Воскресенье, Октября 21, 2018

   
Размер

БІОГРАФІЯ Архієпископ Білогородський Миколай

 

Архієпископ Білогородський Николай

 

Народився 05.09.1954.

Тезоіменитство - 19 грудня

Хіротонія - 16.07.1992

Архієпископ Білогородський Николай (Степан Михайлович Грох) народився 5 вересня 1954 року в селі Галич Підгаєцького району Тернопільської області в родині селянина. До шкільного віку виховувався дідом Грохом Дмитром Григоровичем, який на той час був паламарем, а інколи виконував обов’язки псаломщика в Свято-Преображенському храмі с. Галич.
У 1961-1971 рр. навчався в Підгаєцькій середній школі. Протягом 1971- 1973 рр. працював на Підгаєцькому хлібокомбінаті. З травня  1973 по травень 1975 роках служив у лавах Радянської армії, а звільнившись у запас, повернувся на попереднє місце роботи.
У серпні 1976 р. вступив до  Ленінградської духовної семінарії, яку закінчив у червні 1979 р.
Архієпископом Виборзьким Кирилом (нині патріархом Московським і всієї Русі) 9 березня 1979 року рукоположений у сан диякона, а 14 квітня 1979 р.  - в сан священика. 25 червня 1979 р. Високопреосвященнішим Николаєм митрополитом Львівським і Тернопільським опреділений на пастирське служіння в Свято-Успенський храм м. Підгайці, а 14 вересня тим же владикою призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму с. Олексинці з правом служіння в храмі Різдва Богородиці с. Глибочок та задоволення релігійних потреб сіл Шерманівка, Верхняківка, Мушкарів Борщівського, Мишків Заліщицького районів Тернопільської області. 17 березня 1986 р. указом Високопреосвященнішого Никодима митрополита Львівського і Тернопільського призначений настоятелем храма Різдва Богородиці с. Рибники з правом служіння в храмі Собору Іоанна Хрестителя с. Вільховець та задоволенням релігійних потреб віруючих с. Мечищів Бережанського району Тернопільської області. В 1988 р. з благословення митрополита Никодима доручено підготувати до відкриття закриті Свято-Миколаївський храм с. Мечищів та Свято-Покровський храм с. Котів Бережанського району Тернопільської області, в яких звершував своє пастирське служіння до возведення в сан архієрея.
1992 року, після прийняття чернечого постригу і зведення в сан архімандрита, 16 липня хіротонісаний на сан єпископа і призначений єпископом Ковельським, вікарієм Волинської єпархії. Пізніше, 29 липня того ж року був направлений на Івано-Франківську і Коломийську кафедру.
28 липня 1999 р. Блаженнішим Митрополитом Володимиром возведений у сан архієпископа.
19 жовтня 2007 р. згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Николай (Грох) звільнений від управління єпархією та призначений на нову вікарну кафедру Київської Митрополії - Білогородську з місцем перебування у столичному Свято-Пантелеімонівському монастирі в Феофанії та правом служіння в Свято-Архангело Михайлівському храмі с. Білогородка.

 

Нагороджений

Орденом «Різдва Христового» II ступеня (2000)


Орденом преподобного Сергія Радонезького II ступеня (2004)


Ювілейним орденом «1020 років Хрещення Київської Русі»(2008)


Орденом Почаївської ікони Божої Матері (2009)


Орденом святителя Димитрия Ростовського (2010)

 

Ювілейними медалями


«Харківський Собор – 10 років» (2002)


«Харківський Собор – 15 років» (2007)


Медаль 10 років незалежності України


Пам’ятним нагрудним знаком інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (2014)

 

Грамотами та іменними панагіями Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятеля Української Православної Церкви та Святійшого патріарха Алексія II.


Також має подяки та грамоти Київської обласної державної адміністрації, Посольства Російської Федерації в Україні


Святы́й Архистрати́же Бо́жий Михаи́ле, моли́ Бо́га о нас!

По благословению Блаженнейшего Владимира, Митрополита Киевского и Всея Украины
Ключевые слова: Храм Святого Архистратига Михаила, Белогородка, Архиепископ Николай

Регистрация