×


День Святого Духа, день святкування ікони Божої Матері "Рудосельска"

20 червня,в день Святого Духа, день святкування ікони Божої Матері "Рудосельская", з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина архієпископ Білогородський Николай та єпископ Фастівський Даміан очолили Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі с.Руде Село Володарського району Київської області.

Преосвященним владикам співслужили: благочинний Володарського округу протоієрей Микола Січевський, настоятель храму протоієрей Ігор Безоглю, духовенство благочиння та гості храму.

Після закінчення Літургії владики очолили хресний хід з читанням акафісту "невісто Неневестная".
На закінчення владики подякували митрополиту Августину, настоятелю храму отцю Ігорю за запрошення, спільну молитву та привітав усіх присутніх зі святом.

Руде Село відоме чудотворною іконою Божої Матері "Рудосельская".Назва цієї ікони походить від місця, де вона прославилася - Руде Село Володарського району, Київської області.Вона дивним чином з'явилася в маєтку місцевого поміщика Станіслава Залеського на початку19 століття.Розповідають, що пан С. Залесскій страждав важкою недугою (за деякими припущеннями, він хворів на астму) і шукав зцілення у різних лікарів, в тому числі і закордонних.Під час однієї з таких поїздок він купив ікону Божої Матері старовинного письма.Перед нею Станіслав молився про зцілення.Незабаром він видужав, однак своє зцілення приписав мистецтву лікарів, а не дії Благодаті Божої, яка виходила від образу Пресвятої Богородиці.Крім того, пан Залеський проявив недбалість, що не забравши ікону з собою.Після прибуття в маєток, Станіслав Залеський влаштував банкет на честь свого одужання.У розпал веселощів до пана прибігла іспуганни служниця, яка повідомила, що в погребі, невідомим чином з'явилася ікона Божої Матері.Здивований пан наказав принести ікону в будинок, але ніхто не зміг зрушити її з місця.Тоді вже сам пан Станіслав, разом з гостями, спустився в льох і... упізнав ту саму ікону, перед якою молився і отримав зцілення.Поміщика охопив священний трепет, коли він почув голос, який викривав його в недбальстві: "Коли я була потрібна тобі, ти молився мені, а отримавши зцілення - забув мене..." Вражений Станіслав запросив священика, який відслужив молебень прямо в погребі.Після цього ікону легко підняли сільські дівчата - вони винесли її з погреба і поставили на прикрашеному возі, запряженому молодими волами.Святиню перевезли в дерев'яну церкву, яка була тоді в селі.Пан Залеський, в подяку за зцілення, в 1825 році почав будівництво нового кам'яного храму, освяченого вже після його смерті - в 1841 році.Звістка про чудесне явлення ікони в Рудому селі швидко розлетілася по Київщині і до рудосельской іконі стали стікатися люди, несучи Пресвятої Богородиці свої нещастя, хвороби і скорботи, і отримуючи за свою віру в молитвах зцілення від недуг, про що свідчать численні розповіді як самих зціленних, так і свідків чудес Божих.>> ">

>> ">

>> ">БІЛЬШЕ ФОТО >>>

 

СВЯТО П'ЯТИДЕСЯТНИЦІ, ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

19 червня, в день Святої Трійці (П'ятидесятниці), архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії владика Николай звершив велику вечірню свята П'ятидесятниці з читанням коліннопреклонних молитв.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Архієпископ Николай очолив торжества з нагоди 24-ї річниці від дня третього відкриття Свято-Введенського монастиря

15 червня, в день святкування Києво-Братської ікони Божої Матері, Свято-Введенська обитель молитовно відзначила 24-ту річницю від дня третього відкриття монастиря та першої Божественної літургії в обителі після відродження (1992 р).

Свято-Введенська громада відновила свою діяльність в 1992 році, з цього часу в головному храмі почалися регулярні богослужіння, знову запалилися лампади перед святими іконами.

Святкову Божественну літургію з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив архієпископ Білогородський Николай.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Бородянський Варсонофій, намісник нашої обителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Золотоніський Іоанн, скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний обителі архімандрит Еразм (Правик), духовенство та гості обителі.

За Літургією владика Николай висвятив насельника обителі монаха Андроника (Баронова) в сан диякона.

З перших днів відновлення в Введенській церкви почали проводитися реставраційні роботи, довгий час в храмі знаходився актовий зал однієї з установ, які розміщувалися в монастирських будівлях.За небагатьма вцілілими фрагментам була відновлена ​​первісна живопис XIX ст., Замість втраченої - виконані нові композиції.

23 листопада / 6 грудня 1996 року постановою Священного Синоду УПЦ парафіяльний Свято-Введенський храм був перетворений в монастир.

БІЛЬШЕ ФОТО >>>

Прес-служба Свято-Введенської обителі

 

День пам'яті святителя Луки, архієпископа Кримського

11 червня, день пам'яті святителя Луки, архієпископа Кримського,з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфріяархієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в храмі святого у Обласній дитячій лікарні у місті Боярка.

Його Високопреосвященству співслужив іерей Володимир та протодиякон Вадим Бурдейний.

По завершенні богослужіння владика Николай привітав керівництво лікарні, парафіян та всіх присутніх з престольним святом.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа

9 червня, у день свята Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Назва свята відображає суть події - це Піднесення на Небо Господа нашого Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Це свято святкується завжди в 40-й день після Великодня, в четвер 6-го тижня після Пасхи.

Число 40 - не випадкове. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За Законом Мойсея в 40-й день діти повинні були приноситись батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.

Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, і давши тим самим можливість воскреснути в славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Тим самим Господь відкрив кожній людині можливість після загального Воскресіння піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього. Про подію Вознесіння розповідають нам євангелісти Марк і Лука, особливо докладно можна прочитати про це в книзі Діянь Святих Апостолів у 1 розділі.

Давши учням останні настанови, Господь "вивів їх геть із міста до Віфанії і, піднявши руки, благословив їх. І коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситися на небо. А вони поклонилися Йому, і повернулися до Єрусалиму з великою радістю..."

Свято Вознесіння - це свято Неба, відкриття людині Неба як нового і вічного дому, Неба як справжньої батьківщини. Гріх відділив землю від неба і нас зробив земними і тими, що однією землею живуть. Мова йде не про запланетний простір і не про космос. Мова йде про Небо, повернуте нам Христом, про небо, яке ми втратили в земних науках і ідеології і яке розкрив і повернув нам Христос. Небо - це Царство Боже, це царство вічного життя, царство істини, добра і краси. Все це розкрив, все це дарує нам Христос.

Неділя 1-ша після П'ятидесятниці, Всіх святих

7 червня, у неділю 1-шу після П'ятидесятниці, Всіх святих, архієпископ Білогородський Николай у співслужінні храмового духовенства, звершив Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Після читання Євангелія владика звернувся до вірян зі словам настанови, розповівши зокрема про суть сьогоднішнього свята.

***

Шанування святих і молитовне звернення до них є однією із найдревніших традицій Церкви і зберігається вона ще з апостольських часів. Першими святими Церкви Христової були численні сонми мучеників, які стали основою і фундаментом Церкви. Широковідомим є вислів Тертуліана, що кров мучеників — це насіння християнства. Сповідники, які постраждали за Христа, відразу після своєї смерті ставали об’єктом благоговійного вшанування з боку віруючих. До них зверталися у молитві, відчуваючи живий благодатний зв’язок, як з тими, хто уже досяг єднання з Христом. На їхніх гробницях звершували Літургії, а це показує нам віру перших християн у єдність Церкви земної, до якої входять живі, і Церкви небесної, до якої входять прославлені Богом святі.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

Недільна школа храму відвідала Свято-Вознесенський (Флорівський) жіночий монастир

6 червня юні вихованці недільної школи нашого храму разом з матушкою Людмилою Лазорик здійснили паломницьку поїздку до Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря столиці.

Монастир розташований біля підніжжя Флорівської гори. Перша письмова згадка про існування монастиря в ім'я святих Флора і Лавра на Подолі датується 16 століттям.

На всій території монастиря – чудовий сад з трояндами, фруктовими деревами, магнолією, що створює живописну картину «земного раю» у поєднанні з древніми храмами.

В обителі маленьких паломників радушно зустрів протоієрей Євгеній Запорожець, для гостей була організована екскурсія.

Дітки мали можливість приклонитися до мощей однією з найбільш шанованих монахинь Флорівського монастиря – преподобної Єлени, у миру - Катерини Бехтєєвої, (1756-1834). За життя її дуже любили і поважали стариці та миряни за добрі справи й уміння втішити у скорботі, а також за те, що вона «вміла пробачати».

Вклонилися й іншим шанованим святиням монастиря: списоку з чудотворного образа Руденської ікони Божої Матері, також іконам Богородиці «Тихвінська» та «Скоропослушниця», образові Божої Матері "Призри на смирення" – списку зі знаменитої чудотворної ікони, що перебуває у Свято-Введенському монастирі на Печерську.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

День Святого Духа. День захисту дітей. Божественна літургія у нашому храмі

1 червня,в день Святого Духа, а цьогоріч - і день захисту дітей, Божественну літургію у нашому храмі звершив настоятель парафії протоієрей В’ячеслав Лазорик у співслужінні протодиякона Вадима Бурдейного.

За богослужінням була піднесена молитва про упокій немовлят і отроків, у державі нашій невинно вбитих.

Після завершення Божественної літургії отець настоятель привітав парафіян зі святом та закликав по можливості в сьогоднішній день приділити увагу дітям-сиротами, які перебувають в інтернатах Київщини.

Також отець В’ячеслав привітам з Днем народження клірика храму протодиякона Вадима, що той відзначав минулого тижня, побажав йому міцного здоров’я, духовних і тілесих сил для ревного служіння Церкві на многі літа.

У день Святого Духа владика Николай очолив богослужіння на місці будівництва храму на честь святителя Миколая села Білогородка (хутір Дальній яр)

1 червня, в день Святого Духа, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у тимчасового храму на місці будівництва храму на честь святителя Миколая села Білогородка (хутір Дальній яр).

Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму протоієрей Анатолій Кузьміч.

Після завершення Божественної літургії владика Николай привітав учасників богослужіння зі святом: Усіх вас, брати й сестри, сердечно вітаю з великим святом — днем Святого Духа!

***

Подія Зіслання Святого Духа мала дуже велике значення для апостолів і перших християн. Вона і зараз має те саме значення і для усієї Христової Церкви. Святий Йоан Золотоустий у проповіді на празник П'ятдесятниці каже: "Преласкавий Бог сьогодні наділив нас великими дарами, що їх тяжко словами висказати. Тому всі разом радіймо й, радіючи, славімо нашого Бога... Бо що з того, питаюся, що належить до нашого спасення, не було нам дане через Святого Духа? Він нас звільнив з неволі, покликав до свободи, нас всиновив. З цього джерела (тобто Святого Духа) випливають про­роцтва, благодать зцілення і все те від нього, чим Церква звикла прикрашуватися". На стихирах великої вечірні П'ятдесятниці чита­ємо: "Все подає Святий Дух. Він виливає пророцтва, вдосконалює священиків, невчених навчив мудрости, рибаків явив богословами, об'єднує увесь збір церковний. Утішителю, єдиносущний і спів­престольний Отцю і Синові, слава Тобі".

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

День Святої Трійці (П'ятидесятниці)

31 травня, в день Святої Трійці (П'ятидесятниці), архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, протоієрей Анатолій Кузьміч та протодиякон Вадим Бурдейний.

Після Євангельського читання владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Слухати проповідь після Євангельського читання>>>

Після закінчення Літургії владика Николай звершив велику вечірню свята П'ятидесятниці з читанням коліннопреклонних молитв.

БІЛЬШЕ ФОТО>>>

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"