×

 

 

 

 

18 грудня, у неділю 27-му після П'ятидесятниці, день пам'яті преподобного Аліпія столпника, Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка очолив архієпископ Білогородський Николай. Йому співслужили настоятель храму протоіерей Вячеслав Лазорик та протодиякон Вадим Бурдейний.

Напередодні ввечері  в храмі була звершена Всеношна.

Цікаво знати: Преподобний Аліпій столпник народився в місті Адріанополі в Пафлагонії. Мати його, християнка, рано залишилася вдовою, віддала сина в послух і на навчання єпископу Феодору, а сама, роздавши маєток убогим, стала подвизатися при церкві і була удостоєна звання диякониси.

З юних років святий Аліпій бажав присвятити своє життя Богу і прагнув до відокремленого життя, проте єпископ Феодор не відпускав його від себе. Одного разу, коли преподобний Аліпій супроводжував свого Владику в Константинополь, йому було видіння святої мучениці Євфимії, яка закликала преподобного Аліпія повернутися до Адріанополя і заснувати церкву її імені. На кошти, пожертвувані віруючими Адріанополя, святий Аліпій побудував церкву в ім'я святої мучениці Євфимії на місці покинутого язичницького цвинтаря, осаждаемого легіонами бісів. Поруч з храмом, під відкритим небом, на верху язичницького надгробки святий спорудив собі стовп. П'ятдесят три роки преподобний Аліпій подвизався на стовпі, молячись Богу і повчаючи багатьох, що приходили до нього. Біси, що наповнювали язичницьке кладовище, нападали по ночах на подвижника, побиваючи його камінням. Святий Аліпій, ні в що ставлячи зусилля духів пітьми, розібрав навіть той легкий навіс над стовпом, який закривав його від дощу і вітру. Переможені стійкістю святого, біси назавжди покинули це місце, освячене подвигом добровільного мучеництва. Лише за 14 років до смерті святий Аліпій не зміг більше стояти і змушений був через хворобу ніг лежати на боці, переносячи тяжкі страждання зі смиренним подякою. Близько стовпи преподобного поступово виникли два монастирі: по один бік - чоловічий, по іншу - жіночий. Преподобний Аліпій ввів для обох монастирів строгі статути і до своєї кончини керував обителями. Помер преподобний у 640 році, у віці 118 років. Тіло покійного стовпника було поховано в заснованій ним церкви на честь святої мучениці Євфимії. Святі мощі угодника Божого зціляли багатьох приходили до них з вірою.

 

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"