×

 

 

 

 

13 вересня, в день Положення чесного Пояса Пресвятої Богородиці, з благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, святкову Божественну літургію в храмі Страстей Христових монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.


Його Високопреосвященству співслужили
архієпископ Білогородський Николай, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Антоній (Боровик), епископ Макарівський Іларій, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, архімандрит Вассіан (Кучеров), братія і гості обителі у священному сані.

За богослужінням молилися парафіяни та численні паломники.

Після Євангельського читання владика Павел звернувся до присутніх із проповіддю, розповівши про суть сьогоднішнього свята.

По завершенні богослужіння владика Павел прочитав канон Божій Матері перед іконою свята.

Потім архієпископ Николай привітав владику намісника, братію та парафыян зі святом і передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

***
Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося за часів імператора Аркадяї (395-408). До того велика святиня, ввірена апостолу Фомі самою Божою Матір'ю, після Її Успіння зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн. Через багато років, за царювання імператора Льва Мудрого (886-911), від пояса Божої Матері звершилося чудо зцілення його дружини Зої, яка страждала від нечистого духа.

Імператриці було видіння, що вона буде зцілена від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої. Імператор звернувся з проханням до Патріарха. Патріарх зняв печатку і відкрив ковчег, у якому зберігалася святиня: пояс Матері Божої виявився абсолютно цілим, непошкодженим від часу. Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона враз звільнилася від своєї недуги. Був відслужений урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а чесний пояс поклали назад у ковчег і запечатали печаткою.

На згадку про диво, що сталося і дворазове положення чесного пояса, було встановлено свято - Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Частинки святого пояса Богоматері знаходяться в Афонському Ватопедському монастирі, у Трірському монастирі та у Грузії.

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"