацу. Тіло ж таємно забрали і поховали учні святого. Дружині чиновника царя Ірода було відомо, де Іродіада закопала голову. І вона вирішила перепоховати її на Єлеонській горі в одному з маєтків Ірода.

Коли до царського палацу дійшли чутки про проповідь Іісуса і чудеса, що відбувалися, Ірод разом з дружиною Іродіадою пішли перевірити, чи на місці глава Іоанна Хрестителя. Не знайшовши її, вони почали вважати, що Іісус Христос – це воскреслий Іоанна Предтеча. Про цю їхню хибну думку свідчить Святе Євангеліє (Мф. 14: 2).

Архієпископ Николай привітав митрополита Олександра з Днем небесного покровителя

12 вересня,у день пам’яті преподобного Олександра Свірського, архієпископ Білогородський Николай привітав митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра з Днем небесного покровителя.

Божественну літургію цього дня у Спасо-Преображенському соборі очолив намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Макарівський Іларій, єпископ Антоній (Боровик), єпископ Джанкойський і Роздольненський Аліпій, єпископ Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, єпископ Шепетівський і Славутський Діонисій, єпископ Обухівський Іона, єпископ Ірпінський Климент, духовенство храму та численні гості у священному сані з різних єпархій УПЦ.

Після завершення богослужіння владика Николай від імені присутнього духовенства привітав митрополита Олександра з Днем Ангела.

Святкове богослужіння з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення»

29 вересня в Свято-Введенській обителі відбулися урочистості з нагоди святкування на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення».

Архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик молилися за Божественною літургією в Свято-Введенському храмі обителі, богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

В цей день настоятель нашого храму молитвенно відзначав свій День народження.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Угольський Антоній, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Діонісій (Константинов), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголеп, єпископ Васильківський Микола, намісник Межиріцького Свято-Троїцького монастиря (село Межиріч Острозького району Рівненської області) архімандрит Феодор (Мельничук), скитоначальником нашої обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Володарського округу (Білоцерківська єпархія) протоієрей Микола Сичевський, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Білогородка протоієрей В’ячеслав Лазорик браття і гості обителі у священному сані.

Після Євангельського читання владика Павло звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

Божественна літургія завершилася читанням канону Пресвятої Богородиці з співом молитвословия «Царице моя преблагая...», після якого владика Павел привітав намісника, духовенство і мирян зі святом.

Більще фото>>>

До нашого храму прибув хресний хід із Соболівською іконою Пресвятої Богородиці

4-8 вересняз благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія проходить хресний хід із Соболівською іконою Пресвятої Богородиці від храму святителя Михаїла, першого митрополита Київського, (м.Київ, вул. Шовковична, 39/1) до селища Соболівка (Брусилівський район, Житомирська область) у ставропігійний жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері. Відомостей про чудотворну Соболівську іконі Пресвятої Богородиці практично немає. Відомо лише, що вона явилася під Києвом 20 листопада 1282 р. В даний час список ікони XIX століття знаходиться в Музеї ікон Пресвятої Богородиці в селі Ісаково Московської області. Ікона, яка приймає участь у хресному ході, є копією і була написана спеціально для монастиря в селищі Соболівка.

4 вересня ввечері богомольців святковим дзвоном зустрічали у нашому храмі. Зустріч святині очолив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик та духовенство храму. Потім у храмі була звершена святкова всеношна. По завершенні богослужіння паломників пригостили вечерею та розмістили на нічліг.

5 вересня у храмі була звершена Божественна літургія, під час якої до Таїнства Святого Причастя приступило понад сто вірян. Далі хресний хід проходитиме через селеще Бишів (Макарівський район, Київська область), смт Брусилів (Житомирська область) та селеще Соболівка (Брусилівський район, Житомирська область).

ФОТО>>>

ВІТАЄМО, ДОРОГИЙ ОТЕЦЬ В’ЯЧЕСЛАВ!

29 вересня, у день святкування на честь ікони Божої Матері "Призри на смирення", настоятель Свято-Михайлівского храму с. Білогородка протоієрей В’ячеслав Лазорик відзначає свій День народження.

 

Парафіяни, клірики, вихованці недільної школи та редакція сайта вітають отця В’ячеслава, бажають йому міцного здоров’я, духовної радості, допомоги Божої у трудах на благо Церкви!

Неділя 13-та після П'ятидесятниці

5 вересня, ввечері напередодні неділі 13-ї після П'ятидесятниці архієпископ Білогородський Николай очолив всеношну нашому храмі, наступного дня у співслужінні храмового духовенства владика звершив Божественну літургію.

 

По закінченні богослужінння від імені духовенства та парафіян Свято-Михайлівського храму владику Николая з Днем народження привітав настоятель протоієрей В'ячеслав Лазорик.

 

Потім владику привітали вихованці недільної школи.

 

 

Більше фото>>>

 

Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього

27 вересня,напередодні свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Білогородський Николай звершив всеношну з чином воздвиження Хреста у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

ФОТО>>>

Свято Воздвиження це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. під час самого знайдення хреста. Це свято знаменує одразу дві події з історії хреста Господнього: знайдення його в ІV ст. та повернення з Персії у VII ст. За іудейським звичаєм, знаряддя страти клали у братську могилу разом з тілами страчених, тому хрест Господа був похований поруч з розбійником біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ ст. імператор Андріан, ворожо настроєний до іудаїзму та християнства, вирішив знищити сліди ненависних регалій: він розрив Голгофський пагорб, засипав печеру Святого гроба і спорудив там храм Венери.


В сам день свята Високопреосвященніший владика звершив Божественну літургію у співслужінні настоятеля храму протоієрея Вячеслава Лазорика, протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь про значення Хреста у житті людини.

По завершенні богослужіння був звершений чин славлення Чесного Хреста Господнього.

ФОТО>>>

У 326 році відбулася визначна подія. 80-річна мати імператора Костянтина Єлена вирушила до Єрусалима, там вона знайшла хрест, на якому був розп’ятий Христос. За переказом, коли на хрест поклали померлого – він ожив. Від хреста зцілилася ще одна тяжкохвора жінка. Таким чином, було засвідчено автентичність хреста. Після обретіння Хрест був зведений на Голгофі. Тобто, щоб його бачили всі, єрусалимський патріарх Макарій підвівся на високе місце, де був знайдений хрест, і підіймав його, благословляючи народ. Згодом на цьому місці спорудили храм , освячення його відбулося 13 вересня 335 року; наступний день – 14 вересня (за старим стилем) і став святковим днем.

Друга подія пов’язана з багаторічною війною Візантії з Персією. У 614 році перси розгромили та пограбували Єрусалим. Захопили вони з собою і хрест Господній, який збиралися продати, сподіваючись отримати за нього великі гроші. Проте, у 628 році імператор Іраклій розгромив персів і повернув святиню до Єрусалима. Під час урочистого молебню на честь радісної і визначної події він також підносив хрест показуючи його народу.

Цей день у Візантії став схожим на державне свято, хрест сприймали як свого роду емблему імперії і зображували його на стінах державних приміщень та на офіційному одязі. У день свята він прилюдно зводився священиками та єпископами, які благословляли хрестом чотири сторони світу, а люди в цей час співали «Господи, помилуй».

УВАГА! Розпочалися заняття у недільній школі

 

Дорогі брати і сестри!


При нашому храмі розпочалися заняття недільної школи.

Вони проводяться щонеділі (по завершенні Причастя) для дітей віком від 4 до 14 років.

Навчання безкоштовне і включає в себе:

• знайомство з Біблійними історіями;

• вивчення Закону Божого;

• рухливі ігри на ігровому майданчику;

• перегляд християнських мультфільмів;

• малювання;

• спів дитячих християнських пісень.

 

Батьків, які бажають, аби їхні діти займалися у недільній школі, просимо звертатися до священиків чи до церковної лавки. Будемо раді бачити на заняттях ваших діточок!


Наступне заняття — 13 вересня 2015 року

 

БІЛЬШЕ ФОТО >>>

фото матушка Людмила Лазорик

 

Богослужіння у день свята Різдва Пресвятої Богородиці

21 вересня,в день свята Різдва Пресвятої Богородиці Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель протоієрей Вячеслав Лазорик у співслужінні кліриків храму.

Свято Різдва Божої Матері у Православній Церкві належить до стародавніх Богородичних свят, хоча і не відомо точно, коли воно з’явилося. Про нього згадують святитель Іоан Золотоустий, блаженний Августин і преподобний Роман Сладкоспівець. Палестинські письмові джерела доводять, що рівноапостольна Олена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала у Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. В V столітті про це святкування згадує Служебник папи Геласія (492-496).

Із Православного Сходу святкування Різдва Пресвятої Богородиці прийшло на Захід в VII ст. до Риму, а звідси згодом поширилося на цілу західну латинську Церкву. День 21-го вересня став днем свята тому, що того дня сповнилося дев’ять місяців від зачаття Пречистої Діви Марії праведною Анною, яке наша Церква святкує 22 грудня, а також тому, що того дня мало відбутися освячення храму в її честь у Єрусалимі. Це свято належить до двонадесятих свят нашого церковного року.

Богослужіння в день святкування Грузинської ікони Пресвятої Богородиці

4 вересня у день святкування Грузинської ікони Божої Матері, c благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Божественну літургію в храмі Страстей Христових монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні очолив архієпископ Білогородський Николай у співслужінні архієпископа Макарівського Іларія, єпископаУгольського Антонія і священноігумена обителі єпископа Фастівського Даміана.

Преосвященним владикам співслужили скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), насельники та гості монастиря у священному сані.

Після Євангелія владика Іларій звернувся до віруючих з архіпастирським словом в якому підкреслив особливу любов Пресвятої Богородиці до роду людського.

Після закінчення Літургії владика звершив читання канону Божої Матері.


Неділя 16-та після П'ятидесятниці

20 вересня,в неділю 16-ту після П'ятидесятниці, Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик у співслужінні протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

Після Євангельського читання отець Анатолій звернувся до присутніх із проповіддю.

По завершенні богослужіння отець настоятель привітав парафіян зі святом.

ФОТО>>>

Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

11 вересня, в день Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик у співслужінні протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

Святе Передання розповідає нам про те, що після усікновіння глави святого Іоанна Предтечі нечестива Іродіада не дозволила поховати її разом з тілом святого, а поглумившись над нею, закопала біля свого палацу. Тіло ж таємно забрали і поховали учні святого. Дружині чиновника царя Ірода було відомо, де Іродіада закопала голову. І вона вирішила перепоховати її на Єлеонській горі в одному з маєтків Ірода. Коли до царського палацу дійшли чутки про проповідь Іісуса і чудеса, що відбувалися, Ірод разом з дружиною Іродіадою пішли перевірити, чи на місці глава Іоанна Хрестителя. Не знайшовши її, вони почали вважати, що Іісус Христос – це воскреслий Іоанна Предтеча. Про цю їхню хибну думку свідчить Святе Євангеліє (Мф. 14: 2).

Більше фото>>>

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"