У неділю святих жон-мироносиць архієпископ Николай звершив Божественну літургію у нашому храмі

15 травня,у неділю святих жон-мироносиць, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

По закінченні Богослужіння владика привітав усіх присутніх зі святом, особливо звернувся до парафіянок, вітаючи їх з днем святих жон-мироносиць.

Жони-мироносиці отримали таку назву тому, що принесли до гробу Господнього миро для помазання пречистого тіла Його, показали свою велику любов до Господа, були свідками смерті Христа Спасителя й проповідницями Його воскресіння. Ці святі жони, прибувши на місце поховання Христа, знайшли відваленим камінь від гробу, сторожу – яка від страху розбіглася, побачили ангела, який сповістив їм про воскресіння Господа, а потім і Його Самого, Котрий сказав: “Радуйтеся!” , - як оповідає нам святий євангелист Матфей. Яка велика нагорода за труд любові! Мироносиці у глибокій печалі, забувши про обітницю Спасителя про воскресіння в третій день, прийшли помазати ароматами померлого, а знайшли воскреслого й першими відчули святу радість воскресіння.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Священнослужителі нашого храму взяли участь в урочистих заходах з нагоди 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні 1941-1945 років

9 травня, у 71-шу річницю Перемоги у Другій світовій війні 1941-1945 років, з благословення архієпископа Білогородського Николая священнослужителі нашого храму протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний взяли участь в урочистих заходах, що відбулися у нашому селі.

Біля меморіалу отець Анатолій звершив панахиду за спочилими воїнам, під час якої були піднесені сугубі молитви про захисників вітчизни, які поклали своє життя на полі брані.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

 

Театральна студія недільної школи нашого храму прийняла участь у Ювілейному Пасхальному фестивалі «Візерунки Великодня 2016»

3 травня, у Світлий вівторок театральна студія недільної школи нашого храму прийняла участь у Ювілейному Пасхальному фестивалі «Візерунки Великодня 2016» що відбувся в галереї «Соборна» - просвітницький центр (м. Київ, Залізничне шосе, 3).

Дітки показали виставу «Господь завжди з нами!», в якій намагалися донести до глядачів що навіть через дві тисячі років після Воскресіння Господь знаходиться завжди поруч, потрібно лише навчитися чути Його голос який кличе нас до спасіння і допомагає нам знайти шлях до Царства Небесного.

Художній керівник студії матушка Людмила Володимирівна Лазорик була відзначена грамотою, а дітки отримали солодкі подарунки.

Загалом цього року майже двісті маленьких акторів з 11 театральних гуртків, показали чудові вистави на сцені галереї “Соборна”. У конкурсній програмі взяли участь вихованці театральних гуртків та студій з м. Київ та Київської обл. в тому числі: с. Білогородка, с. Козин, м.Фастів, м.Вишневе, м.Вижгород.

“Театральні зустрічі” вразили талантом дітей, їх безпосередністю та щирістю. Вражає, що усі виступи учасників були сповнені християнських цінностей та гуманізму, у виступах колективів відчувалося нестримне бажання дітей до добра, миру та злагоди на нашій рідній землі та у всьому світі.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>
soborna.church.ua

 

Недільна школа храму прийняла участь у Великодньому фестивалі «Україна як писанка»

2 травня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, у Білогородському благочинні Київської єпархії було проведено ІІ дитячий Великодній фестиваль «Україна як писанка».

У святковому заході взяли участь вихованці недільної школи нашого храму, а також інших недільних шкіл благочиння.

У програмі фестивалю було організовано виставку дитячих робіт „Пасхальні мотиви” (малюнки, ліплення, писанки виготовлені у різній техніці), проведено концертні виступи колективів Недільних шкіл та організовано майсер–класи з виготовлення великодніх поробок. На вулиці для малечі провели традиційні гаївки, спортивні змагання та ігрові конкурси, а для бажаючих дітей та дорослих запрацювала школа дзвонарів.

Насамкінець, учасники були нагороджені пам’ятними дипломами, а всім присутнім було роздано солодкі подарунки.

 

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Фото матушки Людмили Лазорик

church.ua

Вихованці недільної школи храму привітали прихожан зі святом cвітлого Христового Воскресіння (ВІДЕО)

Ввечері 1 травня у день свята Світлого Христового Воскресіння, у нижньому приміщенні нашого храму зібрались парафіяни, батьки і схвильовані учасники концерту. Перед початку виступу отець В’ячеслав привітав маленьких артистів та парафіян зі святом світлого Воскресіння Христового і заохотив дітей словами підтримки.

 

Концерт розпочався з піснеспівів та віршів, у яких діти молодшої групи недільної школи славили воскреслого Спасителя світу.

 

Потім виступили вихованці старшої групи недільної школи з надзвичайно цікавою сценкою на Пасхальну тематику.

 

У подарунок від настоятеля діти отримали солодощі.

 

 

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Велика вечірня першого дня Пасхи

1 травня, у день свята Світлого Христового Воскресіння, у нашому храмі була звершена велика вечірня та утрення пасхальним чином.

Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик у співлужінні протодиякона Вадима Бурдейного.


У вечері на Великдень звершується велика великодня вечірня, що має ряд особливостей: духовенство - в повному облаченні; читається Євангеліє (65-е зачало від Іоанна: Гл. 20, вірші 19 - 25). Євангеліє читається предстоятелем в Царських вратах обличчям до народу, тобто на захід.

Урочиста Пасхальна Вечірня, присвячена спогаду чудесного явлення Воскреслого Господа своїм учням. Зібравшись в своєму звичайному будинку, щільно зачинивши двері страху заради іудейська, з надією і трепетом обмінювалися вони розповідями про те, що трапилося в цей день: про порожній гроб і похоронні пелени що лежать в ньому, які бачили подруги нещасної Марії, про слова ангела іпро зустріч деякими з них з Воскреслим Учителем.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Великий світлоносний день преславного і спасительного Воскресіння Христа Бога нашого

У ніч з 30 квітня на 1 травня в нашому храмі архієпископ Білогородський Николай звершив Великодні богослужіння - хресний хід, Пасхальну заутреню і Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста.

Свято Пасхи було встановлене вже в Апостольській Церкві. У перших віках не було однієї дати святкування Великодня. Християни в Малій Азії, та деякі громади Кілікії, Сирії та Месопотамії святкували Великдень у день єврейської пасхи, не звертаючи уваги на день тижня. Основною темою цього святкування було сподівання на другий прихід Христа. До свята вони приготовлялися постом. Всі інші християни брали до уваги день тижня, святкуючи Великдень в неділю після єврейської пасхи. Ці два звичаї були поширеними до першого Вселенського Собору в Нікеї 325 року, де було остаточно вирішено святкувати Пасху після єврейської Пасхи в першу неділю після нового місяця і весняного рівнодення.

Перед Великоднім хресним ходом владика передав учасникам богослужіння свічки, запалені від благодатного вогню.

Під спів стихири "Воскресіння Твоє, Христе Спасе» навколо храму було звершено хресний хід, який очолив Високопреосвященніший владика.

Хресний хід навколо храму, символізує хід жінок-мироносиць до гробу Господнього. Таким чином, у Великодньому богослужінні ми стаємо учасниками подій, описаних в Євангелії: «Коли настав вечір (після розп'яття і смерті Ісуса Христа на Голгофі - прим.), прийшов багатий чоловік з Аримафеї, на ім'я Йосип, що навчався в Ісуса, прийшовши до Пилата, просив тіла Ісусового. Тоді Пилат наказав віддати тіло; і, взявши тіло, Йосиф обгорнув його плащаницею чистою і поклав його в гробі новому своїм, що висік у скелі; привалив великий камінь до дверей гробу, відійшов». Зробивши обходження храму, процесія зупиняється перед західними дверима храму, які в цей момент закриті - під образ запечатаного Пілатом гробу Христа. Двері відкриє архієрей - як ангел, що відвалив камінь від печери в ніч Воскресіння. Богослужіння Пасхи переповнене радістю Воскресіння Христа Спасителя.

Святкову утреню архієрей звершив у співслужінні настоятель храму протоієрея В’ячеслава Лазорика, протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

За богослужінням співали архієрейський та парафіяльний хор.

За традицією, за Великоднею заутренею настоятель храму прочитав Слово огласительне святителя Іоанна Златоуста на Святу Пасху.

З IV століття Пасхальна проповідь, сказана великим учителем Церкви, читається в храмах в перший день Пасхи Христової.

По закінченні утрені була здійснена літургія святителя Іоанна Златоуста за Пасхальним чином. За богослужінням було зачитане Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Після закінчення богослужіння владика Николай освятив артос і знову привітав учасників богослужіння з Пасхою Христовою: «Усіх вас, дорогі отці, брати і сестри сердечно вітаю з великим радісним святом Святої Пасхи: Христос Воскрес! » та освятив пасхи.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>