12 листопада, у неділю 22-гу після П'ятидесятниці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. Владиці співслужили клірики храму.

Перед початком богослужіння владка освятив оновлений іконостас храму.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика виголосив проповідь.

Напередодні ввечері владика звершив всеношну.

Цікаво знати: Іконоста́с (греч. εἰκονοστάσιον) — вівтарна перегородка, більш-менш суцільна, від північної до південної стіни храму, що складається з одного або декількох рядів впорядковано розміщених ікон, що відокремлює вівтарну частину православного храму від решти приміщення.

У перші століття християнства розділення між храмом і вівтарем могло не бути. Наприклад, ніяк не розділені кубікули в римських катакомбах, де в II-IV ст. збиралися на літургію християни.

Перші повідомлення про відділенні вівтаря перегородкою або завісою збереглися від IV століття. За переказами, закрити вівтар завісою звелів у своєму храмі святитель Василій Великий (330-379). Завіси отримали згодом широке поширення в християнських храмах різних країн, у тому числі і в Західній Європі. В даний час в православних храмах завіса (грец. катапетасма) знаходиться за іконостасом і відкривається в певні моменти богослужіння.

Крім завіси в храмах стали виникати вівтарні перегородки. Євсевій Кесарійський (263-340) в «Церковній історії» пише про різьблену дерев'яну перегородку в храмі Тіра, яка не дозволяла народу наближатися до престолу. Про храм Гробу Господнього в Єрусалимі він же пише: «півкруг апсиди було оточене стількома колонами, скільки було апостолів». Вівтарні перепони, відокремлюючи простір вівтаря, не закривали його огляду. Вони могли мати форму парапетів або ряду колон. Колони могли нести балку - архітрав. Іноді перегородка складалася з різьблених решіто.

 

 

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"