29 січня, у неділю  33-тю після П'ятидесятниці, поклоніння чесним веригам святого і всехвального апостола Петра, архієпископ Білогородський Николай у співслужінні храмового духовенства звершив Божественну літургію у кафедральному Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка. За богослужінням владика Николай підніс сугубі молитви за здоров та якнайшвидше одужання Блаженнішого митрополита Володимира.

По завершенні богослужіння владика звернувся до пастви з словами настанови.

Напередодні ввечері владика звершив всеношну.

Цікаво знати: Близько 42 року апостол Петро за велінням Ірода Агріппи був вкинутий до в'язниці через проповіді про Христа Спасителя. У в'язниці він був закований двома залізними ланцюгами. Вночі, напередодні суду над ним, Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги і просто вивів його з в'язниці (Діян. 12, 1 — II).

Християни, почувши про це диво, взяли вериги (ланцюги) і зберігали їх як коштовність.Одержимі різними хворобами, приходячи до них з вірою, отримували зцілення. Вериги святого апостола Петра зберігалися в Єрусалимі до Патріарха Ювеналія, котрий подарував їх Євдокії, дружині імператора Феодосія Молодшого, а вона в 437 і 439 роках перенесла їх з Єрусалиму в Царгород. Одну веригу Євдокія послала в Рим своїй дочці Євдоксії, яка побудувала храм в ім'я апостола Петра і поклала в ньому веригу. У Римі були також і інші вериги, в яких знаходився апостол перед своєю кончиною при імператорі Нерона.

  • с. Білогородка, вул. Володимирська, 73/1
  • Настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик
  • тел. +38(097)-68-23-569
  • xram.com.ua@gmail.com
  • від ст. м "Академмістечко" маршрут №796 "Київ-Боярка"
  • від ст. м "Нивки" маршрут №748 "Київ-Білогородка", №749 "Київ-Бобриця"
  • від ст. м "Виставковий центр" маршрут №374 "Київ-Білогородка"