Пятница, Ноября 22, 2019

   
Размер

Неділя шоста Великого посту, Вхід Господній до Ерусалиму

1 квітня, у день свята Входу Господнього до Єрусалима, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр очолив Божественну літургію у нашому храмі.

Його Преосвященству співслужив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик, клірики та гості храму.

Після читання Євангелія владика ректор звернувся до присутніх з архіпастирським словом, у якому висвітлив історію сьогоднішнього свята та його важливість для кожного християнина.

За Богослужінням Преосвященний владика прочитав сугубу молитву за мир в Україні.

Після закінчення Літургії єпископ Сильвестр очолив чин славлення свята, звершив освячення верби та окропив присутніх освяченою водою.

На завершення Його Преосвященство від імені Блаженнішого Митрополита Онуфрія привітав паству зі святом та побажав разом зі Спасителем пройти останні дні його земного життя, які Церква згадує у Страсну седмицю, і разом з Христом зустріти Його Світле Воскресіння.

 

Свято Входу Господнього до Єрусалима прийшло на Русь у X столітті, а християнською церквою відзначалося вже у III ст. Інша назва свята - Вербна Неділя, або Неділя Ваій,нагадує нам про пальмові гілки, якими вітали Іісуса мешканці Єрусалима, які прийшли Його зустрічати. Використання ваій зі світильниками, чи у нашій традиції, вербвідноситься до стародавніх часів. Про це згадують свтт. Амвросій Медіоланський, ІоаннЗлатоуст, Кирил Олександрійський ще у IV столітті. Віруючі стоять на богослужінні з освяченими у храмі гілочками верб і запаленими свічками в руках, зустрічаючи невидимо грядущого Христа. До Свята старі гілочки верби спалюються, а нові ставлять в кут біля ікон.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

КДАіС

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Святы́й Архистрати́же Бо́жий Михаи́ле, моли́ Бо́га о нас!

По благословению Блаженнейшего Владимира, Митрополита Киевского и Всея Украины
Ключевые слова: Храм Святого Архистратига Михаила, Белогородка, Архиепископ Николай

Регистрация