Cвяткове богослужіння з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення»

29 вересня в Свято-Введенській обителі відбулися урочистості з нагоди святкування на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення».

Архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик молилися за Божественною літургією в Свято-Введенському храмі обителі, богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

В цей день настоятель нашого храму молитвенно відзначав свій День народження.

Ікона «Призри на смирення» (XIX ст.), Що прославилася в нашій обителі чудесним явищем - нерукотворним відбитком на склі - була принесена в дар Введенському храму восени 1992 року схимонахинею Феодорой. Чернече життя в обителі тоді тільки починалася.Для ікони був виготовлений спеціальний кіот, який був встановлений в храмі, ліворуч від іконостасу.Образ привертав до себе увагу віруючих своєю надзвичайною красою, і вони годинами могли молитовно простоювати перед ним.

22 листопада 1995 Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив шанувати Київську ікону Божої Матері «Призри на смирення» чудотворної, з встановленням святкуванням в її честь 16/29 вересня.


Його Високопреосвященству також співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Балтський та Ананьївський Алексій, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Гурій (Кузьменко), єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Єдинецький і Бричанскій Никодим, єпископ Ірпінський Климент, намісникобителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Микола, єпископ Золотоніський Іоанн, намісник Межиріцького Свято-Троїцького монастиря (село Межиріч Острозького району Рівненської області) архімандрит Феодор (Мельничук), скитоначальником нашої обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Володарського округу (Білоцерківська єпархія) протоієрейМикола Сичевський, братія і гості обителі в священному сані.

Після Євангельського читання владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом. Владика розповів про історію ікони Пресвятої Богородиці «Призри на смирення».Ця ікона зазнала безліч гонінь.Коли повстав ворог роду людського, Господь приховав від світу цю ікону.«Коли частина пастви відпала від істинної віри, Божа Матір явила Свою ікону... Вона з нами.Вона Сама обирає місця явища і гідних людей.І справжня віра була збережена!Кожен, хто просить одержує відповідь і допомогу Богородиці!Нам варто лише подякувати Богові і Його Пречисту Матір за все ті благодіяння, які ми отримуємо за Її молитвами і Її заступництвом.Молитвами Божої Матері Господь нехай береже всіх нас! », - Завершив владика Павло.

Божественна літургія завершилася читанням канону Пресвятої Богородиці зі співом молитвословя «Царице моя преблагая...».


Більше фото >>>
lavra.ua
відео Іван Васильєв