[fpsub2 url="" img="images/stories/dsc04245554.jpg" label="" title="Cубота пятої неділі Великого посту, Похвала Пресвятої Богородиці"] 9 квітня, в суботу пятої неділі Великого посту, Похвали Пресвятої Богородиці, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію. Владиці співслужило храмове духовенство. Напередодні ввечері владика звершив утренню з читання акафіста Пресвятій Богородиці.

Цікаво знати: У суботу п'ятого тижня Великого посту свята Церква урочисто виголошує молебний спів акафіста, або подячної похвали Пресвятій Богородиці. Свято це встановлено в IX столітті за неодноразове звільнення Константинополя допомогою і заступництвом Пресвятої Богородиці від нашестя ворогів. За правління імператора Іраклія, коли патріарх Сергій, носячи на руках своїх ікону Пресвятої Богородиці міськими мурами, благав Господа про захист від персидських і скіфських військ, що осадили Константинополь, тоді народ шукав захисту в храмах Божих, день і ніч благаючи Заступницю врятувати своє місто.
Імператор Костянтин Великий, засновник Константинополя, присвятив його Божій Матері і почитав Пресвяту Діву покровителькою своєю і своєї нової столиці. Багато храмів на честь Божої Матері було зведено в Константинополі. У Влахернському храмі зберігалася Її свята ікона, написана євангелістом Лукою. У ніч, коли об’єднані сили агарян і персів з моря і з суші рушили на місто, раптово повстала страшна буря, яка розсіяла і потопила судна нападників. Решта ворогів з соромом втекла. Тоді у всю цю ніч вдячний народ, який перебував у Влахернському храмі, виголосив Заступниці міста переможну, всеношну і несідальну (акафіст, грец. Літер. Несідальную) пісню: " Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых, благодарственная восписуем Ти раби Твои, Богородице!" І з того часу, на спомин про таке велике чудо, Православна Церква ухвалила святкування Похвалі Пресвятої Богородиці.[/fpsub2]

  • Благочинний храмів Білогородського округу Київської єпархії протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • Богослужіння звершуються у Свято-Миколаївському храмі села Білогородка (Хутір Дальній яр, вул Лебедина 11)
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"