Владика Николай привітав намісника Київського Свято-Введенського монастиря єпископа Фастівського Даміана з Днем народження

1 грудня, у день пам'яті святого мученика Платона, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архієпископ Білогородський Николай, настоятель та клірик нашого храму молилися за Божественною Літургією у Київському Свято-Введенському чоловічому монастирі.

Богослужіння очолив Високопреосвященніший Павел, митрополит Вишгородський і Чорнобильський у співслужінні архієпископа Білогородського Николая, архієпископа Макарівського Іларія, архієпископа Городницького Олександра, єпископа Бородянського Варсонофія, намісника монастиря єпископа Фастівського Даміана, скотоначальника обителі архімандрита Васіана (Кучерука), благочинного монастиря архімандрита Еразма (Правіка), настоятеля нашого храму протоієрея В'ячеслава Лазорика, духовенства та гостей обителі.

Після закінчення богослужіння владика Николай привітав намісника монастиря єпископа Даміана з 57-річчям.

Більше фото>>>

 

 

ДЕНЬ СОБОРУ АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА ТА ІНШИХ НЕБЕСНИХ СИЛ БЕЗПЛОТНИХ – ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО НАШОГО ХРАМУ

21 листопада,в день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, наш храм молитовно відзначив престольне свято.

Напередодні архієпископ Білогородський Николай звершив у храмі святкову всеношну.

ФОТО>>>

В сам день свята владика Николай очолив служіння Божественної літургії.

Високопреосвященнішому владиці співслужили: голова адміністративного аппарату Київської Митрополії архімандрит Віктор (Коцаба), благочинний Вишневського благочинного округу протоієрей Василій Русінка, благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак, настоятель храму протоієрей В'ячеслав Лазорик, настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» міста Вишневе архімандрит Іларіон (Каменський), настоятель Соборо-Богородичного храму міста Хмільник (Вінницька епархія) протоієрей Богдан Лазорик, духовенство храму та Київської єпархії.

Проповідь після Євангелія виголосив благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак.

По закінчені Літургії архієпископ Николай передав вітання від Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, благословив прочан та привітав усіх православних християн з Днем ангела.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Престольне свято Димитрівського храму Київської Свято-Введенської обителі

8 листопада,в день пам'яті великомученика Димитрія Солунського, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Божественну літургію  знагоди престольного свята нижнього Димитрівського храму Свято-Введенської обителі  очолив вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Николай.

8 листопада 2008, в день пам'яті святого великомученика Димитрія Солунського, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у Свято-Введенському чоловічому монастирі міста Києва, звершив Божественну літургію та чин прославлення преподобних матінок Димитрии та Олімпіади.

Після Євангельського читання владика Николай звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

По завершенні богослужіння владика Николай звершив читання канону перед чудотворною іконою Божої Матері "Призри на смирення".

Потім архієпископ Николай привітав всіх присутніх зі святом та побажав молитовного заступництва великомученика Димитрія Солунського.

 

Більше фото>>>

Фото, відео Васильєв Іоанн

 

Неділя 19-та після П’ятидесятниці місто Васильків

30 жовтня, у Неділю 19-ту після П’ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських міста Василькова.

Його Блаженству також співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Месогійський і Лавреотікійський Миколай (Елладська Православна Церква), митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Балтський і Ананьївський Олексій, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Роменський і Буринський Іосиф, єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим (Православна Церква Молдови), єпископ Діонисій (Константинов), єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, настоятель храму єпископ Васильківський Миколай, єпископ Золотоношський Іоанн, а також супроводжуючий митрополита Миколая архімандрит Костянтин (Сірігос) і духовенство Київської єпархії.

Перед початком богослужіння Предстоятель звершив освячення іконостасу.

Після закінчення богослужіння Блаженніший владика привітав з Днем народження благодійника парафії Андрія Засуху та нагородив його орденом святого блгв. кн. Ярослава Мудрого.

church.ua

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Неділя 25-та після П'ятидесятниці

22 листопада, у неділю 25-ту після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.


Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.


За богослужінням була вознесена молитва за упокій Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана, +2014) 80-та річниця від дня народження якого згадуватиметься 23 листопада.


БІЛЬШЕ ФОТО>>>
НАШ ХРАМ МОЛИТОВНО ВІДЗНАЧИВ ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО

21 листопада, в день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, наш храм молитовно відзначив престольне свято.

Напередодні святкову всеношну очолив архієпископ Білогородський Николай у співслужінні голови адміністративного аппарату Київської Митрополії архімандрита Віктора (Коцаби), архімандрита Іларіона (Каменського), настоятеля храму протоієрей В'ячеслава Лазорика, гостей та кліриків храму у священному сані.

ФОТО>>>

В сам день свята владика Николай очолив служіння Божественної літургії.

Високопреосвященнішому владиці співслужили: благочинний Вишневського благочинного округу протоієрей Василій Русінка, благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак, настоятель храму протоієрей В'ячеслав Лазорик, духовенство храму і Київської єпархії.

Проповідь після запричасного стиха виголосив благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак.

По закінчені Літургії архієпископ Николай передав вітання від Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, благословив прочан та привітав усіх православних християн, які відзначають тезоіменитство у день Архістратига Михаїла.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

 

136-та річниця першого освячення головного храма Свято-Введенського монастиря

27 листопада, в день пам'яті апостола Филипа, Свято-Введенська обитель відзначила 136-ту річницю першого (1878 р.) і 7-ту річницю другого (2007 р.) освячення головного Свято-Введенського храму монастиря.

З благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрия святкову Божественну літургію цього дня очолив архієпископ Білогородський Николай, якому співслужили єпископ Макарівський Іларій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Єразм, браття і гостіобителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Іларій звернувся до парафіян з проповіддю.

По завершенні Богослужіння владика Миколай звершив читання канону Божій Матері перед чудотворною іконою «Призри на смирення», по закінченні якого привітав намісника та братії зі святом та передав привітання і благословення від Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрия.

***

Святий апостол Филип, уродженець міста Віфсаїди (Галілея), був глибоким знавцем Святого Письма і, правильно розуміючи сенс старозавітних пророцтв, чекав приходу Месії.На заклик Спасителя (Ів. 1, 43) він пішов за Ним.Про апостола Филипа кілька разів говориться у Святому Євангелії: він привів до Христа апостола Нафанаїла (Ів. 1, 46); його Господь запитав, скільки потрібно грошей для купівлі хліба 5-ти тисячам людей (Ін. 6, 7); він привів еллінів, що бажали побачити Христа (Ін. 12, 21 - 22); нарешті, він під час Таємної Вечері запитував Христа про Бога Отця (Ів. 14, 8).

Після Вознесіння Господа апостол Филип проповідував Слово Боже в Галілеї, супроводжуючи проповідь чудесами.Так, він воскресив немовля, померлого на руках у матері.З Галілеї він попрямував до Греції і проповідував серед переселених туди юдеїв.Деякі з них повідомили в Єрусалим про проповідь апостола, і тоді з Єрусалима в Елладу прибули книжники на чолі з первосвящеником для звинувачення апостола Пилипа.Апостол Филип викрив брехню первосвященика, який говорив, що учні Христові викрали і сховали тіло Господа, розповівши, як фарисеї підкупили воїнів варти, розпустити цю чутку.Коли ж іудейський первосвященик і його супутники почали хулити Господа і накинулися на апостола Пилипа, вони раптово осліпли.По молитві апостола всі прозріли, і, бачачи це диво, багато хто увірував у Христа.

Потім апостол прибув у Фрігію, в місто Ієраполя Фрігійський, де було багато язичницьких храмів, в тому числі храм, присвячений зміям, де жила величезна єхидна.Апостол Филип силою молитви умертвив єхидну і зцілив багатьох укушених зміями.У числі зцілених була дружина правителя міста Анфіпата, яка прийняла християнство.Дізнавшись про це, правитель Анфіпат наказав схопити і Филипа, його сестру і прийшов з ними апостола Варфоломія.За намовою жерців храму єхидни Анфіпат наказав розіп'яти святих апостолів Филипа та Варфоломія.У цей час почався землетрус, і всіх присутніх на судилищі засипало землею.Висить на хресті біля храму єхидни апостол Филип молився про спасіння розп'яли його від наслідків землетрусу.Як побачив, народ увірував у Христа і став вимагати зняття з хреста апостолів.Апостол Варфоломій, знятий з хреста, був ще живий і, отримавши звільнення, охрестив всіх тих, що повірили і поставив їм єпископа.

Апостол Филип, молитвами якого всі, окрім Анфіпата і жерців, залишилися живі, помер на хресті.

Неділя 24-та після П'ятидесятниці

23 листопада,у неділю 24-ту після П'ятидесятниці,архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

За богослужінням була вознесена молитва за упокій Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана, +2014) 79-ю річницю від дня народження якого згадували нині.

***

Притча про милосердного самарянина була сказана Господом на пояснення законникові, який не розумів, що йому слід робити, щоб успадкувати вічне життя. На закінчення притчі Господь дав йому настанову: “Йди і ти роби так само”. Ця настанова звернена до всього християнського світу і до кожного християнина зокрема. Питання про сенс життя, про спасіння, про вічне життя і зараз непокоїть багатьох. Гранично ясну відповідь на це питання, яке хвилює людину, дав Ісус Христос. Він однаково ставився до всіх, хто дорожить своїм спасінням, для кого питання про вічне життя не є лише звичайною цікавістю.

Милосердний самарянин являє нам зразок, який ми, за велінням Божим, повинні наслідувати. Що ж він зробив такого особливого, надзвичайного, що Сам Господь поставив його за приклад людинолюбства? Та нічого особливого. Він зробив тільки те, що підказували йому серце і совість, зробив просто і природно, за одним порухом співчуття. Просто і природно це виходить лише у тих, хто має добре серце і чисту совість.

Богослужіння з нагоди престольного свята храму

21 листопада, в день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, наш храм молитовно відзначив престольне свято.

Напередодні святкову всеношну очолив архієпископ Білогородський Николай у співслужінні благочинного монастирів Київської єпархії архімандрита Іларіона (Каменського), настоятеля храму протоієрей В'ячеслава Лазорика, гостей та кліриків храму у священному сані.

В сам день свята владика Николай очолив служіння Божественної літургії.

Високопреосвященнішому владиці співслужили: благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак, настоятель храму протоієрей В'ячеслав Лазорик, духовенство міста Києва та Київської єпархії.

Проповідь після запричасного стиха виголосив благочинний Білогородського благочинного округу протоієрей Ростислав Корчак.

По закінчені Літургії Високопреосвященніший владика очолив хресний хід навколо храму.

На закінчення архієпископ Николай передав вітання від Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, благословив прочан та привітав усіх православних християн, які відзначають тезоіменитство у день Архістратига Михаїла.

 

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Відійшов до Господа протоієрей Миколай Забуга – ректор КДА та голова ВЗЦЗ УПЦ

13 листопада на 64-у році життя відійшов до Господа клірик та почесний настоятель храму на честь великомученика Георгія Побідоносця (Залізничний вокзал) протоієрей Миколай Забуга - ректор Київської духовної академії (1994-2007), голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (2005-2007).

Отець Миколай народився у 1951 році у місті Бахмач Чернігівської області. Закінчив факультет романо-германської філології Чернівецького державного університету. У 1981 році перебував у складі контингенту радянських військ в Афганістані на офіцерській посаді. Переїхав до Києва, займався викладацькою і перекладацькою діяльностями.

У 1992 році возведений у сан диякона, а пізніше - священика Блаженнішим Митрополитом Володимиром. У 1994 затверджений на посаді ректора КДА. Доцент кафедри основного богослов'я, викладач основного богослов'я, історії католицизму і протестантизму, історії екуменізму. Ректорство протоієрея Миколая припало на трагічний час розколів в Православ'ї, експансії уніатської церкви і розповсюдження на Україну різних сект. Він доклав зусиль, щоб Київські духовні школи уникли впливу цих тенденцій. За роки ректорства керував великою кількістю робіт на здобуття наукового ступеня кандидата богослов'я, дипломних робіт. Був головним редактором «Трудів Київської Духовної Академії» та «Православного вiсника», постійним представником Предстоятеля УПЦ у Всеукраїнській раді Церков, секретарем Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, членом Богословської комісії при Синоді УПЦ, Вченої ради Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У 2005 році, зберігши посаду ректора, був призначений головою ВЗЦЗ УПЦ. У 2007 році звільнений з посади ректора КДАіС і призначений ректором Полтавської духовної семінарії із збереженням посади голови ВЗЦЗ. Пізніше подав рапорт про звільнення на спокій у зв'язку із станом здоров'я.

Нагороджений орденом Червоної Зірки (1981), українськими орденами «За мужність» 3-го ступеня (1999) і «За заслуги» 3-го ступеня, 6-ма церковними орденами, в тому числі Орденом святого рівноапостольного князя Володимира 2-го ступеня.

У п'ятницю 14 листопада труну зі спочилим доставлять до Успенського собору Києво-Печерської Лаври, де у суботу 15 листопада після прощальної Божественної літургії буде звершено чин Відспівування.


church.ua

mitropolia.kiev.ua

  • с. Білогородка, вул. Володимирська, 37 А
  • Настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Нивки" маршрут №748 "Київ-Білогородка", №749 "Київ-Бобриця"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"