×

6 листопада, в день святкування ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість", з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, архієпископ Білогородський Миколай звершив Божественну літургію в монастирі на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні (с. Томашівка Фастівського р- ну Київської обл.).
Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Городницький Олександр, намісник монастиря єпископ Фастівський Даміан, духовенство та гості обителі.
По завершенні богослужіння, за традицією, був звершений хресний хід навколо монастиря з особливо шанованою в обителі іконою Божої Матері "Всіх скорботних Радість".

***
Ікона Божої Матері «Всіх скорботних радість» (Київська) була написана в XIX столітті невідомим художником. Зразком для її написання послужила чудотворна ікона, що знаходилася у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. За особливою благодаті Божої Матері в ризниці і храмах Києво-Печерського монастиря перебувало безліч чудотворних ікон Пресвятої Богородиці, ім'я якої завжди було оточено великим шануванням в найдавнішої київської обителі. Серед шанованих образів, що розкривають якусь із граней незбагненного вигляду Богородиці, було кілька ікон Божої Матері «Всіх скорботних радість».

Найдавніша з них перебувала в церкві в ім'я Святителя Миколая в Больницькому монастирі, заснованому на початку XII століття благовірного князя чернігівським Святославом Давидовичем, правнуком Ярослава Мудрого. Князь Святослав восприял в Печерському монастирі чернечий чин з ім'ям Миколай, і близько 30 років прожив в обителі, виконуючи самі різні послухи, Будучи для багатьох іноків зразком смирення і Благочестя. Всі свої засоби Микола Святоша (з цим ім'ям він був відомий серед братії монастиря) вжив на допомогу бідним, на потреби монастиря, піклуючись про духовне просвітництво ченців і їх добробут.

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"