×


Cвяткове богослужіння з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення»

29 вересня в Свято-Введенській обителі відбулися урочистості з нагоди святкування на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення».

Архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик молилися за Божественною літургією в Свято-Введенському храмі обителі, богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

В цей день настоятель нашого храму молитвенно відзначав свій День народження.

Ікона «Призри на смирення» (XIX ст.), Що прославилася в нашій обителі чудесним явищем - нерукотворним відбитком на склі - була принесена в дар Введенському храму восени 1992 року схимонахинею Феодорой. Чернече життя в обителі тоді тільки починалася.Для ікони був виготовлений спеціальний кіот, який був встановлений в храмі, ліворуч від іконостасу.Образ привертав до себе увагу віруючих своєю надзвичайною красою, і вони годинами могли молитовно простоювати перед ним.

22 листопада 1995 Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив шанувати Київську ікону Божої Матері «Призри на смирення» чудотворної, з встановленням святкуванням в її честь 16/29 вересня.


Його Високопреосвященству також співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Балтський та Ананьївський Алексій, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Гурій (Кузьменко), єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Єдинецький і Бричанскій Никодим, єпископ Ірпінський Климент, намісникобителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Микола, єпископ Золотоніський Іоанн, намісник Межиріцького Свято-Троїцького монастиря (село Межиріч Острозького району Рівненської області) архімандрит Феодор (Мельничук), скитоначальником нашої обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Володарського округу (Білоцерківська єпархія) протоієрейМикола Сичевський, братія і гості обителі в священному сані.

Після Євангельського читання владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом. Владика розповів про історію ікони Пресвятої Богородиці «Призри на смирення».Ця ікона зазнала безліч гонінь.Коли повстав ворог роду людського, Господь приховав від світу цю ікону.«Коли частина пастви відпала від істинної віри, Божа Матір явила Свою ікону... Вона з нами.Вона Сама обирає місця явища і гідних людей.І справжня віра була збережена!Кожен, хто просить одержує відповідь і допомогу Богородиці!Нам варто лише подякувати Богові і Його Пречисту Матір за все ті благодіяння, які ми отримуємо за Її молитвами і Її заступництвом.Молитвами Божої Матері Господь нехай береже всіх нас! », - Завершив владика Павло.

Божественна літургія завершилася читанням канону Пресвятої Богородиці зі співом молитвословя «Царице моя преблагая...».


Більше фото >>>
lavra.ua
відео Іван Васильєв

 

Святкове богослужіння з нагоди святкувань на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення»

29 вересня в Свято-Введенській обителі відбулися урочистості з нагоди святкування на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення».

Архієпископ Білогородський Николай та настоятель нашого храму протоієрей В’ячеслав Лазорик молилися за Божественною літургією в Свято-Введенському храмі обителі, богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

В цей день настоятель нашого храму молитвенно відзначав свій День народження.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Угольський Антоній, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Діонісій (Константинов), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголеп, єпископ Васильківський Микола, намісник Межиріцького Свято-Троїцького монастиря (село Межиріч Острозького району Рівненської області) архімандрит Феодор (Мельничук), скитоначальником нашої обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Володарського округу (Білоцерківська єпархія) протоієрей Микола Сичевський, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Білогородка протоієрей В’ячеслав Лазорик браття і гості обителі у священному сані.

Після Євангельського читання владика Павло звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

Божественна літургія завершилася читанням канону Пресвятої Богородиці з співом молитвословия «Царице моя преблагая...», після якого владика Павел привітав намісника, духовенство і мирян зі святом.

Більще фото>>>

ВІТАЄМО, ДОРОГИЙ ОТЕЦЬ В’ЯЧЕСЛАВ!

29 вересня, у день святкування на честь ікони Божої Матері "Призри на смирення", настоятель Свято-Михайлівского храму с. Білогородка протоієрей В’ячеслав Лазорик відзначає свій День народження.

 

Парафіяни, клірики, вихованці недільної школи та редакція сайта вітають отця В’ячеслава, бажають йому міцного здоров’я, духовної радості, допомоги Божої у трудах на благо Церкви!

Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього

27 вересня,напередодні свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Білогородський Николай звершив всеношну з чином воздвиження Хреста у Свято-Михайлівському храмі с. Білогородка.

ФОТО>>>

Свято Воздвиження це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. під час самого знайдення хреста. Це свято знаменує одразу дві події з історії хреста Господнього: знайдення його в ІV ст. та повернення з Персії у VII ст. За іудейським звичаєм, знаряддя страти клали у братську могилу разом з тілами страчених, тому хрест Господа був похований поруч з розбійником біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ ст. імператор Андріан, ворожо настроєний до іудаїзму та християнства, вирішив знищити сліди ненависних регалій: він розрив Голгофський пагорб, засипав печеру Святого гроба і спорудив там храм Венери.


В сам день свята Високопреосвященніший владика звершив Божественну літургію у співслужінні настоятеля храму протоієрея Вячеслава Лазорика, протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь про значення Хреста у житті людини.

По завершенні богослужіння був звершений чин славлення Чесного Хреста Господнього.

ФОТО>>>

У 326 році відбулася визначна подія. 80-річна мати імператора Костянтина Єлена вирушила до Єрусалима, там вона знайшла хрест, на якому був розп’ятий Христос. За переказом, коли на хрест поклали померлого – він ожив. Від хреста зцілилася ще одна тяжкохвора жінка. Таким чином, було засвідчено автентичність хреста. Після обретіння Хрест був зведений на Голгофі. Тобто, щоб його бачили всі, єрусалимський патріарх Макарій підвівся на високе місце, де був знайдений хрест, і підіймав його, благословляючи народ. Згодом на цьому місці спорудили храм , освячення його відбулося 13 вересня 335 року; наступний день – 14 вересня (за старим стилем) і став святковим днем.

Друга подія пов’язана з багаторічною війною Візантії з Персією. У 614 році перси розгромили та пограбували Єрусалим. Захопили вони з собою і хрест Господній, який збиралися продати, сподіваючись отримати за нього великі гроші. Проте, у 628 році імператор Іраклій розгромив персів і повернув святиню до Єрусалима. Під час урочистого молебню на честь радісної і визначної події він також підносив хрест показуючи його народу.

Цей день у Візантії став схожим на державне свято, хрест сприймали як свого роду емблему імперії і зображували його на стінах державних приміщень та на офіційному одязі. У день свята він прилюдно зводився священиками та єпископами, які благословляли хрестом чотири сторони світу, а люди в цей час співали «Господи, помилуй».

Богослужіння у день свята Різдва Пресвятої Богородиці

21 вересня,в день свята Різдва Пресвятої Богородиці Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель протоієрей Вячеслав Лазорик у співслужінні кліриків храму.

Свято Різдва Божої Матері у Православній Церкві належить до стародавніх Богородичних свят, хоча і не відомо точно, коли воно з’явилося. Про нього згадують святитель Іоан Золотоустий, блаженний Августин і преподобний Роман Сладкоспівець. Палестинські письмові джерела доводять, що рівноапостольна Олена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала у Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. В V столітті про це святкування згадує Служебник папи Геласія (492-496).

Із Православного Сходу святкування Різдва Пресвятої Богородиці прийшло на Захід в VII ст. до Риму, а звідси згодом поширилося на цілу західну латинську Церкву. День 21-го вересня став днем свята тому, що того дня сповнилося дев’ять місяців від зачаття Пречистої Діви Марії праведною Анною, яке наша Церква святкує 22 грудня, а також тому, що того дня мало відбутися освячення храму в її честь у Єрусалимі. Це свято належить до двонадесятих свят нашого церковного року.

Неділя 16-та після П'ятидесятниці

20 вересня,в неділю 16-ту після П'ятидесятниці, Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик у співслужінні протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

Після Євангельського читання отець Анатолій звернувся до присутніх із проповіддю.

По завершенні богослужіння отець настоятель привітав парафіян зі святом.

ФОТО>>>

Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

11 вересня, в день Усікновіння глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Божественну літургію у нашому храмі очолив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Лазорик у співслужінні протоієрея Анатолія Кузьміча та протодиякона Вадима Бурдейного.

Святе Передання розповідає нам про те, що після усікновіння глави святого Іоанна Предтечі нечестива Іродіада не дозволила поховати її разом з тілом святого, а поглумившись над нею, закопала біля свого палацу. Тіло ж таємно забрали і поховали учні святого. Дружині чиновника царя Ірода було відомо, де Іродіада закопала голову. І вона вирішила перепоховати її на Єлеонській горі в одному з маєтків Ірода. Коли до царського палацу дійшли чутки про проповідь Іісуса і чудеса, що відбувалися, Ірод разом з дружиною Іродіадою пішли перевірити, чи на місці глава Іоанна Хрестителя. Не знайшовши її, вони почали вважати, що Іісус Христос – це воскреслий Іоанна Предтеча. Про цю їхню хибну думку свідчить Святе Євангеліє (Мф. 14: 2).

Більше фото>>>

Богослужіння в день святкування Грузинської ікони Пресвятої Богородиці

4 вересня у день святкування Грузинської ікони Божої Матері, c благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Божественну літургію в храмі Страстей Христових монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні очолив архієпископ Білогородський Николай у співслужінні архієпископа Макарівського Іларія, єпископаУгольського Антонія і священноігумена обителі єпископа Фастівського Даміана.

Преосвященним владикам співслужили скитоначальник обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), насельники та гості монастиря у священному сані.

Після Євангелія владика Іларій звернувся до віруючих з архіпастирським словом в якому підкреслив особливу любов Пресвятої Богородиці до роду людського.

Після закінчення Літургії владика звершив читання канону Божої Матері.


УВАГА! Розпочалися заняття у недільній школі

 

Дорогі брати і сестри!


При нашому храмі розпочалися заняття недільної школи.

Вони проводяться щонеділі (по завершенні Причастя) для дітей віком від 4 до 14 років.

Навчання безкоштовне і включає в себе:

• знайомство з Біблійними історіями;

• вивчення Закону Божого;

• рухливі ігри на ігровому майданчику;

• перегляд християнських мультфільмів;

• малювання;

• спів дитячих християнських пісень.

 

Батьків, які бажають, аби їхні діти займалися у недільній школі, просимо звертатися до священиків чи до церковної лавки. Будемо раді бачити на заняттях ваших діточок!


Наступне заняття — 13 вересня 2015 року

 

БІЛЬШЕ ФОТО >>>

фото матушка Людмила Лазорик

 

Неділя 13-та після П'ятидесятниці

5 вересня, ввечері напередодні неділі 13-ї після П'ятидесятниці архієпископ Білогородський Николай очолив всеношну нашому храмі, наступного дня у співслужінні храмового духовенства владика звершив Божественну літургію.

 

По закінченні богослужінння від імені духовенства та парафіян Свято-Михайлівського храму владику Николая з Днем народження привітав настоятель протоієрей В'ячеслав Лазорик.

 

Потім владику привітали вихованці недільної школи.

 

 

Більше фото>>>

 

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"